با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نگاهی به قامت قویم امامت و ولایت

دانلود و خرید کتاب نگاهی به قامت قویم امامت و ولایت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نگاهی به قامت قویم امامت و ولایت  نوشته  حسین درگاهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب نگاهی به قامت قویم امامت و ولایت

«نگاهی به قامت قویم امامت و ولایت (در مناصب نبی و امام)» نوشته حسین درگاهی درباره موضوع امامت و رهبری در دین اسلام است. زمینه‌های نیاز به راهبر الهی در تذکر، تعلیم، تربیت، رفع اختلاف، حفظ نظام جامعه و اصلاح آن، عصمت راهبر الهی و استمرار راهبری الهی و مستنداتی در شناخت رهبران الهی و فضائل امیرالمومنین علیه السلام عناوین اصلی مطالب این کتاب‌اند.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
خدای متعال، انسان را به رحمتش آفریده، تا به رحمتش برساند. اگر آفریده و حیات بخشیده، به رحمت کرده، نه آنکه انسان مستحق بوده و به حقّش رسیده است. آنک اگر او ایمان آورده، به عبادت پرداخته و تربیت یافته، وظیفه و تکلیفش بوده است. بدیهی است که شخص مکلّف، هیچگاه با انجام تکلیف مستوجب پاداش نمی‌شود، بلکه اگر تکلیف را به جای نیاورد، سزاوار کیفر خواهد بود. پس تعلّق پاداش از خدا بر خلق نیز از سر رحمت است.
سیّد جواد
ائمّه ـ علیهم السّلام ـ فرموده‌اند: لو بَقیتِ الأرضُ بِغَیر إمامٍ ساعةً لَساخَت اگر زمین ساعتی بدون پیشوا بماند، از بین می‌رود.
سیّد جواد
ای محمّد! خداوند بر تو درود می‌فرستد و می‌فرماید: آسمانهای هفتگانه و آنچه در آنهاست و زمینهای هفتگانه و آنچه بر آنهاست را آفریدم و جایی بهتر از رکن و مقام نیافریدم. اگر بنده‌ای در آنجا، از آن روزی که آسمانها و زمینها را آفریدم مرا بخواند و بعد در انکار ولایت علی ـ علیه السّلام ـ به سراغم آید، به رو در آتش می‌اندازمش.
سیّد جواد
اسلام بر پنج پایه استوار شده است: نماز، زکات، روزه، حج و ولایت. و آن‌گونه که به ولایت خوانده شده به چیزی خوانده نشده است.
سیّد جواد
هنگامی که بنده در پیشگاه خدای متعال می‌ایستد، اوّلین چیزی که از او پرسیده می‌شود نمازهای واجب است و زکات واجب و روزه واجب و حج واجب و ولایت ما خاندان پیامبر. اگر به ولایت ما اقرار کرد و مرد، نماز، روزه، زکات و حجّش پذیرفته می‌شود. و اگر نتوانست به ولایت و دوستی ما در پیشگاه خدای متعال اقرار کند چیزی از اعمالش پذیرفته نمی‌شود.
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۰۵
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۷۹/۰۲/۰۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن