با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آپالاچیای آشغالی

دانلود و خرید کتاب آپالاچیای آشغالی

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آپالاچیای آشغالی  نوشته  اسکات مک‌کلاناهان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آپالاچیای آشغالی

اسکات مک‌کلاناهان، نویسندهٔ جوان آمریکایی در آپالاچیا زاده شده‌است. آپالاچیا ۱۳ ایالت از جمله بخش بزرگی از ویرجینیای غربی را دربرمی‌گیرد. این نام از قبیلهٔ سرخپوست آپالاچن که ساکن این منطقه بوده‌اند گرفته شده‌است. مک‌کلاناهان چهار مجموعه داستان کوتاه و چهار رمان نوشته‌است و «آپلاچیای آشغالی» که زندگی‌نامه داستانی او است نخستین کتابش است که به فارسی ترجمه می‌شود. این کتاب که سبک زندگی‌نامه‌های معمول را ندارد مورد توجه نیویورک تایمز، پاریس ریویوز و واشنگتن‌پست و هافینگتون‌پست و نشریات دیگر قرار گرفته و ستایش شده‌است. آپالاچیا یک منطقهٔ کوهستانی است که با وجود منابع طبیعی سرشارش همیشه دچار فقر بوده‌است اقدامات دولت ایالات متحده نیز برای کاهش نرخ بیکاری بالا و رشد اقتصادی آپالاچیا برای مدت زیادی ناکام بوده و این سیاست‌های شکست‌خورده و فقرزدایی و اشتغال‌زایی منجر به مهاجرت بزرگی به شهرهای صنعتی شده‌است. رسانه‌های زرد، به‌طور سطحی به ویژگی‌های جغرافیایی - فرهنگی آپالاچیا پرداخته‌اند. آنها درگیری‌های دارودسته‌ای و خانوادگی و نیز ساخت و فروش نوشیدنی‌های الکلیِ غیرمجاز را برجسته کرده‌اند و تصویری دور از تمدن، دهاتی، عقب‌افتاده، دانش‌نیاموخته و خشن از ساکنان این منطقه نمایش دادند. لهجهٔ این مردمان مسخره شده و ناسزاهایی همچون خنگ دهاتی و سفیدهای جاهل به آنها برچسب شده‌است. نویسنده، خود دربارهٔ ویژگی مردمان آپالاچیا در ایالت ویرجینیای غربی که موضوع این کتاب است می‌گوید: «... مردم اینجا - مردم ویرجینیای غربی - از مردم جاهای دیگر پاک‌تر نیستند، ولی در این مردم چیزی می‌درخشد که آنها را برایم دوست‌داشتنی می‌کند. وقتی مادربزرگم رو به مرگ بود بستگانم که از او مراقبت می‌کردند سه تا ماشین گشت پلیس را آتش زدند و منفجر کردند. تو هم مجبوری تا با این کارها همدلی کنی و از این کارها خوشت بیاید. باید این را بدانیم که هنوز هم در این دنیا آدم‌هایی پیدا می‌شوند که ماشین پلیس را منفجر می‌کنند...». این سبک بیان طنزآلود، تلخ و گروتسک، سبک کتاب «آپالاچیای اشغالی» است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
الان از لبخندهای ما میلیون‌ها بچهٔ دیوانه بیرون ترکیده‌اند و در سراسر جهان راه افتاده‌اند و دیوانه‌وار جیغ می‌زنند، ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع ععع لعنتی!
Mohadese

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۳۴۹-۲۰-۴
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۶
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۳۴۹-۲۰-۴