با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شهرت و شاعر

دانلود و خرید کتاب شهرت و شاعر

۲٫۰ از ۱ نظر
۲٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهرت و شاعر  نوشته  ناهید قادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شهرت و شاعر

«شهرت و شاعر» از مجموعه تک‌پرده‌ای های نشر متیس و نوشته لرد دانسینی است که داستان شاعری به نام هری دِ ریوز را روایت می‌کند که به امید شهرت هر غزلش را تقدیم به محرابی می‌کند که در اتاقش برای شهرت ساخته است تا این که اتفاقی غیرمنتظره می‌افتد.

ادوارد پلانکت، نمایشنامه‌نویس انگلیسی-ایرلندی، در ۱۸۷۸ سال در لندن به دنیا آمد. او بیشتر دوران کودکی‌اش را در قلعهٔ دانسینی نزدیک تارا زندگی کرد، با ویلیام باتلر ییتس و لیدی گریگوری کار کرد، از دانشکدهٔ ترینیتی دوبلین مدرک افتخاری گرفت، قهرمان شطرنج و تیراندازی ایرلند شد و بسیار اهل سفر و شکار بود.

دانسینی از مدافعان جنبش احیای ادبی ایرلند بود و کمک مالی بسیاری به تئاتر ابی می‌کرد و به محافل ادبی ایرلند آمدوشد داشت. او حرفهٔ نویسندگی را از سال ۱۸۹۰ با سرودن چند شعر آغاز کرد، اما با چاپ مجموعه داستان خدایان پگانا۲ بود که به شهرت رسید. او نویسندهٔ پرکاری بود. داستان کوتاه، رمان، نمایشنامه، شعر، مقاله‌های زیادی نوشت و در طول عمرش بیش از ۹۰ اثر به چاپ رساند که اغلبشان با اقبال عمومی مواجه می‌شدند. امروزه، از آثار او که بیشتر حال‌وهوایی فانتزی دارند، دختر شاه پریان بیشتر از دیگران در یادها مانده است.

نمایشنامه‌های او که مانند داستان‌هایش نظر موافق عموم را با خود همراه داشتند، بارها اجراهای صحنه‌ای، اقتباس‌های رادیو، تلویزیون و سینمایی شدند.

دانسینی در سال ۱۹۵۷ در اثر حملهٔ آپاندیس در سن ۷۹ سالگی در گذشت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۹۲۸-۳۱-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۹۲۸-۳۱-۷