با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جلسات ثمربخش

دانلود و خرید کتاب جلسات ثمربخش

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جلسات ثمربخش  نوشته  برایان تریسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جلسات ثمربخش

از آنجا که هر سازمان یک واحد انسانی و اجتماعی به شمار می‌رود، برگزاری جلسات رویه‌ای ضروری در حفظ بقا و پویایی آن محسوب می‌شود. برگزاری جلسات می‌تواند کاربردهای متفاوتی داشته‌باشد. در این میان، بسیاری از مدیران به هر دلیلی، توانایی برگزاری و مدیریت جلسات ثمربخش را ندارند یا پس از سال‌ها تجربه به این توانایی دست می‌یابند. با وجود این، مدیریت جلسات به شکلی اثربخش یک مهارت است و به همین دلیل، بهره‌گیری از تجربیات موفق دیگران می‌تواند مسیر را برای افزایش اثربخشی جلسات و کاهش هزینه‌های مختلف مرتبط با آن هموارتر سازد. کتاب «جلسات ثمربخش» در ۲۱ فصل، به بررسی انواع جلسات، ساختار هر یک از آنها و نیز عوامل ریز و درشتی که به افزایش اثربخشی این جلسات می‌انجامند، پرداخته است. این کتاب سیزدهمین جلد از مجموعه کتاب‌های جدیدی است که برایان تریسی نگاشته‌است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۳)
برگزاری هر جلسه، هزینه‌هایی مستقیم و غیرمستقیم با خود به همراه دارد. جلسات نیز جزئی از کسب‌وکار به شمار می‌روند و همانند هر فعالیت دیگری، باید بازده قابل انتظاری از این هزینه‌ها وجود داشته باشد که از هزینه‌هایی که شرکت برای برگزاری جلسه صرف می‌کند، بیشتر باشد.
Mohammad Ali Zareian
یکی از محبوب‌ترین قوانین مدیریت از دیدگاه من، قانون «حذف جایگزین» است. بر اساس این قانون، وقتی تصمیم به انجام یک کار مشخصی گرفتید، در واقع تصمیم گرفته‌اید که سایر کارهایی را که می‌توانستید در آن زمان انجام دهید انجام ندهید.
Mohammad Ali Zareian
برگزاری جلسات مختلف، بخشی ضروری از روند کاری هر سازمان به شمار می‌رود. حدود یک چهارم (یا مقداری بیشتر) از وقت شما به عنوان یک مدیر، در جلسات صرف می‌شود. همچنین حدود ۸۰ درصد از زمانتان نیز به گفتگوهای دو نفره یا چند نفره اختصاص می‌یابد.
Mohammad Ali Zareian
هر قدر افراد بیشتری در محل کارتان حضور داشته باشند و تکالیف گروهی پیچیده‌تر باشد، کارکنان نیاز بیشتری به ملاقات گروهی برای حل مسائل مختلف، تصمیم‌گیری، تبادل اطلاعات و دیدگاه‌ها خواهند داشت.
Mohammad Ali Zareian
جلسه را می‌توان نماد عملیِ مدیریت دانست. جلسات فرصتی ارزشمند برایتان پدید می‌آورند و می‌توانید شایستگی مدیریتی (یا عکس آن یعنی بی‌لیاقتی) خود را در قالب آن نشان دهید. افزون بر این، در جلسات مختلف می‌توانید مهارت‌های ارتباطی و همچنین توانایی خود برای تاثیرگذاری بر روی دیگران و متقاعد ساختن آنها را تقویت کرده و به سازمان برای دستیابی به اهدافش کمک کنید.
Mohammad Ali Zareian
تخمین زده می‌شود که حدود ۵۰ درصد از هزینه‌ای که صرف تبلیغات می‌شود، به نوعی هدر می‌رود. با وجود این، به صورت دقیق مشخص نیست که این ۵۰ درصد در کجا و به چه صورت هدر می‌رود. همچنین تخمین زده می‌شود که نیمی از زمان حضور در جلسه هدر می‌رود و کسی هم نمی‌داند چگونه می‌تواند جلوی این هدررفت را به‌طور کامل گرفت.
Mohammad Ali Zareian
مدیران بالادستی همیشه کیفیت و کمیت مشارکت شما در جلسات را به دقت نظاره می‌کنند. اگر بتوانید عملکردی خوب در جلسات داشته باشید، مسیر پیشرفت شغلی‌تان هموارتر خواهد شد. در هر صورت می‌توانید طی جلسات عملکردی درخشان داشته یا بسیار بد عمل کنید که البته این به خودتان بستگی دارد. به هر حال عملکرد هیچ‌کس در جلسات از چشم دیگران پنهان نیست.
Mohammad Ali Zareian
اگر مدیر مجموعه‌ای هستید، زیردستان شما میزان اعتبار، شایستگی، هوش و نیز شخصیتتان را از نحوه مدیریت جلسه مورد ارزیابی قرار می‌دهند. مدیران موفق آنهایی هستند که می‌دانند چگونه جلسات را به خوبی مدیریت کرده و عملکرد موثری در محیط جلسه داشته باشند.
Mohammad Ali Zareian
گام نخست برای برگزاری جلسات تاثیرگذار، واکاوی دقیق آن پیش از برگزاری است. تصمیم‌گیری درباره نوع و ساختار جلسات اهمیت زیادی دارد. جلسه باید به‌گونه‌ای برگزار شود که شرکت‌کنندگان از زمان حضور در آن نهایت استفاده را ببرند.
Mohammad Ali Zareian
اولین نوع جلسه، به تبادل اطلاعات اختصاص دارد. این نوع جلسات زمانی برگزار می‌شوند که افراد را برای بررسی میزان پیشرفت‌های صورت‌گرفته و تبادل اطلاعات به جلسه دعوت می‌کنید. هر یک از شرکت‌کنندگان در این جلسه باید دیگران را از آخرین فعالیت‌های خود آگاه سازد. جلسات معمول کارکنان یک واحد یا شرکت، نمونه‌ای بارز از این‌گونه جلسات محسوب می‌شوند. این جلسات فرآیندگرا هستند. به عبارت دیگر، این جلسات به منظور یک هدف مشخص برگزار نمی‌شوند بلکه بخشی از روند یک فرآیند جاری سازمان هستند و البته ابزاری بسیار مهم در ارتباطات درون سازمانی به شمار می‌روند.
Mohammad Ali Zareian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۱-۰۹-۲
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۸۵۹۱-۰۹-۲