با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بازآفرینی گفتمانی نظریه‌ی سیاسی؛ از یونان باستان تا پست‌مدرنیسم

دانلود و خرید کتاب بازآفرینی گفتمانی نظریه‌ی سیاسی؛ از یونان باستان تا پست‌مدرنیسم

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازآفرینی گفتمانی نظریه‌ی سیاسی؛ از یونان باستان تا پست‌مدرنیسم  نوشته  احسان کاظمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بازآفرینی گفتمانی نظریه‌ی سیاسی؛ از یونان باستان تا پست‌مدرنیسم

«بازآفرینی گفتمانیِ نظریه سیاسی (از یونان باستان تا پست‌مدرنیسم)» کتابی نوشته احسان کاظمی و فرشاد رومی است. نظریه سیاسی، تاریخی طولانی را از سر گذرانیده است و برای بالندگی و پختگی در راه طی شده ناهمواری‌های بسیاری را از سر گذرانیده است اما همچنان در راه است. انسان به‌مثابه موجودی صاحب تعقل و اندیشه از زمانی که خود را بازیافته است، همواره میل به این داشته که آثار آگاهی خود را برجهان خویش بنمایاند و جهان را آن‌گونه که تصور می‌کند در مقام عمل آراسته و پیراسته گرداند؛ اما اینکه درنهایت ایده‌ها و اندیشه‌ها محصول جهان عمل هستند یا برعکس، همچنان میان اهل‌ فن محل جدال و نزاع است. همچنان مبهم است و اختلاف‌نظر وجود دارد که اندیشه و عمل کدام‌یک اسب است و کدام‌یک ارابه؟ کدام‌یک ماهی است و کدام‌یک قلاب ماهیگیری؟ کدام‌یک مؤلف است و کدام‌یک متنِ مؤلف؟ پژوهش حاضر به دنبال جستجوی دو مسئله پیوسته بهم است که در دو بخش کلی پیگیری می‌شود. در بخش نخست تلاش می‌شود فرازوفرودهای تاریخی نظریه سیاسی نشان داده شود. بدین معنا که نظریه سیاسی دوره‌های تحولی را از سرگذرانیده است. این دوره‌های تحول نه به معنای اضمحلال نظریه سیاسی بلکه به معنای تحول گفتمانی نظریه سیاسی درک می‌شود. در مرحله بعد از شناسایی دوره‌های تحول گفتمانی در نظریه سیاسی، اقتضائات کنشی گفتمان‌های متفاوت نظریه سیاسی از هم تفکیک داده می‌شود. هر گفتمانی از نظریه سیاسی شیوه‌ها و استراتژی‌های متفاوتی از کنش سیاسی را ملحوظ می‌دارد. ازاین‌جهت به‌تناسب تحول گفتمانی در منطق و ساخت نظریه سیاسی استراتژی‌های کنش سیاسی ملحوظ در آن‌هم دگرگون می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
khalil khoshrou
۱۳۹۸/۰۳/۱۷

نثر بسیار دقیق و سنجیده هست درباره محتوای کتاب چون تخصص من نیست نمیتونم اظهار نظر کنم اما مشخصه کاملا از جانب مولفانی باسواد و عالم نوشته شده و بسیار غنی هست.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۶
تعداد صفحات۲۵۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۳/۱۶