با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
راز نگین سرخ؛ زندگی‌نامه‌ی داستانی سردار شهید محمود شهبازی

دانلود و خرید کتاب راز نگین سرخ؛ زندگی‌نامه‌ی داستانی سردار شهید محمود شهبازی

۴٫۹ از ۱۲ نظر
۴٫۹ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب راز نگین سرخ؛ زندگی‌نامه‌ی داستانی سردار شهید محمود شهبازی  نوشته  حمید حسام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب راز نگین سرخ؛ زندگی‌نامه‌ی داستانی سردار شهید محمود شهبازی

«راز نگین سرخ» زندگی‌نامه داستانی سردار شهید مهندس محمود شهبازی، فرمانده سپاه همدان و جانشین لشکر ۲۷ محمد رسول الله (ص) به قلم حمید حسام است. کتاب حاوی خاطرات شهید از زبان خانواده و همرزمانش است. حوادث این داستان گوشه‌ای از فراز و نشیب‌های دفاع مقدس از آغازین روز جنگ تا هنگام آزادی خرمشهر را نشان می‌دهد. «کاش یه بارم که شده، لب باز کنی و به من بگی چکاره‌ای؟ معلم قرآنی، درس مهندسی می‌خوانی یا یه بسیجی هستی؟ مادر در خیالش با محمود حرف می‌زد. می‌پرسید؛ اما جواب نمی‌شنید. هر بار که او را می‌دید، چشمانش نور می‌گرفت، لبش به خنده وا می‌شد؛ اما گوشهٔ دلش همچنان نگران او بود. فکر بدرقه عذابش می‌داد. دستپاچه می‌شد و می‌زد به حیاط یا زیر سر در می‌ایستاد؛ با قرآن و اسپند؛ اما این دفعه دل و دماغ دفعات قبل را نداشت. نشست کنار حوض. این پا و آن پا کرد و منتظر محمود ماند. باز طاقت نیاورد. چشمش به آبپاش پلاستیکی افتاد. بلند شد و دست‌های لرزانش را دور دستهٔ پلاستیکی آن حلقه کرد و گلدان‌های قد و نیم‌قد حیاط را یکی‌یکی آب داد؛ اما باز غرق در خیال محمودش بود. ذهن ناآرام او زندگی نوجوانی و جوانی فرزندش را در بستر زمان مرور می‌کرد... تا شرشر آبی که از دهانهٔ گلدان سرریز شده بود و روی پله‌ها می‌ریخت، او را به خود آورد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
من ینتظر
۱۳۹۸/۰۳/۱۹

عالیییییییی بود برای شادی روح شهیدشهبازی صلوات

maryhzd
۱۳۹۸/۰۳/۲۰

این کتاب در همین طاقچه از ناشر قبلیش، یعنی روایت ۲۷ بعثت، هم موجوده . هزار تومان ارزانتره و البته توی کتابخونه هم هست اخیرا چاپ کتاب به سوره مهر سپرده شده در هر دو حالت کتاب خیلی خوب و زیباییه

رضوان
۱۳۹۸/۱۲/۰۶

بسیار جذاب

نورا
۱۳۹۹/۰۳/۰۱

برای من فوق العاده بود 🌱⚘

شهید علی بلورچی
۱۳۹۹/۰۳/۱۸

درود خدا به همه شهدای اسلام بخصوص شهید شهبازی وشهید حسین همدانی عزیز...وشهدا مثل یک نمره بیست داخل دفتر قلبمان می مانند وتاابد میدرخشند...

کمترین
۱۳۹۹/۰۶/۰۵

سلام و رضوان خداوند متعال بر این شهید والامقام که متأسفانه تاکنون آنطور که باید شناخته نشده است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
"دین توی گوشت و پوست و استخوان و رگ و پی‌این مردمه، هیچ کس و ناکسی نمی‌تونه با سوغات نحس مارکس و لنین چشم و دل مردمو پر کنه.
شهید علی بلورچی
گرمی و حرارت سخنان همدانی جان بچه‌ها را جلا داد. مجید بیات فریاد زد: "به اون ستون پنجم دشمن، به منافقای کوردل که اسم خودشون رو گذاشتن مجاهد، می‌فهمونیم مجاهد واقعی کیه."
شهید علی بلورچی
ـ اتفاقاً عاشقی... بدجوری هم عاشقی که شهدا واست پیغام پسغام می‌فرستن. عاشق باید یه مدت هجران بکشه... بعدش هم دست خودشه. کِی ببره و چه کسی رو ببره.
شهید علی بلورچی
یکی هم نیست به اون مردک الدنگ که باور کرده فرمانده کل قواست بگه حداقل ته انبارهای ارتش رو بده به ما تا اون متجاوزا رو بیرون کنیم. واسه کی بگیم؟ آخه واسهٔ کی
شهید علی بلورچی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶
دسته بندی
تعداد صفحات۳۵۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۲/۱۶