با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب یگانگی با تمامیت هستی اثر اکهارت  تله

دانلود و خرید کتاب یگانگی با تمامیت هستی

۴٫۲ از ۱۴ نظر
۴٫۲ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب یگانگی با تمامیت هستی  نوشته  اکهارت  تله  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب یگانگی با تمامیت هستی

«یگانگی با تمامیت هستی» اثر «اِکهارت تُلِه» معلم معنوی و نویسنده آلمانی است و تحصیلات خود را در دانشگاه لندن و کِیمبریج به پایان رساند. در سن ۲۹ سالگی، یک دگرگونی درونی عمیق، روند زندگی او را بطور بنیادی تغییر داد. بعد از آن اتفاق چند سالی را وقفِ ادراک، کامل کردن و ژرف‌نگری آن دگرگونی نمود که آغازگر یک سفر فشرده درونی بود. سپس، به عنوان مشاور و معلم معنوی، با افراد و گروه‌های کوچک، در لندن آغاز به‌ کار کرد.

اکهارت تله، نویسندۀ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز برای کتاب «نیروی حال» است.

بخش اصلی تعالیم اکهارت، دربارۀ تحول آگاهی است، همان بیداری معنوی، که وی آن را به عنوان گام بعدی در تکامل بشر می‌بیند. جنبۀ اصلی این بیداری، صعود به ورای وضعیت آگاهی فعلی ماست یعنی رفتن به جایی فراتر از آگاهی‌ای که اساس آن نفس تحتانی است.

«یگانگی با تمامیت هستی» خلاصه‌ای از مطالب سودمند کتاب مشهور «جهانی نو» از همین نویسنده است.

هدف از خواندن این کتاب، یادگیری مطلب جدیدی نیست بلکه بیشتر برای عمیق تر شدن، حضور بیشتر یافتن و بیداری از جریان تفکر دائم و اجباری است. اگر هیچگونه شناخت درونی، هرچند دور یا زودگذر، از آنچه کلمات بدان اشاره دارند وجود نداشته باشد، کلمات کاملاً بی معنی خواهند بود و چیزی جز مفاهیمی انتزاعی از آن ها باقی نخواهد ماند و اگر چنین شناختی وجود داشته باشد، بدان معنی است که آگاهیِ بیدارشده، در حال بیرون آمدن از درون شما است و کلماتی که می‌خوانید، در این امر به شما کمک می‌کنند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۷)
ماهور
۱۳۹۸/۰۱/۱۱

به نقل از نویسنده در مقدمه این اثر: این کتاب مناسب افرادی ست که کتاب « زمینی نو» را چند بار مطالعه کرده اند، عمیقا به آن پاسخ داده اند و تحولات درونی عمیقی را هم تجربه کرده اند. شایسته

- بیشتر
ابراهیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۴

کسایی میتونن این کتابو بفهمن که یک۰زجر درونی کشیده باشن مثل شکست ناامیدی تنشهای خانوادگی که البته این زجر طولانی بوده باشه ودیگه غیر قابل تحمل دو۰دنبال یک راه حل اساسی برای پایان این زجر باشن۰ عمق کتاب بسیار بالاست وبه نظرم هر

- بیشتر
mahdi
۱۳۹۷/۰۶/۲۶

کتاب خوبیه از نویسنده ای محشر کتاب های دیگه ای از آقای اکهارت تله هست مثل کتاب قدرت حال تمرین نیروی حال کتاب قدرت سکوت سرزمین تازه من که هرچی نویسنده بنویسن میخرم و با جون دل میخونن

پیام
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

از کتاب‌هایی که خط به خط آن بر دل می‌نشیند. با ترجمه‌ای روان و مناسب. کتابی که به یادمان می‌آورد واقعیت زندگی، اکنون، خودمان و ... چیستند و چرا فراموش شده‌اند.

Dexter
۱۳۹۹/۰۹/۳۰

خیلی عالی بود ، بسیار لذت و استفاده بردم از مطالعه ی این کتاب. علی رغم عالی بودن محتوای کتاب ،خوانش کتاب کمی سخت به نظر می رسه که به خاطر ترجمش هست. ولی در کل قابل مطالعه هست. همچنین مطالب

- بیشتر
Hoda
۱۴۰۰/۰۹/۰۴

عاللللیییییی🙏تشکر

melissa
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

سلام کتاب رو الان خریدم ولی دانلود نشد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
علت اصلی ناشادی هرگز ناشی از یک موقعیت نیست، بلکه ناشی از افکار شما نسبت به آن موقعیت است.
زهرا
تمامیت (زندگی) می خواهد که نهال به درخت بدل شود، ولی نهال، خود را جدا از زندگی نمی بیند و از اینرو چیزی برای خود نمی خواهد. به همین دلیل نگران یا تحت فشار نیست و اگر باید نارس و نابهنگام بمیرد، به آسانی می میرد. آن نهال همانقدر تسلیم مرگ است که تسلیم زندگی است و ریشه داشتن در هستی، یا همان زندگیِ بی شکل و ابدی را حس می کند، بدون اینکه به مبهم بودن آن اهمیت دهد.
Dexter
وقتی "نه" گفتن به زندگی، که عادت شده است، تبدیل به "آری" شود و شما به لحظۀ حاضر اجازه دهید همان گونه که هست باشد، زمان و نفس تحتانی را محو می کنید.
سارا
علت اصلی ناشادی هرگز ناشی از یک موقعیت نیست، بلکه ناشی از افکار شما نسبت به آن موقعیت است.
زهرا
نفس تحتانی می گوید، "من نباید رنج بکشم." و این فکر باعث می شود که شما خیلی بیشتر رنج بکشید. این تحریف حقیقت است که همیشه متناقض به نظر می رسد. حقیقت این است: قبل از اینکه شما بتوانید به ورای رنج بروید، لازم است آن را بپذیرید.
پیام
حذف زمان از آگاهی تان، حذف نفس تحتانی است. این تنها تمرین معنوی حقیقی است. چیزی که در موردش صحبت می کنیم، حذف زمانِ روانی است، که به معنای درگیری و مشغولیتِ بی پایانِ ذهن نفسانی با گذشته و آینده است و همچنین به معنای عدم تمایل، به "یکی شدن با زندگی از طریق زیستن در هماهنگی با لحظۀ حاضر" می باشد. لحظه ای که هستیِ آن اجتناب ناپذیر است.
سارا
نیرویی که در لحظۀ حاضر پنهان شده است، آگاهی است. به همین دلیل، می توانیم آن را "حضور" نیز بنامیم. هدف نهایی وجود انسان، یا به عبارت دیگر، هدف شما، آوردن آن نیرو به این جهان است.
Dexter
هر گاه مجبورید کاری را انجام دهید ولی نمی توانید از آن لذت ببرید، حداقل می توانید "بپذیرید" که باید انجامش دهید. پذیرش به این معناست: در حال حاضر، این کاریست که موقعیت فعلی و این لحظه، انجام دادنِ آن را توسط من می طلبد، بنابراین آن را با کمال میل و رغبت انجام می دهم. اگر نمی توانید از آنچه انجام می دهید لذت ببرید یا آن را بپذیرید، متوقفش کنید. در غیر این صورت، شما دارید از قبول مسئولیت تنها چیزی که واقعاً می توانید در این لحظه مسئولش باشید سر باز می زنید. این تنها چیزی است که واقعاً اهمیت دارد، یعنی وضعیت آگاهی شما در رابطه با لحظۀ حاضر. و اگر مسئولیت وضعیت آگاهی تان را نپذیرید، مسئولیت زندگی را نپذیرفته اید.
پیام
اگر بجای اینکه منتظر تغییری باشید تا لذت بردن را آغاز کنید، بتوانید از هرآنچه اکنون انجام می دهید لذت ببرید، احتمال اینکه گشایش و تغییر مثبت در سطح بیرونی زندگی شما اتفاق بیفتد، خیلی بیشتر می شود. وقتی نقطۀ مرکزی زندگی شما، بجای گذشته و آینده، "لحظۀ حاضر" باشد، توانایی شما در لذت بردن از آنچه انجام می دهید و به همراه آن، کیفیت زندگی تان، بطور چشمگیری افزایش می یابد. لذت، از آنچه انجام می دهید نمی آید، بلکه از ژرفنای وجود شما به درون آنچه انجام می دهید و در نتیجه به این جهان جاری می گردد. شما از هر فعالیتی که در حین انجام آن کاملاً حاضر هستید لذت می برید، هر فعالیتی، که صرفاً وسیله ای برای رسیدن به چیزی و پایان دادن به آن نباشد. آنچه واقعاً به شما لذت می دهد، عملی که انجام می دهید نیست، بلکه حس عمیق زنده بودن است که در آن جریان دارد. این زنده بودن، با آن کسی که شما هستید یکی است. این بدان معناست که وقتی شما از انجام کاری لذت می برید، واقعاً نشاطِ بودن را در شکل پویای آن تجربه می کنید. به همین دلیل است که هرآنچه از انجامش لذت می برید، شما را به نیروی نهفته در تمامیت هستی متصل می کند.
پیام
بُعد بی زمان آگاهی، چیزی نیست که بتوان از طریق تفکر استدلالی و فهم عقلانی به آن دست یافت.
mahdi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۷ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۶
شابکundefined
تعداد صفحات۱۷۷صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۶