با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درس‌های پیامبر اعظم (ص)

دانلود و خرید کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص)

گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای‌ (مدّظلّه‌العالی)‌ رهبر معظّم انقلاب اسلامی درباره‌ی شخصیت و بعثت نبیّ مکرّم اسلام (ص)

۳٫۸ از ۳۲ نظر
۳٫۸ از ۳۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص)  نوشته  سید‌علی خامنه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص)

درس‌های پیامبر اعظم (ص) گزیده‌ای است از بیانات حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای (مدظلله‌العالی) رهبر معظم انقلاب دربارهٔ شخصیت و بعثت نبی مکرم اسلام (صل‌الله‌علیه‌و آله).

 درباره کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص)

کتاب حاضر گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌الله‌العظمی سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دربارهٔ شخصیت، ویژگی‌ها، و بعثت نبی‌مکرم اسلام صلی الله علیه و آله است که از میان بیانات معظم‌له از خرداد ۱۳۶۸ تا شهریور ۱۳۹۱ انتخاب شده است.

خواندن کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

مخاطب بیانات معظم‌له عمدتا نخبگان، روشنفکران و زمامداران کشورهای اسلامی هستند.

جملاتی از کتاب درس‌های پیامبر اعظم (ص)

روایتی از پیامبر اکرم نقل شده که فرمود: لا یبلغنی احدٌ منکم عن اصحابی شیئاً فانّی احبّ ان اخرج الیکم و انا سلیمالصّدر . پیش پیامبر میآمدند و از یکدیگر بدگویی میکردند و چیزهایی را دربارهٔ یکدیگر میگفتند؛ گاهی راست و گاهی هم خلاف واقع. پیامبر اکرمصلّی‌الله‌علیه‌وآله به مردم فرمودند: هیچکس دربارهٔ اصحابم به من چیزی نگوید. دائماً نزد من نیایید و از همدیگر بدگویی کنید. من مایلم وقتیکه میان مردم ظاهر میشوم و به میان اصحاب خود میروم، سلیمالصّدر باشم؛ یعنی با سینهٔ صاف و پاک و بدون هیچگونه سابقه و بدبینی به میان مسلمانها بروم.

این، سخنی از پیامبر و دستوری دربارهٔ مسلمانها نسبت به شخص آن حضرت است. ببینید چقدر این رفتار رسول اکرمصلّی‌الله‌علیه‌وآله کمک میکند به اینکه مسلمانها احساس کنند که در جامعه و محیط اسلامی، باید بدون سوءظن و با خوشبینی با افراد برخورد کرد. در روایات داریم که وقتی حاکمیت با شر و فساد است، به هر چیزی سوءظن داشته باشید؛ امّا وقتی حاکمیت با خیر و صلاح در جامعه است، سوءظنها را رها کنید، به یکدیگر حسن ظن داشته باشید، حرفهای هم را با چشم قبول بنگرید و گوش کنید، بدیهای یکدیگر را نبینید و خوبیهای هم را مشاهده کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
مهدی
۱۳۹۸/۰۹/۲۲

عمل به محتوای کتاب انسان را به کمال میرسونه و جامعه ایده آل را بوجود میاره... اللهم عجل لولیک الفرج

علی
۱۳۹۸/۱۰/۰۲

عالییییییییی

مصطفی
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

تشکر از معظم له

کاربر ۱۴۹۸۷۴۸
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

سلام و تشکر از زحمات شما بعضی از جملات بهم ریخته است، برای نمونه به صفحه 3 کتاب مراجعه شود

bahar❤جانم فدای رهبرم❤
۱۳۹۸/۰۹/۱۵

دانلود کردم اسرع وقت مطالعه کنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۹)
گاهی اگر جوانی را مشاهده می‌کردند که بی‌کار است، می‌فرمودند: انّ الله لا یحبّ الشّابّ الفارغ: خدا از جوانی که عمر خود را تلف می‌کند و به بی‌کاری می‌گذراند، خشنود نیست.
ElnAz
پیش پیامبر می‌آمدند و از یکدیگر بدگویی می‌کردند و چیزهایی را دربارهٔ یکدیگر می‌گفتند؛ گاهی راست و گاهی هم خلاف واقع. پیامبر اکرمصلّی‌الله‌علیه‌وآله به مردم فرمودند: هیچ‌کس دربارهٔ اصحابم به من چیزی نگوید. دائماً نزد من نیایید و از همدیگر بدگویی کنید. من مایلم وقتی‌که میان مردم ظاهر می‌شوم و به میان اصحاب خود می‌روم، سلیم‌الصّدر باشم؛ یعنی با سینهٔ صاف و پاک و بدون هیچ‌گونه سابقه و بدبینی به میان مسلمانها بروم.
ElnAz
چرا وقتی‌که شما مسلمانها (مؤمنین و مؤمنات) این شایعه را شنیدید، به یکدیگر حسن ظن نشان ندادید و به طور قاطع نگفتید که این دروغ است؟ یک جای دیگر می‌فرماید: و لو لا اذ سمعتموه قلتم ما یکون لنا ان نتکلّم بهذا سبحانک هذا بهتانٌ عظیمٌ: چرا وقتی‌که این شایعه را شنیدید، نگفتید که ما حق نداریم این شایعه را تکرار کنیم؟ این، یک بهتان بزرگ است.
ElnAz
این‌گونه است که اگر کسی، کس دیگری را به بعضی از تهمتهای خاص متّهم کند، اگر نتواند آن را با چهار شاهدِ عادل ثابت کند، خود تهمت‌زننده محکوم است که بر او حد جاری بشود
مهدی
ما مسلمانها قدرناشناسی کردیم؛ ما نمک خوردیم و نمکدان را شکستیم؛ ما قدر اسلام را ندانستیم؛ ما پایه‌هائی را که پیغمبر اکرم برای بنای جوامع برجسته و متکامل انسانی بناگذاری کرده بود، در میان خود نگه نداشتیم؛ ما ناشکری و ناسپاسی کردیم و چوبش را هم خوردیم
مهدی
خدای متعال به ما وعده کرده است؛ فرموده است اگر مجاهدت کنید، اگر تلاش کنید، خدای متعال شما را به مقصود میرساند و شما در سایهٔ ایستادگی، به اهداف خود دست پیدا میکنید.
مهدی
اسلام این توانائی را داشت و دارد که بشریت را به سعادت برساند، به کمال برساند و از لحاظ مادّی و معنوی او را رشد دهد. این پایه‌هائی که پیغمبر گذاشتند ـ پایهٔ ایمان، پایهٔ عقلانیت، پایهٔ مجاهدت، پایهٔ عزّت ـ پایه‌های اصلی جامعهٔ اسلامی است.
مهدی
چند آیهٔ پی‌درپی، با لحن بسیار تندی خطاب به مسلمانها ذکر می‌شود که چرا وقتی شما این شایعه را شنیدید، نسبت به گویندهٔ آن شدّت عمل به‌خرج ندادید ـ مستفاد از آیات این است ـ و چرا این شایعه را قاطعاً رد نکردید.
مهدی
پیش پیامبر می‌آمدند و از یکدیگر بدگویی می‌کردند و چیزهایی را دربارهٔ یکدیگر می‌گفتند؛ گاهی راست و گاهی هم خلاف واقع. پیامبر اکرمصلّی‌الله‌علیه‌وآله به مردم فرمودند: هیچ‌کس دربارهٔ اصحابم به من چیزی نگوید.
مهدی
بین مسلمانها رسم بود که نزد پیامبر می‌آمدند و دَرِ گوش آن حضرت حرفهایی می‌زدند و به صورت نجوا، حدیث مخفی و محرمانه‌یی را می‌گفتند که آیهٔ شریفه نازل شد و مردم را از نجوا و دَرِگوشی با پیامبر نهی کرد؛
مهدی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۰۶
تعداد صفحات۱۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۹/۰۶