با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آشنایی با فلسفه‌ هنر

دانلود و خرید کتاب آشنایی با فلسفه‌ هنر

۴٫۲ از ۶ نظر
۴٫۲ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آشنایی با فلسفه‌ هنر  نوشته  حسن بلخاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آشنایی با فلسفه‌ هنر

مباحث کتاب «آشنایی با فلسفه هنر» نوشته دکتر حسن بلخاری برای دانشجویان و علاقه‌مندانی است که سابقه آشنایی با مفاهیم نظری و فلسفی هنر را ندارند و می‌خواهند مطالعه در این‌باره را آغاز کنند. این کتاب متشکل از سه بخش اصلی کلیات، هنر وفلاسفه (درغرب) و تأملاتی در فلسفه هنر اسلامی است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Z.a.h.r.a
۱۳۹۹/۰۱/۱۰

کتاب بسیار عالی برای کسانی که رشته های هنر و یا پژوهش و فلسفه هنر میخونند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
لازم نیست یک مفسر فیلم، سازنده آن فیلم باشد زیرا تکرار می‌کنم ساحت شناخت از ساحت آفرینش متمایز است.
Fatemah Moshref
در فلسفه هنر قطعاً می‌بایست آشنا با موضوعی باشیم که قصد تفسیر آن را داریم اما ضرورت ندارد همان تخصص را همچون هنرمند آن رشته به کمال دارا باشیم.
Fatemah Moshref
هستند کسانی که معتقدند برای تحلیل فیلم الزاماً نباید کارگردان بود زیرا در این عرصه ابزاری به خدمت گرفته می‌شود که ماهیتاً متفاوت با ابزار به کار گرفته شده در خلق یک اثر هنری است.
Fatemah Moshref
از جمله مباحث کلیدی در فلسفه هنر، بحث و بررسی پیرامون ماهیت هنر است.
هانیه
ارسطو در فن شعر هدف غایی نمایش را رسیدن به کاتارسیس می‌دانست. در مورد کاتارسیس سخن خواهیم گفت. اما در همین جا و در تأیید مطالب فوق متذکر شویم که ارسطو تراژدی را به عنوان یکی از اقسام شعرْ متضمن دو امر اصلی می‌دانست: اول، تحول؛ یعنی تغییر از حالتی به حالت ضد آن؛ همچون جریان ادیپ که وقتی فرستاده، راز تولد او را باز می‌گوید، ادیپ می‌فهمد که ناخواسته به زنای با مادر پرداخته است. این تحول است یعنی ادیپ با صرف این آگاهی از مقام یک بی‌گناه به ضد آن یعنی گناهکار تغییر شکل می‌دهد و دوم، تعرف؛ یعنی ظهور تغییری از جهل به سوی معرفت که نتیجه‌اش از دیدگاه ارسطو تغییر به عشق یا نفرت در میان اشخاصی است که تقدیرشان سعادت یا شقاوت بوده است. در اینجا قصد نداریم از تراژدی، کمدی یا حماسه در فن شعر ارسطو به تفصیل سخن بگوییم که پیرامون این معنا باید به کتاب او مراجعه نمود.
esrafil aslani

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۱۸
شابکundefined
تعداد صفحات۱۴۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۰۱/۱۸