با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اخلاق در فضای مجازی

دانلود و خرید کتاب اخلاق در فضای مجازی

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق در فضای مجازی  نوشته  پیمان آئینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اخلاق در فضای مجازی

کتاب اخلاق در فضای مجازی، کتابی است از حجت الاسلام پیمان آئینی که درباره‌ی اهمیت رعایت موازین و آداب صحیح اخلاقی در فضای مجازی است. کتاب اخلاق در فضای مجازی محصول انتشارات دیانت است.

درباره‌ی کتاب اخلاق در فضای مجازی

امروزه ما در عصر ارتباطات قرار داریم. کل دنیا به واسطه‌ی پیشرفت امر تکنولوژی به صورت یک دهکده‌ی جهانی درآمده است و همه مردم در سر تا سر دنیا می‌توانند به راحتی از حال یکدیگر باخبر شوند. اگر به کمی قبلتر نگاه کنیم می‌بینیم که هربار تکنولوژی جدیدی وارد زندگی انسان‌ها شده است، ابتدا با مقاومت و مخالفت رو به رو شده و پس از گذشت اندک زمانی، آن تکنولوژی، راه خود را باز کرده. به گونه‌ای که حالا زندگی کردن بدون آن ممکن نیست. با این حال بسیار پیش میاید که به دلیل عدم رعایت اخلاق صحیح و استفاده‌ی نادرست از کاربردهای آن تکنولوژی، ضرر و زیان‌هایی نیز به افراد وارد شده است. برای حل چنین چالشی چه راه حلی داریم؟ محدود کردن دسترسی به تکنولوژی قطعا پاسخ نیست بلکه باید مساله را به صورت ریشه‌ای حل نمود. پیمان آئینی در کتاب اخلاق در فضای مجازی، با پرداختن به این امر، با ارائه‌ی تعریفات مختلف اخلاق، چه از منظر دینی و چه از منظر دانشمندان غربی، تلاش کرده است تا پاسخی به این سوال بدهد.

کتاب اخلاق در فضای مجازی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به بحث‌های پیرامون علم و دین علاقه مند هستید یا دوست دارید درباره‌ی اخلاق در دیانت اسلام و حفظ و رعایت موازین آن مطالبی بخوانید، کتاب اخلاق در فضای مجازی کتابی مناسب برای شما است.

جملاتی از کتاب اخلاق در فضای مجازی

رعایت اخلاق در زندگی و ارتباطات اجتماعی ضرورت انسانیِ زیستن است. اخلاق اجتماعی موجب قابل تحمل شدن تزاحمات و اصطکاک‌های اجتناب‌ناپذیر زندگی مدرن می‌شود؛ وگرنه انباشت برخوردها و اختلاف‌ها، زندگی در فضای جدید را غیرقابل تحمل می‌کند.

این اخلاق منحصر به فضای واقعی و زندگی اول نیست بلکه در زندگی دوم و فضای مجازی نیز مورد نیاز است و نمی‌توان از آن غفلت کرد. این روزها که بنا به نوعی تأخر و عقب‌ماندگی اخلاقی در فضای مجازی شاهد بسیاری از ناهنجاری‌ها و حتی بزهکاری‌ها هستیم، ضروری است کمی دربارهٔ اخلاق در فضای مجازی بیندیشیم. البته خودِ خوش‌اخلاق بودن توانایی بزرگی است و به دست آوردن آن کار آسانی نیست.

دربارهٔ راه‌های بدست آوردن این توانایی صحبت خواهیم کرد.

هر کسی در حوزه فعالیت خود می‌تواند از طریق اخلاق خوب و خوشرویی، نیروی مثبت فراوانی را ایجاد کند. تأثیرهای مثبت زیادی را بر دیگران بگذارد. حرکت‌های مثبت بسیاری را به وجود بیاورد و بسیاری از مشکلات زندگی خود و دیگران را حل کند.


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
عباس
۱۳۹۸/۱۰/۰۳

بسیار خوب تشکر

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۶۲-۴۲-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۴/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۸۶۲-۴۲-۰