با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی خانم کاتیوشا ب. و همکاران تمام فلزی‌اش

دانلود و خرید کتاب زندگی خانم کاتیوشا ب. و همکاران تمام فلزی‌اش

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی خانم کاتیوشا ب. و همکاران تمام فلزی‌اش  نوشته  لیلا یزدی پاپلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب زندگی خانم کاتیوشا ب. و همکاران تمام فلزی‌اش

«زندگی خانم کاتیوشا. ب و همکاران تمام فلزی‌اش» داستانی تخیلی نوشته لیلا پاپلی یزدی است. خانم کاتیوشا.ب کارمند نیمه‌انسان- نیمه اسلحه یک سازمان است که حیوانات آن را می‌چرخانند و او در اداره موش های کور کار می‌کند. او ماند دیگر شهروندان نیمه انسان و نیمه اسلحه شهر است اما رازی دارد که اگر فاش شود ممکن است حتی جانش در خطر باشد. او کتاب می‌خواند، آن هم در محیطی که کتابخانه‌اش تنها ۱۰۰ کتاب تاییدشده دارد. او از راه کتاب خواندن به دنیایی جدید و پویا قدم می‌گذارد. در این کتاب شما در هر سطر و صفحه بیشتر از فضای عجیب داستان تعجب می‌کنید. بستنی با طعم گوشت خام و خون، اداره جوراب‌های نشسته و خیلی چیزهای دیگر. در این داستان سمبلیک انسان‌ها و اسلحه‌ها با هم ازدواج می‌کنند و بچه‌های دورگه به دنیا می‌آورند، حشرات و حیوانات سرپرست و رئیسند و... «نخبه‌های حزب اسلحه به محض آنکه قدرتشان تثبیت شد و بخش نامه ازدواج آدم‌ها و اسلحه‌ها را الزامی کردند، شروع کردند به پرچ کردن ورقه‌های فلز روی بدن آدم‌ها. قرار نبود کسی تمام گوشتی بماند. مشکل این بود که آدم‌ها موجودات به غایت ضعیفی بودند. فرو رفتن میخ به تنشان را طاقت نمی‌آوردند، جای زخم‌ها آماس می‌کرد و می‌مردند. همین شد که جمعیت شهر در ظرف کمتر از دو ماه نصف شد. بیمارستان مرکزی با انبوه جسد گندیدهٔ آدم‌ها پر شده بود،» با خواندن این داستان شاید احساس کنید داستانی شیبیه به دهکده حیوانات یا مثالی بهتر،۱۹۸۴ اورول می‌خوانید چون این داستان هم قرار است با دید انتقادی به قربانی شدن آدم‌ها و له شدنشان زیر بار تکنولوژی، سلطه و جنگ با مغزهای تحت فرمان و بسته بپردازد: «وقتی کاتیوشا ب. تقریباً ده ساله شده بود، جامعه با این تغییرات ژنتیکی تبدیل شده بود به جامعه‌ای لایه لایه. بالاتر از همه اسلحه‌ها بودند یا آنها که مثل رئیس جمهور ادعا می‌کردند که غلاف تمام فلزی اند. آنها رئیس همهٔ اداره‌ها بودند یا نماینده‌های مجلس و وزیر. لایه دوم دورگه‌ها بودند، کسانی مثل کاتیوشا. آنها می‌توانستند شغل‌های ارشد را بگیرند، درس بخوانند و کتاب‌هایی که هیئت ادارهٔ موش کور «غیرمخرب» اعلام می‌کرد را از تنها کتابخانهٔ قانونی شهر که بیش از صد کتاب نداشت، قرض بگیرند. لایه بعدی حیوان‌های تغییر یافته بودند گربه‌ها و مارها و موش‌ها و گرازها و حتی روباه‌ها، شایع شده بود آزمایشگاه دولت جدیداً روی گونه‌های نوین کلاغ هم کار می‌کند.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
دهشتناک‌ترین حادثه برای یک موجود اینه که تنها راه جلوی روش «امید» باشه
حسین حمیدیا
می‌دانید! راحت می‌شود بر آدم‌هایی که با دهانشان حرف می‌زنند مسلط شد. وقتی دست و پایی نباشد که گواهی افتضاح‌های آدم‌های قدرتمند را بدهد، راحت می‌شود هر چیز را گفت و دیگران باورش می‌کنند. یعنی راهی ندارند جز اینکه باور کنند. اما یک چیز دیگر هم روی می‌دهد. بوسه و آغوش و دوستی از دست‌ها به دهان تقلیل پیدا می‌کند. می‌شود واژه... مثلاً اگر در آن روزگار برای دوستی باید دستی را می‌فشردی حالا می‌شد فقط بگویی. انگار باد باشد و بوزد و برود...
حسین حمیدیا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۹
تعداد صفحات۲۸۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۲/۰۹