با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هیجانات چگونه ساخته می‌شوند؟ (حیات اسرارآمیز مغز)

دانلود و خرید کتاب هیجانات چگونه ساخته می‌شوند؟ (حیات اسرارآمیز مغز)

۴٫۵ از ۴ نظر
۴٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هیجانات چگونه ساخته می‌شوند؟ (حیات اسرارآمیز مغز)  نوشته  لیز فلدمن بارت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هیجانات چگونه ساخته می‌شوند؟ (حیات اسرارآمیز مغز)

در این کتاب با یکی از جنبه‌های حیات اسرارآمیز مغز آشنا می‌شوید. لیزا فلمن بارت در این کتاب توضیح می‌دهد که بخش هیجانات در مغز چگونه کار می‌کند و وقتی ما هیجان‌زده می‌شویم چه هیجان خوب و چه هیجان بد، چه اتفاقاتی در مغز و روان ما می‌افتد و اصولا منشاء احساسات انسانی چیست.«چه شما به طور معمول یک فرد آرام باشید که بدون تأثیر از فراز و نشیب‌های زندگی، در جریان آرامش غرق می‌شوید یا فرد جوشی‌تری که بر روی امواج رودخانه‌ای از ناملایمات، به راحتی با هر تغییر کوچکی در محیط به اطراف تاب می‌خورید یا جایی در میانهٔ این دو، علم نهفته در ورای حس درونی که در سیم‌کشی مغز شما ریشه دارد، به شما کمک خواهد کرد که خود را از یک منظر جدید ببینید و همچنین نشان می‌دهد که شما بردهٔ هیجاناتی که ناخواسته برای کنترل رفتار شما به وجود می‌آیند، نیستید. شما معمار این تجربیات هستید. رودخانهٔ احساسات شما ممکن است طوری حس شود که انگار درون شما جریان دارد، اما در واقع این شمایید که منبع آن رودخانه هستید.» این کتاب برای مخاطب عام نوشته شده و زبانی روان و ساده دارد. اگر به موضوعات روان‌شناختی و تاثیرات آنها بر بدن و به‌ویژه موضوع هیجانات انسانی علاقه‌مندید حتما از خواتندن این اثر لذت خواهید برد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
میثم
۱۳۹۸/۰۶/۱۹

از پر فروش ترین کتاب های این زمینه که تو لیست پر فروش آمازون هست . توصیه میکنم تدتاک اش رو حتما ببینید

javad khansari
۱۳۹۹/۰۴/۰۹

کتابی که نگاه منو به نحوه‌ی بروز و ظهور هیجانات تغییر داد. توصیه می‌کنم حتمنِ حتمن بخونیدش

Mr.Amygdala
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

لطفا تخفیف بزارین.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۷)
اگر یک درخت در جنگلی بیفتد و هیچ‌کس نباشد که صدای آن را بشنود، آیا صدایی ایجاد شده است؟ این پرسش کلیشه‌ای هزاران بار توسط فیلسوفان و معلمان مدارس پرسیده شده است، اما چیزی را هم دربارهٔ تجربهٔ انسانی و خصوصاً چگونگی تجربه و درک هیجانات توسط ما نشان می‌دهد. پاسخ عقل سلیم به این معما بله است، البته سقوط یک درخت باعث ایجاد صدا می‌شود. اگر من و شما در آن زمان در حال عبور از جنگل بودیم، به وضوح می‌توانستیم صدای شکسته شدن چوب‌ها، فروریختن برگ‌ها و نهیب ضربه هنگام افتادن تنهٔ درخت در کف جنگل را بشنویم. به نظر می‌رسد واضح است که این صدا، حتی اگر شما و من نبودیم هم، وجود می‌داشت. با این حال، پاسخ علمی این معما، خیر است. یک درخت در حال سقوط به‌خودی‌خود صدایی ایجاد نمی‌کند. فرود آن تنها باعث ایجاد ارتعاش در هوا و زمین می‌شود. این ارتعاشات تنها در صورتی به وجود می‌آیند که چیز ویژه‌ای برای پذیرش و ترجمهٔ آن‌ها یعنی یک گوش متصل به یک مغز وجود داشته باشد.
Shanti
افراد هنگامی احساس افسردگی می‌کنند که در دست‌یابی به ایده‌آل‌های خود شکست می‌خورند، اما هنگامی‌که از استانداردهایی که توسط دیگران تعریف می‌شود پایین‌تر باشند، احساس اضطراب می‌کنند.
helia
مطابق با دیدگاه کلاسیک هیجانات، چهره‌های ما کلید ارزیابی عینی و دقیق هیجانات ما هستند. نخستین عامل الهام‌بخش برای این ایده، کتاب «حالت بیانگر هیجانات در انسان و حیوانات» چارلز داروین است، اثری که او در آن ادعا می‌کند که هیجانات و حالات بیانگر آن‌ها در چهره، بخشی باستانی از طبیعت جهانی انسان است. گفته می‌شود که همهٔ مردم، در همه جای جهان، ابرازهای هیجانی در صورت را، بدون هیچ‌گونه آموزش در بارهٔ چیستی آن‌ها نشان داده و تشخیص می‌دهند.
mhzm
شاید فکر کنید که محیط شما چیزی است که در جهان خارج، جدا از شما، وجود دارد اما این افسانه است. شما (و موجودات دیگر) به سادگی، خود را در یک محیط پیدا نمی‌کنید و یا به سادگی با آن منطبق نمی‌شوید و یا در آن نمی‌میرید. شما محیط خودـ واقعیت خود ـ را مطابق با چیزی انتخاب می‌کنید که مغزتان به درستی از ورودی‌های حسی شما از محیط پیرامون‌تان انتخاب می‌کند.
Shanti
مردم دوست دارند بگویند که چیزی را که می‌بینند باور دارند، اما واقع‌گرایی عاطفی نشان می‌دهد که ما چیزی را که باور داریم می‌بینیم.
FerFerism
چهرهٔ انسان با چهل‌ودو ماهیچهٔ کوچک در هر طرف پوشیده شده است. حرکاتی مانند پلک زدن و چشمک زدن، پوزخند و شکلک، بالا رفتن یا گره کردن ابروها که هر روزه در صورت یک‌دیگر می‌بینیم، هنگامی صورت می‌گیرد که مجموعه‌ای از ماهیچه‌های صورت منبسط و منقبض شوند که باعث ارتباط بین بافت و پوست برای حرکت می‌شود. حتی زمانی که صورت شما با چشم غیرمسلح کاملاً بی‌حرکت به نظر می‌رسد، ماهیچه‌های شما همچنان در حال انبساط و انقباض هستند.
mhzm
بدون خطای پیش‌بینی، زندگی یک خمیازهٔ طولانی خواهد بود. هیچ‌چیز شگفت‌انگیز یا جدیدی وجود نخواهد داشت و در نتیجه، مغز شما هرگز چیز جدیدی نخواهد آموخت. اغلب اوقات، دست‌کم در بزرگ‌سالی، پیش‌بینی‌های شما خیلی دور از حقیقت نیستند. اگر آن‌ها این‌گونه بودند، شما در طول زندگی به طور مداوم با احساس ناامیدی، سرخورده می‌شدید... یا با توهم روبه‌رو می‌شدید.
FerFerism
هنگامی‌که هیجانی را درک یا تجربه می‌کنید، ورودی‌های حسی به الگوهایی از شلیک نورون‌ها تبدیل می‌شوند. در آن زمان، اگر توجه خود را بر روی بدن خود متمرکز کنید، هیجانات را طوری تجربه می‌کنید که انگار در بدن شما اتفاق می‌افتند، درست مثل رنگ قرمز سیب و صدا در جهان خارج. اگر به جای آن، تمرکز خود را روی جهان خارج معطوف کنید، چهره‌ها و صداها و بدن‌ها را طوری تجربه می‌کنید که انگار هیجانات خود را برای رمزگشایی بیان می‌کنند.
AλI
هنگامی‌که شما مضطرب هستید، احساس می‌کنید که دچار هیجان شده‌اید، متلاطم هستید و مثل این است که نگران هستید مبادا اتفاق بدی رخ دهد. هنگام افسردگی شما احساس غم و بی‌حالی می‌کنید؛ همه چیز وحشتناک به نظر می‌رسد و زندگی جنگ است. ا
helia
هیجانات ما ذاتی و در انتظار بروز نیستند بلکه آن‌ها توسط ما ساخته می‌شوند. ما هیجانات را تشخیص یا تمیز نمی‌دهیم بلکه بر پایهٔ نیاز تجربیات هیجانی و ادراکات خودمان از هیجانات دیگران، بی‌درنگ، از طریق ترکیب دستگاه‌های پیچیده، آنها را ایجاد می‌کنیم. انسانیت به لطف مدارهای هیجانی اسطوره‌ای عمیق در بخش‌های حیوانی مغز بسیار پیشرفتهٔ ما نهفته نشده است بلکه ما معماران تجربیات خودمان هستیم.
FerFerism

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۳۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۲۷-۴۳-۷
تعداد صفحات۶۳۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۵/۰۹
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۲۷-۴۳-۷