با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راهکارهای اثربخش محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات

دانلود و خرید کتاب راهکارهای اثربخش محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راهکارهای اثربخش محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات  نوشته  حسن ورمقانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راهکارهای اثربخش محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات

حسن ورمقانی در کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات به بیان کلیات و مفاهیم محبت در خانواده از منظر دین اسلام، خانواده موفق و اسلامی و بیان راهکارهای افزایش امنیت عاطفی و آرامش در خانواده پرداخته است. این کتاب توسط انتشارات آوای‌نور منتشر شده است.

درباره کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات

در دین اسلام محبت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به‌گونه که در بسیاری از آیات قرآن کریم و روایت ائمه به آن تاکید شده و راه‌حل‌های متعددی نیز برای افزایش محبت میان اعضای خانواده و جامعه ذکر شده که عمل به‌آن‌ها می‌تواند بسیار مفید باشد. حسن ورمقانی در کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات، به ذکر این آیات و روایت پرداخته است.

حسن ورمقانی در فصل اول کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات به کلیات و مفاهیمی از قبیل تعریف محبت و اقسام و درجات آن، تعریف خانواده، تعریف روابط و تعریف راهکار پرداخته‌ است. فصل دوم شامل موضوعاتی از قبیل آثار محبت در روابط خانواده همچون آرامش، عزت‌نفس، احساس امنیت عاطفی و... می‌شود که اهمیت و ضرورت محبت در زندگی بشر را می‌رساند. ورمقانی در فصل سوم به راهکارهای اثربخشی محبت در خانواده اشاره دارد. این راهکارها به دو بخش عام و خاص تقسیم می‌شود. راهکارهای عام برای همه افراد خانواده است و راهکارهای خاص مختص به عضوی از اعضای خانواده با توجه به روحیات و خصوصیات آن عضو است. راهکارهای خاص به پنج بخش، تقسیم می‌شود از قبیل محبت به زن، محبت به مرد، محبت به فرزند، محبت به والدین، محبت به برادر و خواهر.

جملاتی از کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل است: «هَلِ الْإِیمَانُ إِلَّا الْحُبُّ» آیا ایمان به‌جز محبت چیز دیگری است؟ در جای دیگر از امام باقر (علیه‌السلام) روایت‌شده است: «الدّینُ هوَ الحُبُّ وَ الحُبُّ هُو الدّین» دین همان محبت است و محبت همان دین است. این گفتارهای حکیمانه را کسانی فرموده‌اند که تربیت‌یافته خدا هستند. امام صادق (علیه‌السلام) می‌فرماید: خدا پیامبر را با محبت الهی تأدیب و تربیت کرده، کار خدا تأدیب است و پیامبر ادب شده اوست و مدار تأدیب، محبت است. آری خداوند مدار تأدیب انسانی را محبت معرفی می‌کند. برای خواندن جملات بیشتری از کتاب راهکارهای اثربخشی محبت در روابط درون خانواده از منظر آیات و روایات، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۵۰۳-۸
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۰۹-۵۰۳-۸