با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نوع دیگر زرنگی؛ راه‌هایی ساده برای تقویت هوش عاطفی جهت کارایی و موفقیت بیشتر

دانلود و خرید کتاب نوع دیگر زرنگی؛ راه‌هایی ساده برای تقویت هوش عاطفی جهت کارایی و موفقیت بیشتر

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوع دیگر زرنگی؛ راه‌هایی ساده برای تقویت هوش عاطفی جهت کارایی و موفقیت بیشتر  نوشته  علی‌اکبر قاری‌نیت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب نوع دیگر زرنگی؛ راه‌هایی ساده برای تقویت هوش عاطفی جهت کارایی و موفقیت بیشتر

هاروی دوینچندروف متخصص هوش عاطفی است و سابقه بیش از بیست سال کار کردن در این باره را دارد. او در کتاب «نوع دیگر زرنگی» با پرداختن به موضوع هوش عاطفی و بیان دیدگاه‌های عمیق و راهبردی خود دراین باره نوعی دیگری از نگرش به زندگی را آموزش می‌دهد. هوش عاطفی را حس مشترک پیشرفته هم می‌گویند و به تجربه ثابت شده است که بهتر از ضریب هوشی یا آی‌کیو، موفقیت افراد را پیش‌بینی می‌کند. زیرا ظرفیت‌های عاطفی بر خلاف ضریب هوشی، انعطاف‌پذیر و رشدپذیر هستند، کتاب «نوع دیگر زرنگی» چشمان شما را به روی درس‌های مهم زندگی که به فراموشی سپرده شده‌اند و چگونگی کاربرد آنها باز می‌کنند. در این کتاب هوش عاطفی تعریف شده، خودشناسی عاطفی و دنیای درونی و بیرونی انسان تشریح شده و نقش هوش عاطفی در انطباق‌پذیری، مدیریت استرس، حل مشکلات، قدرت واقعیت آزمایی، کنترل هوس و حالت‌هایی همچون غم و شادی و خوش‌بینی و... بررسی شده است. هوش عاطفی موضوعی جنبی و فردی نیست بلکه عاملی مهم برای موفقیت در عرصه‌های فردی و اجتماعی است. آزمون‌های هاروی دوینچندروف درباره هوش عاطفی مورد تایید انجمن روان‌شناسی آمریکا و کاملا معتبر و علمی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
leila
۱۳۹۸/۰۶/۰۳

بسیار عالی ...

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
گرچه برای تعامل با دیگران، به واقعی بودن نیاز داریم ولی نسبت به احساسات دیگر آن‌ها هم باید حساس باشیم. نادیده گرفتن و یا توجه بیش از حد به رفتارهای منفی یا تخریبی دیگران، خوشایند آن‌ها نخواهد بود! اگر واقعاً به کسی علاقه‌مندیم، باید صادق باشیم، حتی اگر در آن لحظه، برای ما ناخوشایند باشد و به ضررمان تمام شود! دوستان واقعی، از ما تشکر خواهند کرد که شجاعت داشته‌ایم و با آن‌ها صادق بوده‌ایم.
پریوش
اگر بر زمینه‌هایی تمرکز کنیم که به‌طور طبیعی در آن‌ها خوب هستیم و استعدادش را داریم، به نفع ما خواهد بود و پیشرفت‌مان در آن زمینه‌ها بیشتر خواهد شد.
Maryam yamini
«هوش عاطفی به این مفهوم نیست که در کاربرد احساسات‌مان، آزادی عمل داریم بلکه به مفهوم مدیریت احساسات می‌باشد، به‌طوری که آن‌ها باید به‌طور مناسب و مؤثر اظهار شوند تا مردم بتوانند به‌راحتی با یکدیگر کار کنند و به اهداف مشترک‌شان برسند.»
Maryam yamini
برای اظهار خشم و عصبانیت نسبت به یک همکار، جلسهٔ عمومی مکان مناسبی نیست بلکه، وقتی آرام شدیم و به دقت فکر کردیم که باید چه بگوییم، برای اظهارنظر و ناراحتی‌مان در یک جلسهٔ خصوصی، وقت و مکان مناسبی را تعیین می‌کنیم.
Maryam yamini
گولمن می‌گوید: «هوش عاطفی به این مفهوم نیست که در کاربرد احساسات‌مان، آزادی عمل داریم بلکه به مفهوم مدیریت احساسات می‌باشد، به‌طوری که آن‌ها باید به‌طور مناسب و مؤثر اظهار شوند تا مردم بتوانند به‌راحتی با یکدیگر کار کنند و به اهداف مشترک‌شان برسند.»
پریوش
«بهترین راه برای شاد کردن خودتان این است که فرد دیگری را شاد کنید.» مارک تواین، نویسندهٔ آمریکایی
....
باید بر ایجاد محیط کاری تمرکز کنیم که از توانایی‌های‌مان بیشتر و از نقاط ضعف‌مان کمتر استفاده شود.
miss_yalda
موفقیت ما بستگی دارد به این‌که چقدر می‌توانیم به‌طور مؤثر کمک موردنیاز را دریافت کنیم.
....
متأسفانه، ذهن ما مانند رایانه برنامه‌ریزی نشده و نمی‌توانیم محتویات آن را به‌سادگی تغییر دهیم یا تنظیم کنیم، ولی برای مقابله با مشکلات جدید، با تمرین‌های مداوم می‌توانیم روش‌های بهتر را توسعه دهیم.
پریوش
این تفکر که عواطف در محیط کار نقشی ندارد، به‌قدری نابه‌جا و نامعقول است که بگوییم سیگارکشیدن با سرطان هیچ رابطه‌ای ندارد!
پریوش

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۵
شابکundefined
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۱۵