با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب اورازان اثر جلال آل احمد

دانلود و خرید کتاب اورازان

۳٫۹ از ۴۸ نظر
۳٫۹ از ۴۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اورازان  نوشته  جلال آل احمد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اورازان

«اورازان» نام کتابی اثر نویسنده معاصر ایرانی جلال آل احمد در وصف روستای پدری خود است. اورازان روستایی واقع در بخش بالاطالقان، شهرستان طالقان در استان البرز است. از متن کتاب: گرچه در عرف و سیاست و فرهنگ و مطبوعات معاصر مملکت ما یک ده در هیچ مورد به‌هیچ حساب نمی‌آید ولی به هر صورت هسته اصلی تشکیلات اجتماعی این سرزمین و زمینه اصلی قضاوت درباره تمدن آن همین دهات پراکنده است که نه کنجکاوی متتبعان را می‌انگیزد و نه حتی علاقه‌مندی خریداران را و سیاستمداران و صاحبان امر را. چرا گاهی اتفاق افتاده است که مستشرقی یا لهجه‌شناسی به‌عنوان تحقیق در لهجه دورافتاده‌ای سری به دهات هم زده است و مجموعه‌ای نیز گردآورده است ولی غیر از آنچه مربوط به موردعلاقه اوست، نه از مردم این دهات و نه از آداب‌ورسوم‌شان و نه از وضع معیشتشان چیزی در این‌گونه مجموعه‌ها می‌توان یافت بسیار گذرا و سرسری است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۷)
داوود
۱۳۹۶/۱۲/۰۶

جلال باز هم مثل همیشه در توصیفات و صحنه پردازی ها سنگ تمام گذاشته. اطلاعات خوبیست که باعث می‌شود آداب و رسوم قدیمی و روستایی هر چند دیگر اجرا نمی‌شود لااقل فراموش نشود. در مجموع کتاب جالبیست !!

saeed
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

باسلام من رفتم اورازان خیلی هم دور نیست ولی خوب سختی خودش و داره. حتی سر مقبره دوتا سید معصوم هم رفتم دقیقا همونی که جلال توصیف میکنه

Mohammad Bagheri
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

اثر بسیار زیبایی در توصیف جزئیات یک منطقه، اهالی اون منطقه، فرهنگ و آداب و رسوم و باورهای مردم اون بود.

كيانا
۱۳۹۸/۰۶/۱۰

خیلی قشنگ توصیف کرده بود 🙂

P.H
۱۳۹۵/۰۹/۱۶

خیلی خوب با شرح کامل جزئیات یک منطقه و شیوه ی زندگی مردم آن و متفاوت با دیگر آثار جلال آل احمد

fa128
۱۳۹۶/۰۸/۱۷

عالی بود

عاشق کتاب
۱۳۹۷/۰۴/۲۷

تعلق خاطر جلال آل احمد به موطن آبا و اجدادی اش برایم جالب توجه بود.

Roghaye
۱۳۹۷/۰۵/۱۳

سلام متن کتاب در توصیف و صحنه پردازی عالی بود . فقط اینکه مطالب باید از هم جدا میشد یکم جالب نبود.میتونست به نوعی مطالب و مقوله ها را با حوادثی یا شخصیتهایی بهم متصل کند‌

ابراهیم
۱۳۹۷/۰۲/۱۸

فقط اولاش به نظرم جالب اومدن بقیش رو زیاد خوشم نیومد

Siamak B
۱۳۹۶/۰۸/۰۶

خوندنش لذت خاصی داشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
لالالالا حبیب من خدا کرده نصیب من دختر دارم فاطمه سلطان پسردارم محمد نام لالالالا حبیب من خدا کرده نصیب من ورونده هاش نقره داره اشکم پیچش قلمکاره لالالالا حبیب من خدا کرده نصیب من
من
چپقی که با آسیابان چاق کردم و حلقه‌های دود که میان گرد آرد در فضا محو می‌شد و همه‌چیز دیگر آن گوشه دنج آن‌قدر مرا گرفت که آرزو کردم کاش سال‌ها آسیابان این ده دورافتاده بودم.
iman
هر پیرمردی در اورازان با این خیال باطنی جهان را بدرود می‌گوید که خود معصوم‌زاده‌ای است.
نیلوفر
چپقی که با آسیابان چاق کردم و حلقه‌های دود که میان گرد آرد در فضا محو می‌شد و همه‌چیز دیگر آن گوشه دنج آن‌قدر مرا گرفت که آرزو کردم کاش سال‌ها آسیابان این ده دورافتاده بودم.
اُرکیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۰/۰۶/۰۳
دسته بندی
تعداد صفحات۹۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۶۰/۰۶/۰۳