با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب برنامه ریزی و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ استراتژیک با رویکرد تدوین استراتژی اثر لطف الله فروزنده

کتاب برنامه ریزی و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ استراتژیک با رویکرد تدوین استراتژی


سال انتشار۱۳۹۲

تعداد صفحه‌ها۳۲۴ صفحه

دسته‌بندی

معرفی کتاب برنامه ریزی و ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ استراتژیک با رویکرد تدوین استراتژی

«برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک با رویکرد تدوین استراتژی» به قلم نویسندگان، دکتر لطف الله فروزنده، دکتر محمد تقی امینی و صمد خبازباویل، برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی و MBA دانشگاه پیام نور نوشته شده‌است. در فصل اول مباحث مدیریت استراتژیک و وظایف مدیران در این خصوص آمده است. در فصل دوم و سوم، مدل‌های برنامه‌ریزی استراتژیک مرور شده و ارکان اصلی و جهت‌ساز برنامه‌ریزی استراتژیک، بحث شده است. فصل چهارم، اهداف و انواع آن را در برنامه‌ریزی استراتژیک بررسی کرده و در فصل پنجم و ششم، درباره تجزیه و تحلیل محیط کلان و محیط صنعت و تحلیل رقابتی بحث شده است. در فصل هفتم عوامل توانمندسازی داخلی شامل نقاط قوت و ضعف سازمان مرور شده و در فصل هشتم استراتژی‌های رایج را در سازمان‌های تجاری مطرح شده است. در فصل نهم نیز، تدوین استراتژی با توجه به مفاهیم نظری در فصول قبل، به صورت عملیاتی و در قالب چارچوب جامع تدوین استراتژی ارائه شده است.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۵)
اولین قدم در تدوین مدیریت استراتژیک در سال‌های آخر دهه ۱۹۵۰ برداشته شد. مدیران روشی ابداع کردند که برای کجایی و چرایی حرکت سازمان خود، در آینده تصمیم‌گیری کنند؛ قسمت تحلیلی این روش را طراحی استراتژی نامیده و فرآیند طراحی گروهی آن را برنامه‌ریزی استراتژیک خوانده‌اند.
کاربر ۲۶۷۴۵۶۸
استراتژی‌های WT (تدافعی): سازمان‌هایی که این استراتژی‌ها را به اجرا در می‌آورند، حالت تدافعی به خود می‌گیرند و هدف، کم کردن نقاط ضعف داخلی و پرهیز از تهدیدات ناشی از محیط خارجی است.
Sadegh
استراتژی‌های ST (رقابتی): شرکت‌ها در اجرای این استراتژی‌ها، می‌کوشند با استفاده از نقاط قوت خود اثرات ناشی از تهدیدات موجود در محیط خارج را کاهش داده و یا آن‌ها را از بین ببرند.
Sadegh
استراتژی‌های WO (محافظه‌کارانه): هدف از این استراتژی‌ها این است که سازمان با بهره‌گیری از فرصت‌های موجود در محیط خارج بکوشد نقاط ضعف داخلی را بهبود بخشد.
Sadegh
استراتژی‌های SO (تهاجمی): در قالب این استراتژی‌ها، سازمان با استفاده از نقاط قوت داخلی می‌کوشد از فرصت‌های خارجی بهره‌برداری کند.
Sadegh