با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جرئت بسیار

دانلود و خرید کتاب جرئت بسیار

۳٫۹ از ۱۹ نظر
۳٫۹ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جرئت بسیار  نوشته  مریم تقدیسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جرئت بسیار

هیچ تلاشی بی‌اشتباه و کاستی نیست؛ ولی کسی که تلاش می‌کند، کسی که اشتیاق را می‌شناسد، کسی که ایثار می‌کند و خود را وقف هدفی والا می‌سازد، همان کسی است که در بهترین حالت طعم پیروزی را بیش از دیگران می‌چشد و در بدترین حالت و در صورت شکست، حداقل پردل و جرئت شکست می‌خورد و این شکست به معنای ضعف نیست چون انسان در هر صورت آسیب‌پذیر است و این آسیب‌پذیری ذاتی او است.

عدم اطمینان، ریسک و احساساتی که هر روز با آن‌ها مواجهیم انتخابی نیستند. یگانه انتخابی که داریم نوع درگیر شدنمان در زندگی است؛ و پذیرش نقاط آسیب‌پذیرمان تعیین‌کنندهٔ عمق شهامت و وضوح هدف ماست. برنه براون نویسنده «جرئت بسیار» در کتابش قصد دارد همین نکته را برای شما درونی کند. «پر دل و جرئت بودن».

براون در این کتاب از معنای جرئت و با جرئت بودن حرف می‌زند و به عمق باور «کافی ‌نبودن» در انسان‌ها نگاهی می اندازد.با استدلال‌هایی تصورات غلط درباره آسیب‌پذیری را باطل می‌کند و راه هایی برای مبارزه با خجالتی بودن پیشنهاد می‌کند. در انتها نیز به والدین می‌آموزد که چگونه فرزندان پردل و جرئت تربیت کنند.

مطالعه این کتاب برای همه به‌خصوص والدین جوانی که کودکی در آستانه پا نهادن به اجتماع دارند مفید است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
Star
۱۳۹۹/۰۵/۱۸

توصیه من برای ۲ گروه مختلف فرق داره؛ الف) اگر از اون دسته هستید که از کتابهای زرد روانشناسی مثل خودت را به فنا نده و ... ازین کتابهایی که میگن آفرین برو تو موفق میشی، و خیلی ساده و

- بیشتر
esh
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

کتابی در برگیرنده احساساتی اسن، که با اونها هر لحظه سروکار داریم اما انکارشان می کنیم و خودمان را به خاطر این احساسات و فکرها سرزنش میکنیم. کتابی که شروع کردنش واقعا سخت بود چون از چیزهایی میگفت که چون واقعی

- بیشتر
کاربر ۱۴۸۲۲۹۴
۱۳۹۹/۰۶/۱۲

کمی علمی بود ولی چون با احساساتش نوشته بود خیلی به دل می شست

Mohammad Hashemi
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

کتابی در رابطه با آسیب‌پذیری، شهامت و جرئت واقعی بودن در زندگی است. مفاهیم و تعاریفی که در ذهنم راجع به آسیب‌پذیری بود دگرگون و شفاف شد.

نیلو اقدم
۱۴۰۰/۰۳/۲۹

کتاب جالبی ست و در موقعیت خاصی که من خواندم فوق‌العاده جذاب و راه گشا بود.

میثم
۱۳۹۷/۰۹/۲۱

تد تاک TED.com حتما ببینید خلاصه ایده جالبش است

lale
۱۴۰۰/۰۲/۱۹

با نگرشی نوین با راهنمایی گرفتن از دلایل فعال شدن احساسات شما، خودشناسی را توضیح می دهد. اما آیا می توانید انسان خودآگاهتری شوید؟ بستگی به میزان جرات شما دارد در رویارویی با خودتان

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۴)
حد و مرزها باعث ایجاد حس ارزشمند بودن می‌شوند.
Elmira
بزرگ شدن یعنی پذیرش آسیب‌پذیری.
Elmira
من در کتاب زندگی با تمام وجود ده رهنمون برای زندگی کردن با تمام وجود ارائه کرده‌ام که نشان می‌دهند کسانی که با تمام وجود زندگی می‌کنند چه خصوصیاتی را در خود پرورش می‌دهند و چه خصوصیاتی را در خود برطرف می‌کنند: ۱. اصالت را در خود پرورش دهید: به آنچه مردم دربارهٔ شما فکر می‌کنند اهمیت ندهید. ۲. با خودتان مهربان باشید: دست از کمال‌گرایی بردارید. ۳. انعطاف‌پذیری را در خود پرورش دهید: بی‌تفاوت و درمانده نباشید.
nasim
۴. سپاس و نشاط را در خود پرورش دهید: به کمبودها فکر نکنید و از تاریکی‌ها نترسید. ۵. شهود را در خود پرورش دهید و به ایمان خود اعتماد کنید: نیازی به اطمینان نیست. ۶. خلاقیت را در خود پرورش دهید: مقایسه نکنید. ۷. تفریح و استراحت کنید: نه خود را از پا درآوردن نشانهٔ منزلت اجتماعی است و نه سخت کار کردن نشانهٔ ارزش. ۸. آرامش و سکون را در زندگی‌تان پرورش دهید: اضطراب و نگرانی را اساس زندگی قرار ندهید. ۹. کارهای معنادار انجام دهید: به خودتان تردید نداشته باشید و فراموش کنید "قرار بوده چه کسی باشید". ۱۰. بخندید، بخوانید و برقصید: همیشه سرد و خویشتن‌دار نباشید.
mahsa
ولی وقتی واقعی هستی دیگر درد برایت مهم نیست."
Elmira
"در هر چیز تَرَکی هست که نور از آن‌جا وارد می‌شود."
Elmira
کسی که تلاش می‌کند، کسی که اشتیاق را می‌شناسد، کسی که ایثار می‌کند و خود را وقف هدفی والا می‌سازد، "همان کسی است که در بهترین حالت طعم پیروزی را بیش از دیگران می‌چشد و در بدترین حالت و در صورت شکست، حداقل پردل و جرئت شکست می‌خورد ..."
Elmira
هیچ چیز جذاب‌تر از اعتماد به نفس نیست
Elmira
همهٔ ما در اتاق شکنجه‌ای به نام عدم اطمینان قرار داریم.
Elmira
وقتی رهبران مذهبی به جای آموزش مقابله با ناشناخته‌ها و نحوهٔ پرداختن به ابهامات و الگو بودن، با آسیب‌پذیر کردن ما از طریق معنویت، حس ترس و نیاز به یافتن اطمینان را در ما تحت فشار قرار می‌دهند و به این ترتیب ایمان را به "اطاعت و عواقب" تبدیل می‌کنند، کل مفهوم ایمان به نوبهٔ خود ارزشش را از دست می‌دهد.
Elmira

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۶
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۶