با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صید ماهی بزرگ؛ مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

دانلود و خرید کتاب صید ماهی بزرگ؛ مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

۳٫۴ از ۳۶ نظر
۳٫۴ از ۳۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صید ماهی بزرگ؛ مراقبه، هوشیاری و خلاقیت  نوشته  علی‌ظفر‌ قهرمانی‌نژاد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب صید ماهی بزرگ؛ مراقبه، هوشیاری و خلاقیت

«دیوید لینچ» در نظرسنجی روزنامه گاردین که در سال ۲۰۰۳ انجام شد به عنوان بزرگ‌ترین فیلمساز زنده دنیا معرفی شد.

این کارگردان بزرگ در کتاب «صید ماهی بزرگ» برای اولین بار از سبک شخصی کارش و چگونگی پرورش خلاقیتش در کارهای هنری می‌گوید. اینکه چطور تجربه‌ی سی ساله‌اش در مراقبه او را در خلق آثار بی‌نظیرش در سینما یاری داده است. این کتاب دریچه‌‌ای است به شیوه فیلمسازی و زندگی شخصی این کارگردان بین‌المللی که در آن از تکنیک‌های خودش برای پرورش ایده می‌گوید.

«دیوید لینچ» فیلمساز امریکایی است که سبک مفهوم‌گرای او با نماد‌های سورئالیستی باعث شده فیلم‌هایش بیشتر به فیلم های اروپایی شبیه باشد. لینچ تاکنون برنده جایزه نخل طلا جشنواره فیلم کن، جایزه شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز شده‌ و چهار بار نامزد دریافت اسکار بهترین کارگردان اعلام شده است.

لینچ در این کتاب توضیح می‌دهد که ایده‌ها مانند «ماهی» هستند. اگر در آب‌های کم عمق و سطحی بمانید فقط ماهی‌های کوچک را می‌توانید شکار کنید و اگر می‌خواهید ماهی‌های بزرگ بگیرید باید به عمق بروید.

«ماهی‌های اعماق، قوی‌تر و ناب‌ترند. آن‌ها درشت، انتزاعی و بسیار زیبا هستند.

همه چیز، هر آنچه به حساب آید، از ژرف‌ترین سطح بالا می‌آید. فیزیک مدرن آن سطح را «میدان واحد» می‌نامد. هرچه هُشیاری ــــ آگاهیِ ــــ تو بیشتر شود، به آن منبع ژرف نزدیک‌تر می‌شوی و ماهی بزرگ‌تری صید می‌کنی.»

با مراقبه، هشیاری و خلاقیت می‌توانید به اعماق درونتان بروید و ایده‌های ناب را در آنجا پیدا کنید. «صید ماهی بزرگ» کتاب روان و جذابی است برای تمام علاقه‌مندان سینما و دنبال‌کنندگان آثار لینچ و همچنین تمام کسانی که می‌خواهند خلاقیت خودشان را پرورش دهند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۵)
Marjan
۱۳۹۹/۰۵/۲۸

انگیزه ی من برای مطالعه ی این کتاب، آشنا شدن با روش مراقبه ای بود که دیوید لینچ در سرتاسر کتاب از آن حرف می زند. مراقبه ای که تمام معرفی های کتاب بر اساس آن صورت گرفته. اما در

- بیشتر
miss_yalda
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

برای من که کارگردانی و مراقبه جز موضوعات مورد علاقه ام هستن کتاب خیلی خوبی بود. یه سری نکته راجع به فیلمسازی و مراقبه و تاثیرش توی این کتاب گفته میشه. و البته آموزش مراقبه یا فیلمسازی نیست؛ بیان تجربه

- بیشتر
Rouhina
۱۳۹۷/۱۲/۱۴

کتاب خوبی بود ولی تا حدی ابتدایی بود و اینکه چیزی از یادگیری مراقبه گفته نشده بود!

shahpour rezaei
۱۳۹۹/۱۱/۲۴

تنها درصد بسیار کمی از موضع کتاب با عنوان کتاب همخوانی دارد. در سینما و کارگردانی و تجربیات این کارگردان توضیح داده شده است و در کنار آن فقط به فواید مراقبه پرداخته شده که در کم تر از 15

- بیشتر
زهرا معینی
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

لحن ساده و خودمانی کتاب، نحوه ی ارائه ی آن در قالب بخش های کوتاه و با عناوین مشخص که از زبان دیوید لینچِ پر آوازه روایت می شود، لذت خواندن این کتاب را دوچندان می کند. ضمن اینکه بعضی از

- بیشتر
پرواز
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

این کتاب مثل کتاب راهنماست برای زندگی،و توضیح میده که مراقبه و هوشیاری درونی چقدر کمک کننده ست.پس مطالعه کنیم وما هم مراقبه کنیم.

Hamed Habibi
۱۳۹۹/۱۲/۲۳

کاملا بخش ها پراکنده ست و بی ربط. البته من اول فکر کردم کتابسازی است که اینطور نیست و لینچ کتابی به همین نام دارد که 192 صفحه ست. با احترام به زحمات مترجم ولی جز چند توصیه برای مراقبه

- بیشتر
n e g a r
۱۳۹۹/۰۲/۱۱

یک کتاب راحت و روان و جالب در مورد روشهایی که دیوید لینچ (کارگردان) برای خلاق بودن ازشون استفاده می کنه ...

امیر
۱۳۹۹/۰۲/۱۷

انتظار بیشتری بود مثل تبلیغات مراقبه بود

Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

بسیار کتاب خوبی می باشد 🌱

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۹)
مراقبه را زمانی شروع کردم که پر از ترس و نگرانی بودم. در خودم احساس خشم و افسردگی داشتم. من این خشم را غالباً روی همسر اولم خالی می کردم. پس از آنکه حدود دو هفته از مراقبه کردنم گذشت، او پیش من آمد و گفت، «چیزی شده؟» لحظه ای ماتم بُرد. بعد پرسیدم، «منظورت چیه؟» و او گفت، «خشمت کجا رفته؟» خودم هم نفهمیده بودم که کِی محو شده بود.
مادر بزرگ علی💝
گاه محدودیت باعث خلاقیت می شود. اگر پول فراوان داشته باشی، آسوده ای و به گمانت هر مشکلی پیش آید با پول حلش می کنی. لازم نیست خیلی فکر کنی. ولی اگر در مضیقه باشی، گاه ایده های خلاق و ارزانی به ذهنت می رسد.
soleimannejad.ir
آن که شادی اش از درون است، رضایت اش از درون است، و روشنایی اش همه از درون،
miss_yalda
تمام آسمان را در دستمالی کوچک پیچیدن آسان تر است از رسیدن به شادی حقیقی بدون شناخت خود. اوپانیشادها
sina tahmasbi
پس زندگی هنری یعنی باید فراغت داشته باشی تا اتفاق های خوبی را رقم بزنی. برای کارهای دیگر وقت چندانی نخواهی داشت.
Mojiii
اگر کاری را انجام دهی که به آن باور داری و شکست بخوری، همچنان پیش خودت سربلندی. ولی اگر به کارت باور نداشته باشی و شکست بخوری، مثل این است که دو بار بمیری. فوق العاده غم انگیز است.
RezaShahi
ایده ها همچون ماهی اند. برای صید ماهی کوچک می توانی در سطح آب بمانی. ولی اگر می خواهی ماهی بزرگ بگیری، باید به عمق بروی. ماهی های اعماق، قوی تر و ناب ترند. آن ها درشت، انتزاعی و بسیار زیبا هستند. من ماهی خاصی را می خواهم که به کارم می آید؛ ماهی ای که بتوان به سینما ترجمه اش کرد. گرچه آن پایین همه نوع ماهی در حال شنا کردن اند: ماهی برای تجارت، ماهی برای ورزش، ماهی برای همه چیز. همه چیز، هر آنچه به حساب آید، از ژرف ترین سطح بالا می آید. فیزیک مدرن آن سطح را «میدان واحد» می نامد. هرچه هُشیاری ــــ آگاهیِ ــــ تو بیشتر شود، به آن منبع ژرف نزدیک تر می شوی و ماهی بزرگ تری صید می کنی.
کاربر سرلک
«شادی حقیقی در درون نهفته است.»
کاربر ۱۴۷۰۳۷۱
فیلم باید روی پای خودش بایستد. اینکه فیلم ساز مجبور شود منظور فیلمش را با کلام بیان کند بی معنی است.
miss_yalda
آن که شادی اش از درون است، رضایت اش از درون است، و روشنایی اش همه از درون
کاربر ۱۴۷۰۳۷۱

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۸۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۳
تعداد صفحات۱۸۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۵/۲۳