با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

دانلود و خرید کتاب کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان  نوشته  دروتی ریچ  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان نوشته دکتر دُروتی ریچ از مجموعه کلیدهای تربیت کودکان و نوجوانان نشر صابرین است. این کتاب درباره آموزش مهارت‌های اساسی زندگی به کودکان سخن می‌گوید.

امروزه خانواده‌ها در پرورش هوش و استعداد کودکانشان قدم‌های محکم‌تر و مؤثرتری نسبت به گذشته برمی‌دارند و انتظاراتشان در زمینه کارآمدی فرزندانشان نیز بالاتر رفته است. آن‌ها دریافته‌اند که برای دستیابی به این مهم که داشتن قدرت و توانمندی بیشتر در راه رسیدن به اهداف عالی‌تر است، باید تفکر و اندیشه کودکان و نوجوانان را در سطوح بالاتری پرورش داد.

درواقع بهتر است این چنین بیاندیشیم که بایستی کودکان را در برابر مشکلات و مسائل روانی واکسینه نماییم. و این کار با آموزش مهارت‌های زندگی به آن‌ها عملی می‌گردد. در نتیجه آن‌ها می‌آموزند که در دنیای پیشرفته و پیچیده کنونی، چگونه زندگی نمایند که کمتر آسیب‌پذیر باشند و در رقابت‌های اجتماعی همیشه بازنده نباشند؛ چگونه خطرات را از خود دور کنند و در مورد توانمندی‌های خود به باورهای پایداری برسند.

درباره کتاب کلیدهای پرورش مهارت های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

این کتاب، مهارت‌های زندگی را که به کودکان می‌آموزد چگونه انسان‌های سالم‌تری باشند، به خوبی توضیح می‌دهد. مهارت هایی اساسی مانند اعتمادبه‌نفس، انگیزه، تلاش‌، خلاقیت و پشتکار، توجه به دیگران، مسؤولیت‌پذیری، حل مشکلات و...

می‌توان نکاتی را که در این کتاب به رشته تحریر درآمده، به‌صورت عملی و کاربردی در رابطه با کودکان تجربه کرد و پس از چندی نتیجه رفتار را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. با این روش به‌صورت ملموس‌تری به تغییرات رفتاری در کودکانمان پی می‌بریم.

لازم به یادآوری است که مهارت‌های زندگی اکتسابی و آموختنی است. می‌توان آن‌ها را آموزش داد و می‌توان یاد گرفت. بنابراین هیچ‌گاه برای شروع کردن دیر نیست.

خواندن کتاب کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

تمامی والدین و مربیان پرورشی می‌توانند از راهکارها و پیشنهادهای این کتاب استفاده کنند.

جملاتی از کتاب کلیدهای پرورش مهارت‌های اساسی زندگی در کودکان و نوجوانان

امروزه در ترکیبات خانوادگی جدید مانند خانواده‌های مرکب و خانواده‌های ناتنی‌ها، مهم‌ترین عامل مورد نیاز کارگروهی است. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که زندگی خانواده‌های هسته‌ای راحت‌تر است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که وقتی دو خانواده متفاوت زیر یک سقف زندگی می‌کنند، کار گروهی بیشتری مورد نیاز است.

فعالیت‌های این فصل در کودکان توانایی همکاری و مشارکت را، به‌عنوان عضوی از یک تیم ایجاد می‌کند.

این کار آسان نیست، اغلب بین کار فردی و گروهی، به‌ویژه در مدارس، موازنه درستی برقرار نیست. دانش‌آموزان بیشتر انتظار دارند به‌صورت فردی کار کنند؛ نمره بگیرند و با هم رقابت کنند، نه آنکه با هم کار کنند.

در خارج از کلاس درس این مسئله فرق می‌کند. در زمین فوتبال حتی بهترین بازیکن نیز نمی‌تواند به تنهایی در بازی برنده شود؛ اما یک ارکستر نیاز به صحنه‌ای پر از نوازندگان هماهنگ دارد. ارزیابی‌های شغلی به‌وضوح نشان می‌دهند که برای گرفتن «رتبه‌های خوب» کارکنان باید با روحیه همکاری و مشارکت با هم کار کنند.

معلمان هرچه بیشتر بر کار گروهی تأکید می‌کنند؛ اما مدرسه به‌عنوان یک مؤسسه، پذیرای چنین روشی نیست. به‌همین‌علت والدین باید به کارگروهی توجه خاصی نشان دهند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بچه‌ها باید یاد بگیرند مراقب خودشان باشند؛ حتی اگر والدینشان در طول روز، کاری غیر از مراقبت از آن‌ها نداشته باشند.
یوسفی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۹
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۸/۱۹