با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رهایی از تکبر پنهان

دانلود کتاب رهایی از تکبر پنهان

۴٫۷ از ۱۳۴ نظر
۴٫۷ از ۱۳۴ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رهایی از تکبر پنهان

دوری از تکبّر را باید یکی از موضوعات اخلاقی مهم و کلیدی دانست. از طرف دیگر «پنهان بودن» برخی از صفات نادرست، ضربهٔ سنگین‌تری به انسان‌ها وارد می‌کند. پناهیان در این کتاب با اشاره به چگونگی پنهان شدن برخی از صفات اخلاقی نظیر تکبّر در وجود انسان، به نقش گمراه‌کنندهٔ آن در مسیر معنوی و معرفتی انسان پرداخته است. در بخش‌هایی از کتاب به برخی از آثار سوء تکبّر نظیر کاهش قدرت درک، ارائهٔ تحلیل‌های نامناسب و نگاه نادرست به حقایق، اشاره شده است. اگر انسان دچار تکبّر پنهان شود، دیگر تحلیل‌ها و موضع‌گیری‌های او ناشی از اندیشه و تفکر نخواهد بود. از این رو، لازم است همواره به بررسی نفس خویش بپردازیم.

مطالعهٔ کتاب حاضر که ما را با لایه‌های عمیق‌تر مباحث اخلاقی آشنا می‌کند، در درجهٔ اول می‌تواند با کمک کردن به کشف و برطرف کردن عیوب پنهان، موانع رشد معنوی ما را برطرف کند. و در درجهٔ دوم، می‌تواند با ارتقای تحلیل‌ها و دیدگاه‌های ما در مسائل مختلف اجتماعی، تلاش‌های ما برای رشد جامعه را قرین توفیقات بیشتری نماید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۰)
Daneshe.Ketab.Khandan
۱۳۹۹/۰۶/۰۴

کتاب واقعا در اون سطوحی که توقع داشتم نبود. مطالب غالبا تکراری اند . اما شاااااااید کسی خوشش بیاد . نمیشه خرده گرفت اما نویسنده میتونست کمی دقیق تر و بهتر موضوع رو بررسی کنه .

نرگس کریمی
۱۳۹۹/۰۵/۲۱

محتوای کتاب راهکارهای ساده و روان و دوستانه جهت خودسازی و بزرگ شدنمان ارائه می دهد. سخنرانی های صوتی و کتب استاد پناهیان برای خودسازی عالی است

کاربر ۱۳۰۷۵۳۲
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

راهکار آگاه شدن از تکبر درونی و راهکار مقابله با آن ارائه شد برای مقابله با نفس بسیار مفید است

Zeinab
۱۳۹۹/۰۵/۰۱

اول از همه از استاد پناهیان تشکر میکنم که با بیانات معنویشون مارو به راه راست هدایت میکنند. این کتاب همونطور که از اسمش پیداست درمورد صفت زشت تکبر و آثار دنیوی و اخروی اون میگه ، راه هایی برای

- بیشتر
A L
۱۳۹۹/۰۴/۰۳

بعد از خواندن کتاب واقعا به عدم تکبر و تواضع در تمامی رفتارها و حتی تفکراتم خیلی بیشتر اهمیت میدهم. امیدوارم در این راه سخت همگی موفق باشیم.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۷۷)
ابلیس ترفند دیگری نیز دارد و آن «مغرور» کردن انسان است. یعنی به محض اینکه انسان کوچک‌ترین کار خوبی انجام دهد، او را به عملش مغرور می‌کند و اصطلاحاً باعث می‌شود آدم از آن طرف بام بیفتد.
اِیْ اِچْ|
اگر خود را وادار به خوبی‌ها نکنی، طبیعتاً به بدی‌ها کشیده می‌شوی.
Nasrin mohseninia
حسادت یک عیب فراگیر است، تاجایی که هیچ کس نباید احتمال وجود آن را در خود انکار کند.
اِیْ اِچْ|
«یا أَیهَا الْإِنْسانُ إِنَّک کادِحٌ إِلی رَبِّک کدْحاً فَمُلاقیهِ؛ ای انسان! تو در حرکت به سوی خدا زجر می‌کشی، چه زجر کشیدنی! آن گاه خدا را ملاقات خواهی کرد.»
-Dny.͜.
اگر خود را وادار به خوبی‌ها نکنی، طبیعتاً به بدی‌ها کشیده می‌شوی.
F313
رسول خدا (ص) در وصیتش به ابوذر می‌فرمایند: «گاهی انسان به واسطهٔ گناهی به بهشت داخل می‌شود.» ابوذر از رسول خدا (ص) می‌پرسد: «چطور چنین چیزی ممکن است؟» حضرت می‌فرمایند: «وقتی گناه موجب شود که انسان بفهمد در اعماق وجودش چه خبر است و عیوب خود را شناخته و درمان کند، این مایهٔ بهشت رفتنش خواهد شد.»
F313
راحت‌طلبی و رفاه‌زدگی مانند آب دریا شور است و هر چقدر از آن بنوشیم، تشنه‌تر می‌شویم.
erfan
«ابلیس عصیان کرد و هلاک شد چون معصیتش با تکبّر همراه بود، ولی آدم (ع) معصیت کرد ولی هلاک نشد چون گناهش با تکبّر همراه نبود.»
F313
اگر کسی از جهنم و عذاب الهی نجات پیدا کند اصلاً عجیب نیست، عجیب این است که با این گستره رحمت الهی، کسی وارد جهنم شده و هلاک گردد.»
F313
از امام صادق (ع) پرسیدند: «کمترین درجهٔ الحاد و کفر چیست؟» ایشان فرمود: «کمترین مرتبهٔ الحاد، کبر است.» به این ترتیب، کسانی که اهل تکبّر هستند، در واقع به درجه‌ای از کفر و الحاد رسیده‌اند.
F313

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۹-۸
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۱/۲۰
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۱۸۷۹-۸