با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آرتور شاه و شوالیه‌های میز گردش؛ بر اساس افسانه‌ها و اسطوره‌های قدیم

دانلود و خرید کتاب آرتور شاه و شوالیه‌های میز گردش؛ بر اساس افسانه‌ها و اسطوره‌های قدیم

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آرتور شاه و شوالیه‌های میز گردش؛ بر اساس افسانه‌ها و اسطوره‌های قدیم  نوشته  راجر لنسلین گرین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آرتور شاه و شوالیه‌های میز گردش؛ بر اساس افسانه‌ها و اسطوره‌های قدیم

در روزگاران قدیم. زمانی‌که هنوز کریستف کلمب امریکا را کشف نکرده بود و رم بزرگترین شهر جهان بود. پسر جوان و شجاعی به نام آرتور زندگی می‌کرد. آن زمان در بریتانیا هم هیچ حاکمی وجود نداشت. یک سال از مرگ پادشاه بزرگ شاه اووتر می‌گذشت و بزرگان قدرتمند کاخ به دنبال جانشینی برای او بودند و برحسب تقدیر، این پادشاه کسی جز آرتور جوان نبود. قلمرو پادشاهی آرتورشاه، سرزمین لوگرس، مظهر دلاوری و عدالت بود که علیه اهریمن و وحشیگری مبارزه می‌کردو در نهایت هم آن را فرو بلعید. ماجراها، قهرمانی‌ها و کاوش‌های مشهورترین شوالیه‌‌های آرتورشاه را در کتاب «آرتور شاه و شوالیه‌های میز گردش» می‌خوانید. این اثر داستان آرتور، شاه افسانه‌ای سده‌های میانه بریتانیا را روایت می‌کند. کتاب با زندگی آرتور تاریخی شروع شده و در ادامه رنگ و بوی افسانه می‌گیرد. آرتور رهبر تاریخی بریتانیا در قرن پنجم بود. زمانی که تمدن روم آخرین مقاومت‌های سرسختانه‌ی خود را در مقابل ساکسون‌ها اعمال می‌کرد؛ آرتور از بریتانیا در برابر یورش ساکسون‌ها محافظت کرد و پس از آن به نام نخستین پادشاه بریتانیا تاجگذاری کرد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
یاس_فیروزه ای
۱۴۰۰/۰۱/۰۹

من هنوز کامل مطالعه نکردم ولی تا اینجا بنظرم دوست داشتنیه😍 این کتاب به افرادی که افسانه ها و یا داستان هایی مثل رابین هود و وایکینگ ها و شوالیه ها و کلا داستان های این مدلی رو دوست دارن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
امروز به ما ثابت شد که افتخارات بزرگ‌تری هم هست که باید در جستجوی آنها باشیم؛ چون حتی امروز که جام مقدس نزدمان آمد، چنان از چشمانمان مخفی ماند که نتوانستیم آن را ببینیم یا به آن نزدیک شویم. ازاین‌رو، من همین‌جا سوگندم یاد می‌کنم که فردا صبح زود، بی‌درنگ به جستجوی جام مقدس بروم و هرگز بازنایستم تا زمانی که آن را به دست آورم یا بر من معلوم شود که شایستگی‌اش را ندارم.»
Percival
«اگر از وسوسه‌های فریبنده برحذر باشی، حتماً شایستگی‌اش را خواهی داشت. نیروهای اهریمنی در کمین تو هستند. آنها مسلح به سحر و افسون‌های زیادی هستند. اما اگر با تمام وجود بر آنها غلبه کنی و به قلعهٔ کاربنک در ویست لندز بروی، جام مقدس را خواهی یافت. بانو بلنچفلر هم آنجاست؛ همان کسی که سال‌های سال به دنبالش بودی... و او به همسری تو درخواهد آمد. اما روی دادن تمام این اتفاقات فقط منوط به این است که تو صلاحیت آن را داشته باشی. سِر پرسیوال، حالا برو و با تهذیب نفس و اطاعت از خداوند بی‌همتا، پادشاهی را به دست آور!»
Percival
آرتور شاه که گاواین را بیش از هر شوالیه‌ای دوست داشت، با مهربانی گفت: «خواهرزادهٔ محبوبم، از لطفت بسیار سپاسگزارم.
shahrzad
گاواین و راگنل هفت سال با خوشحالی در کنار هم زندگی کردند، طوری‌که هیچ زوجی در سرزمین پهناور لوگرس به خوشبختی آنها نبودند. سپس در روز مقرر، راگنل برای همیشه از پیش سِر گاواین رفت. برخی می‌گویند او مرده، اما بقیه معتقدند که او به اعماق جنگل‌های ویلز گریخته و آنجا پسری برای سِر گاواین به دنیا آورده که به وقتش، یکی از اصیل‌ترین و بزرگ‌ترین شوالیه‌های میزگرد می‌شود. اما در افسانه‌های قدیمی، دربارهٔ اینکه نام آن پسر پرسیوال بوده یا نه، اشاره‌ای نشده است. فقط اینکه در برخی از این افسانه‌ها او را «ناشناختهٔ زیبا» نامیده‌اند. بااین‌حال، ماجراهای این ناشناختهٔ زیبا به‌قدری شبیه ماجراهای پرسیوال است که ما به راحتی می‌توانیم بپذیریم که پرسیوال، در واقع، همان پسر سِر گاواین و بانو راگنل است.
shahrzad
این را هم بدان که ارزش واقعی شوالیه‌گری تنها به انجام کارهای بزرگ و قهرمانانه نیست، بلکه شوالیهٔ حقیقی کسی است که علاوه بر انجام این امور، درونی پاک داشته باشد؛ کسی که صادق و فروتن باشد، تمام کارها را برای رضا و خشنودی خدا انجام دهد و برای سرزمین مقدسمان، لوگرس، پیام‌آور صلح و سعادت باشد.»
shahrzad
می‌توانی زنی را که دوست داری ببوسی، اما بیش از یک‌بار او را نبوس، مگر اینکه حلقهٔ خودت را در انگشتش کرده باشی.
shahrzad
من شما را مسئول رعایت همهٔ قوانین شوالیه‌گری می‌کنم. همهٔ شما و تمام کسانی که زین پس پشت این میز قرار می‌گیرند، شوالیه‌های لوگرس هستند. برای سعادت و سربلندی لوگرس، سرزمین نیکوکاری، هرگز از فضایل انسانی و متعالی این سرزمین فاصله نگیرید. ظلم و کشتار نکنید و هیچ‌گونه عمل زشت و ظالمانه‌ای انجام ندهید. از خیانت و هر گونه حقه‌بازی و رفتار نادرستی دوری کنید. به کسانی که طلب بخشش می‌کنند، رحم کنید و در غیر این صورت، پشت این میز ننشینید. همیشه با تمام توانتان به زنان و دوشیزگان کمک کنید. برای یاری زنان و بیوه‌زنان از منزل خارج شوید و در صورت لزوم به همه پشت کنید تا ستم وارده را جبران کنید. هرگز با زنان بدرفتاری نکنید، نیز وامگذارید با آنها بدرفتاری کنند، حتی اگر رنج مرگ یا بدنامی ابدی به شما روی آورد... و هیچ‌گاه برای کسب ثروت یا دلدادگی وارد مبارزهٔ ناعادلانه و ناحق نشوید.»
Percival
سِر لونسلتِ دریاچه. اما تو خوشبخت‌تر از او هستی؛ چراکه او باعث نابودی لوگرس خواهد شد. بااین‌حال، هیچ‌کس در لوگرس بلندآوازه‌تر از او نخواهد بود، جز گاواین.
shahrzad
عشق یک هدیهٔ الهی است و باید با تکریم و افتخار از آن استقبال کرد. شوالیه‌ای که باعث ننگ عشق شود، شوالیهٔ راستینی نیست.»
shahrzad
«باآنکه این شیر قوی و وحشی بود، از وجود مار خبر نداشت و نتوانست از پس او برآید و می‌بایست مرا صدا می‌زد تا کمکش کنم... من هم وقتی شیطان فریبم داد، درست همین شرایط را داشتم و با وجود قدرت زیادم، اگر خدا را به یاری نمی‌طلبیدم، ممکن بود به طرز وحشتناکی از بین بروم.»
shahrzad

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۱۷۲۸۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
شابک۹۷۸۶۰۰۲۵۱۷۲۸۹