دانلود و خرید کتاب عصر شعر | نشر ایهام | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب عصر شعر اثر بهزاد نجفی

کتاب عصر شعر

گردآورنده:بهزاد نجفیانتشارات:نشر ایهامدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۸از ۴ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر ایهام

دسته‌بندی

معرفی کتاب عصر شعر

کتاب عصر شعر گزیده اشعار خوانده شده در جلسات کانون ادبی تهران است که توسط بهزاد نجفی جمع‌آوری و به‌وسیله نشر ایهام منتشر شده است. این کتاب سند مکتوبی است از فعالیت‌های این کانون در دوره‌ی فعالیتش.

درباره کتاب عصر شعر

کانون ادبی تهران از مهرماه سال ۱۳۹۲ به منظور برگزاری جلسات نقد و بررسی شعر و ترانه شروع به کار کرد. هدف از برگزاری این جلسات حضور متخصصین حوزه ی شعر، ترانه و موسیقی، نقد و بررسی شعر جوانان و علاقه‌مندان این حوزه، کمک به پیشرفت شعر جوان، کشف استعدادها در این حوزه و کمک به اعتلای فرهنگ غنی شعر فارسی ایران‌زمین بوده است.

این کانون تا به امروز در فرهنگسراهایی از جمله : مرکز مشارکت های فرهنگی هنری شهرداری تهران، سالن خاقانی، خانه فرهنگ استاد معین و فرهنگسرای شفق نشست ادبی برگزار کرده است. برگزاری شب شعرهای متعدد، جلسات تخصصی نقد و بررسی کتاب، جشن شعر و ترانه و موسیقی، برگزاری کارگاه شعر و ترانه، جشنواره و گردهمایی شعر، برپایی بزرگداشت اساتید ادبیات، فعالیت نشریاتی و... از برنامه‌های این کانون بوده است.

این مجموعه شعر، خلاصه‌ای‌ست از فعالیت‌های این کانون در حوزه‌ی شعر و ترانه .

تلاش بر این بوده تا از تمام اساتید و شاعران بزرگواری که به عنوان کارشناس، منتقد، سخنران، خواننده و یا شاعر در طول این سال‌ها مهمان نشست‌های کانون ادبی تهران بوده‌اند شعری به یادگار در این مجموعه به ثبت برسد و تمام تلاش بنده به عنوان گردآورنده‌ی این کتاب این بوده اشعاری که در این کتاب جمع‌آوری شده همان شعرهایی باشد که در جلسات کانون خوانده شده است.

کانون ادبی تهران مفتخر است که در این سال‌ها شاعران جوان و آینده‌داری را در طول جلسات شناسایی کرده و با نقدهای کارشناسان در پیشرفت شعر این عزیزان تاثیر داشته است که منتخبی از اشعار این شاعران جوان در همین کتاب منتشر شده است.

خواندن کتاب عصر شعر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب برای تمام پژوهشگران و علاقه‌مندان به شعر فارسی مناسب است. هم نمونه های موفق را در خود دارد و هم سیر شعر معاصر را نشان می‌دهد.دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

سیّد جواد
۱۳۹۹/۰۲/۱۰

کتاب ۲۶۴ از کتابخانه همگانی، شامل ۸۳ شعر از شعرای معاصر است که از نظر من فقط اشعار کلاسیک جذابیت داشتند . نمی دانم چرا به این اشعار سپید ، شعر می گویند !!!!

aliahoon_bnd
۱۴۰۰/۰۴/۲۹

من اصلا شعر نمیخونم ولی شعر های این کتاب درک و مفهوم خاصی داره خیلی به روز هستش و مفهوم فوق العاده خاصی داره

leila77_lS
۱۴۰۰/۰۵/۲۴

خیلی کیف کردم از خوندن ابنهمه شعر و ترانه زیبا پشت سر هم.. وقتی به صفحه آخر رسیدم با صدای بلند گفتم «آخییششش».. مرسی :)))

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است