با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شکوه امر خدا

دانلود و خرید کتاب شکوه امر خدا

۵٫۰ از ۲۳ نظر
۵٫۰ از ۲۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شکوه امر خدا  نوشته  علیرضا پناهیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شکوه امر خدا

«شکوه امر خدا» نوشته علیرضا پناهیان دو بخش اصلی دارد:

۱. «اقامت در خانهٔ خدا» یادداشتی برای معتکفین است که دربرگیرندهٔ نکاتی برای بهره‌برداری بهتر از فرصت‌های معنوی اعتکاف است. در این متن نویسنده توانسته از زوایای گوناگون به اعتکاف نگاه کند و تعاریف مختلف را در مورد اعتکاف ارائه دهد. این تعاریف اعتکاف از زوایای مختلف، می‌تواند آغازی برای اندیشیدن دربارهٔ این عبادت ویژه باشد و تفکر انسان را در مورد این عبادت برجسته برانگیزاند.

۲. «شکوه امر خدا»، درصدد است تا با نگاهی تربیتی و اخلاقی، به سؤال «چرا خدا امر می‌کند؟» پاسخ داده و در ضمن این پاسخ، برخی از مفاهیم عمیق تربیتی دین اسلام را به زبانی ساده توضیح دهد. اثر ارزشمند این بخش از کتاب، تصویر لذت‌بخش، باشکوه و دلنشینی است که از مفهوم «امر خدا» در خاطرهٔ خواننده باقی می‌ماند و ناخودآگاه اثر خود را در رشد معنوی او به‌جای می‌گذارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
s.latifi
۱۳۹۷/۰۴/۲۳

کلا همه کتاب های استاد پناهیان عالیه!

سلام!
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

قطعا به بچه مسجدی ها و بچه هیئتی ها توصیه میکنم بخونید.

mohammad.zhale
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

خیلی شیوا و جذاب

کاربر X
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

خیلی قشنگه البته از صحبت های استاد پناهیان کمتر ازین نمیشه انتظار داشت😍

Zeinab
۱۳۹۹/۰۵/۱۴

با تشکر از استاد پناهیان... طبق معمول سخنان ایشون کاملا روان ، گویا ، قابل فهم و ساده در عین حال سرشار از مفاهیم مهم و عمیق. که برای جا افتادن درست ارتباط بنده و خداوند بیان کردند. ممنونم 💙

صالحین
۱۳۹۹/۰۶/۱۸

خدایا فقط می خواهم تو را بپرستم. خدایا من عبد توام و لاغیر

گل نرگس
۱۳۹۹/۰۸/۲۹

مثل همیشه عالی خدا حافظت باشه حاج آقا پناهیان🌹 من عاشق‌ سخنرانیاشونم‌

جاودان
۱۳۹۸/۱۲/۲۶

پناهیان سلطان منبر

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
امام صادق (ع): «مَن حَسُنَت نِیَّتُهُ زِیدَ فی عُمرِهِ؛ هرکس خوش‌نیت شود، عمرش زیاد شود.»
چڪاوڪ
چقدر زیباست آن لحظه‌ای که خدا انسان را به «بند» می‌کشد.
چڪاوڪ
چقدر زیباست این کلمهٔ «بندگی». چقدر زیباست آن لحظه‌ای که خدا انسان را به «بند» می‌کشد.
کاربر ۹۹۳۰۲۵
فرهنگ اعتکاف این است که بگویی: این قیمتی ندارد که «من» چون میل دارم، کار خوبی را انجام دهم. قیمتی‌تر آن است که اساساً «من» و میل «من» وجود نداشته باشد، بلکه تنها خدا و امر خدا باشد که مرا به کار خوب وادار می‌کند.
علیرضا
رسول خدا (ص): «اگر مردی با چاقوی تیزی به مردی حمله کند، برای او بهتر است از اینکه در مقابل صورتش از او تعریف کند؛ لَو مَشی رجُلٌ إلی رجُلٍ بسِکینٍ مُرهَفٍ کانَ خَیرا لَهُ مِن أن یثنی علَیهِ فی وَجهِهِ»(میزان‌الحکمه، حدیث ۱۸۶۷۹) و همچنین: «هرگاه در مقابل روی برادرت از او تعریف کنی، مانند این است که تیغ بر گلویش کشیده باشی؛ إذا مَدَحتَ أخاک فی وَجهِهِ فکأنّما أمرَرتَ علی حَلقِهِ المُوسی»(همان، حدیث ۱۸۶۸۰)
سلام!
چقدر زیباست این کلمهٔ «بندگی». چقدر زیباست آن لحظه‌ای که خدا انسان را به «بند» می‌کشد.
کاربر ۹۹۳۰۲۵
امیرالمؤمنین (ع) دو نوع اتهام داشت؛ یک: وقتی امر و اقدام می‌کرد، متهم می‌شد به قدرت‌طلبی. دو: وقتی امر نمی‌کرد و منتظر می‌ماند جامعه رشد کند تا توان اجرا پیدا کند، متهم می‌شد به عافیت‌طلبی. هر دوی این اتهامات را در زمان خود امیرالمؤمنین (ع) صریحاً به ایشان گفته‌اند
سلام!
بعضی‌ها خیال می‌کنند لطف کرده‌اند به خدا که به عبادت او می‌پردازند، و گاهی سری به او می‌زنند. انگار دارند به خدا مهربانی می‌کنند. خدا را کوچک می‌کنند؛ در حدّ یک محبوب زیردست یا در حدّ وسیلهٔ نقلیه‌ای که می‌توانند با آن به مقصد برسند. و نعوذ بالله می‌خواهند خدا مثل یک ماشین زیر پایشان باشد. و آن قدر خودپرست هستند که خدا را هم فقط با اذن خودشان پرستش می‌کنند. نه؛ بیاییم خدا را به امر او پرستش کنیم! شما ببینید چقدر این نگاه ریشهٔ معصیت را می‌سوزاند. ریشهٔ معصیت را می‌سوزاند که هیچ، نهال سر به فلک کشیدهٔ پاکی و نفس تزکیه شده را نیز در وجود انسان آب می‌دهد و ریشه‌دارتر می‌کند. نبودن «من»، ریشهٔ نهال اصلاح نفس را در وجود انسان عمیق می‌کند.
سلام!
روزی ما در مقابل معبود خواهیم ایستاد. و به ملاقات او خواهیم شتافت. آنجا می‌فهمیم که همهٔ آنچه همیشه می‌خواسته‌ایم خود خداست. و آنجا می‌فهمیم که تمام عمر باید به یاد این لحظه می‌زیسته‌ایم و برای این لحظه ظرفیت پیدا می‌کرده‌ایم. چرا که آنجا هر کسی را به‌قدر ظرفیتش از جرعهٔ وصال می‌چشانند و سرمست می‌کنند. ولی آنجا دیگر تأسف خوردن دیر خواهد بود. باید از قبل و سر سجادهٔ هر نماز، تمرین ملاقات می‌کردیم و توجه به دیدار می‌داشتیم.
شهریار
چقدر زیباست این کلمهٔ «بندگی».
Zeinab

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳
شابکundefined
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳