با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب فوز سالک اثر علی صفایی حائریoff

کتاب فوز سالک

نویسنده:علی صفایی حائریانتشارات:انتشارات لیله القدرسال انتشار:۱۳۸۹تعداد صفحه‌ها:۲۶۳ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۳از ۱۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۹

تعداد صفحه‌ها۲۶۳ صفحه

دسته‌بندی
حدیث۲ مورد دیگر

معرفی کتاب فوز سالک

«فوز سالک» از سری سخن‌رانی‌های استاد علی صفایی حائری درباره سلوک در شب‌های قدر است. استاد در این سخنرانی از سیر و سلوک امیرالمومنینی به سوی حق و به طور کلی راه‌ها و شیوه‌های سلوک سخن گفته‌اند. ضرورت و اهداف سلوک، ابزار و مرکب سلوک، مراحل و حالات سلوک، و سلوک سالم و حیات طیبه از مباحث سخنرانی ایشان است.

«ممکن است که یقین در وجود ما بیاید، ولی جا و مکانی پیدا نکند. آن قدر وجود ما شلوغ است که حتی جایی برای بهترین متاع که یقین است، در وجودمان نمی‌باشد؛ چون که در شک و تردّدمان سرخوشیم و بازی می‌کنیم؛ «بَلْ هُمْ فِی شَک یلْعَبُون۱.

این تعبیر، تعبیر لطیفی است: «مَکنِ آلْیقِینَ فِی قَلْبِی»؛ خدایا! یقین را در دل من جای بده، جایی برای یقین من باز کن.

«وَ آجْعَلْهُ أَوْثَقَ آلاَْشْیاءِ فِی نَفْسِی»؛ وقتی که در قلب من نشست، از وثیق‌ترین و محکم‌ترین پیوندهای نفسانی‌ام؛ آن حالت‌هایی که در قلبم، آن نیروهایی که در وجودم هستند، قرار بده.

نظرات کاربران

امیری حسین
۱۳۹۸/۰۸/۰۸

خواندن این کتاب برای کسانی که شدیدا دغدغه ی "دیندار شدن حقیقی" دارند توصیه می شود. به غیر از این افراد توصیه نمی شود بخاطر اینکه حق مطالب رو ادا نمیکنن. خیییییییییییییییییلی نکات "عمیق" و "دقیق" و "متفکرانه" ای در این کتاب

- بیشتر
خدام
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

این کتاب هم مانند سایر کتاب های نویسنده بسیار پر مغز و تامل بر انگیز است، بطوری که هر پاراگراف آن خود به اندازه یک کتاب حرف دارد. اگر دغدغه زندگی حقیقی را دارید بجای خواندن کتاب های پر زرق

- بیشتر
نگار
۱۳۹۸/۰۴/۰۶

کتاب های صفایی حائری در یک کلام بی نظیره وسعت نگاهشان، آشنایی با مکاتب روز جهان و نقد اونا ( توی کتابهای دیگشون) و صراحت کلامشان فوق العاده است یک فرد روشنفکر مذهبی به معنای واقعی کلمه قبل از این

- بیشتر
و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین
۱۳۹۹/۰۸/۰۲

آقای صفایی علاوه بر برخورداری از محتوای درست قلم بسیار زیبا و جذب کننده ای دارن مطالعه کتابهاشون اصلا خسته کننده نیست حتی اگه ساعتها مشغول مطالعه باشی واقعا زیباست🌷🌷🌷

Alireza
۱۴۰۰/۰۶/۲۷

سبک و سیاق قلم استاد و جاذبه بیان ایشون طوریه که آدم رو بیشتر ترغیب به کتابهاشون می کنه کتاب بی نظیریه‌....

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۸۹)
ما وسایل اتاق را کنترل می‌کنیم. ماشین‌هایی را که داریم کنترل می‌کنیم. امکاناتی را که داریم کنترل می‌کنیم، حتی قلمی را که داریم یا میز و تختی را که در اختیار ماست و یا چیزهایی را که به ما سپرده شده، همه این‌ها را کنترل می‌کنیم، ولی خودمان را اصلا به حساب نمی‌آوریم!
امیری حسین
خدایا! کاری که فردا تو از من سؤال خواهی کرد، امروز مرا به آن کار مشغول کن.
حکیمی
خلاصه، حرف اوّل و آخر همین است، که گیرِ یقین و این که ما یقین پیدا کرده‌ایم، نباشید. چطور می‌توانید یقین پیدا کنید؟! که یقین مزد خاشعان است. تا به خشوع نرسید، به جایی نمی‌رسید. یقین، مزد است و آخر کار می‌دهند. برای شروع عمل، برای سلوک، احتمال کافی است. و نه احتمال، که اضطرار کافی است. پس دنبال یقین نگردید، که یقین مزد بعد از کار است و با احتمال هم می‌توانید شروع کنید.
رضا نون
مگر ما در زندگی این همه ذلیل نمی‌شویم؛ آن هم برای هیچ و پوچ؟! مگر هر کدام از ما تازیانه‌های ذلّت، ضربه‌ها و تودهنی‌های ذلّت را از این و آن نخورده‌ایم؟! چرا وقتی که به خدا می‌رسد ناز می‌کنیم؟!
امیری حسین
من برای کسی که حسابی باز نکرده‌ام، سپاسی هم از او نمی‌خواهم.
امیری حسین
در سوره «هَلْ اَتی در مورد امیرالمومنین جمله‌ای است که خیلی آموزنده است. و کسانی هم که از جام ولای علی نوشیده‌اند، باید علاوه بر این که با تمامی هستی‌شان حرکت می‌کنند و هستی‌شان را می‌دهند، این سه خصلت را هم داشته باشند: ۱. مزد نخواهند. ۲. سپاس نخواهند. ۳. خائف هم باشند
رضا نون
اشتیاق به گذشت تو دارم
حکیمی
فریاد علی در محراب کوفه و مناجات حسین در قتل‌گاه نینوا به ما یاد می‌دهد که حساب دیگری در کار است. نشان می‌دهد که فوز قطعی در جایی دیگر است.
M.M. SAFI
مشکل و گیر ما این است، که خودمان را نشناخته‌ایم. ما داریم در این دنیا خودمان را خرج می‌کنیم و بی‌خیال هم هستیم؛ درست مثل کسی که در شب یک اسکناس و یک چک ارزشمند را به خیال این که کاغذ است روشن می‌کند تا یک‌قِرانی‌اش را پیدا کند، که صبح می‌فهمد چیزی را شمع راه رسیدن به یک‌قرانی کرده است که یک میلیارد ارزش داشته است. این‌جاست که فریاد «یا حَسْرَتَا سر می‌دهد.
رضا نون
من برای کسی که حسابی باز نکرده‌ام، سپاسی هم از او نمی‌خواهم.
امیری حسین