با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
یکی از ما دروغ می‌گوید

دانلود و خرید کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

۴٫۲ از ۲۵۱ نظر
۴٫۲ از ۲۵۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید  نوشته  کارن ام مک منس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

یکی از ما دروغ می‌گوید نوشته کارن. ام مک‌منس آمریکایی رمانی هیجان انگیز و معمایی درباره ماجرای قتلی در دبیرستان است. این اثر از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز است که تاکنون به ۳۷ زبان ترجمه شده است. 

این رمان نامزد بهترین داستان ادبیات کودک و نوجوان گودریدز در سال ۲۰۱۷ میلادی نیز بوده است.

 خلاصه کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

سایمون پسری دبیرستانی و گوشه‌گیر است که به طرز مشکوکی می‌میرد. برانوین، اَدی، نیت و کوپر دوستان نزدیک سایمون متهمین اصلی این قتل هستند. تحقیقات می‌گوید مرگ سایمون تصادفی نبوده است و این اغاز ماجرای شگفت انگیز کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید است. 

 داستان در هر فصل از زبان یک نفر روایت می‌شود اما یکی از این راوی‌ها دروغ می‌گوید.

 کارن. ام مک‌منس داستانی جذاب و هوشمندانه و غیرقابل پیش‌بینی نوشته است که خواننده را تا انتها درگیر خود می‌کند. داستانی که قتل و جنایت را به دنیای بچه‌ها آورده و فاجعه‌هایی از این دنیا روایت می‌کند. او کاراکترهایش را در برابر حوادثی قرار می‌دهد که ماهیت پنهان شخصیت خود را اشکار کنند.

 کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید برای چه کسانی مناسب است

 این اثر علاقه‌مندان به رمان‌های معمایی با رنگ و بوی جنایی را مجذوب خود خواهد کرد.

جملاتی از کتاب یکی از ما دروغ می‌گوید

برانوین، نیت و کوپر، همگی در حال صحبت با معلم‌ها هستند. اما من نمی‌توانم. کاش جیک۲۳ اینجا بود. موبایلم را از کیفم بیرون می‌آورم و سعی می‌کنم به او پیام بدهم، اما دست‌هایم به‌شدت می‌لرزد. پس زنگ می‌زنم.

خیلی سریع جواب می‌دهد. «عزیزم؟» از صدایش معلوم است که تعجب کرده. ما معمولاً به هم زنگ نمی‌زنیم. دوستانمان هم همین‌طورند. بعضی وقت‌ها که با جیک هستم و کسی به او زنگ می‌زند به شوخی می‌گوید: «کدوم خری زنگ زدن رو اختراع کرده؟» و بیشتر مواقع مادرش پشت خط است.

«جیک!»؛ فقط می‌توانم همین یک کلمه را به زبان بیاورم. دست کوپر به دور گردنم، تنها چیزی است که مرا سرپا نگه داشته. از شدت گریه نمی‌توانم حرفی بزنم. کوپر موبایلم را از دستم می‌گیرد.

«سلام رفیق، کوپرم. کجایی الان؟» کمی مکث می‌کند. «می‌تونی بیای پیشمون؟ یه...اتفاقاتی افتاده. ادی واقعاً ناراحته. نه نه، حالش خوبه، ولی...سایمون کِلیهِر خیلی حالش بد شد. با آمبولانس بردنش. نمی‌دونیم خوبه یا نه.» نمی‌توانست درست حرف بزند. کلمات در هم ذوب می‌شدند؛ مثل بستنی. به‌سختی متوجه حرف‌هایش می‌شوم.

مداد رنگی🖌
۱۳۹۹/۱۰/۰۱

📚✒️ [داستان]: داستان در مورد چهار نوجوان هفده ساله‌س که تو دبیرستان بی‌ویو درس میخونن. نیت موادفروش، برانوین همه چیز دان، ادی معصوم، کوپر ورزشکار. سایمون کسی که کل مدرسه ازش متنفرن، با خوردن روغن بادوم زمینی که بهش حساسیت

- بیشتر
بنفش
۱۳۹۹/۰۹/۱۲

من اصلااااا نمیتونم دوست داشتنم نسبت به این کتاب رو توصیف کنم حس میکنم هر چقدر که راجع به این کتاب بگم بازم از فوق العاده بودنش نگفتم 🥺 من برای اولین بار یه کتاب با همچین ژانری خوندم و

- بیشتر
arqavan
۱۳۹۹/۰۸/۲۷

به شخصه از خوندن رمان لذت بردم پایان غیر قابل پیش‌بینی و خیلی عجیبی نداشت ولی تا وسطا و حتی بیشتر با شک تردید همراه بود. از اثر دیگه همین نویسنده قوی تر بود

جغد برفی
۱۳۹۹/۰۹/۰۳

در ژانر معمایی پلیسی جنایی خیلی خوب عمل کرده . داستان کشش زیادی داره و از زمانی که شروع کردم دیگه نتونستم بزارمش کنار . کتاب خوبی بود پیشنهاد میکنم بخونید ...

Moonchild
۱۳۹۹/۰۸/۰۳

این ارتباط و حس بین چند تا نوجوون، کتاب رو جذاب تر کرده بود اینقدر دلم میخواست پایانش رو بدونم که 2 روزه تمومش کردم و واقعا غیرمنتظره بود واسه یکبار خوندن ارزش داره و قشنگه💙

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۹)
زندگی من پر از مزخرفات مثبت است
*Hasti*
بعضی از آدم‌ها وجودشان مثل سمّ است. هیچ توضیح دیگری هم برایش وجود ندارد.
.ً..
«پس تو هم بی‌نقص نیستی. خب که چی؟ به دنیای واقعی خوش اومدی.»
.ً..
اوضاع قبل از اینکه بهتر بشه، بدتر می‌شه. همیشه همین طوره
.ً..
خوبه با افرادی که تجربه‌های شبیه به خودت دارن، وقت بگذرونی
.ً..
با خود یک کورونا می‌آورد
مداد رنگی🖌
نمی‌توانم قوانین بازی را یاد بگیرم
مداد رنگی🖌
بعضی از آدم‌ها وجودشان مثل سمّ است. هیچ توضیح دیگری هم برایش وجود ندارد.
sogand
«بهترین راه دفاع، حمله‌ست.»
پـ ـ ـریـ ـ:)ـنـ ـ ـاز
«پس تو هم بی‌نقص نیستی. خب که چی؟ به دنیای واقعی خوش اومدی.»
♡☆°•Sara•°☆♡