با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تالاب خشکیده

دانلود و خرید کتاب تالاب خشکیده

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تالاب خشکیده  نوشته  داوود  براتی دهقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تالاب خشکیده

«تالاب خشکیده» اثری از داوود براتی دهقی (-۱۳۵۶) است. این اثر یکی از کتاب‌های مجموعه داستان شش جلدی او است که بر اساس تجربیاتش از زندگی و واقعیات زندگی امروزی نوشته است:

موشی در خانه‌ی صاحب مزرعه تله موشی دید، به مرغ و گوسفند و گاو خبرداد، همه گفتند تله موش مشکل توست و به ما ربطی ندارد.

ماری برای شکار موش آمد و زن مزرعه‌دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند، گوسفند را برای عیادت‌کنندگان سر بریدند، گاو را برای مراسم ترحیم کشتند و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می‌کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می‌نمود.

وقتی که این متن زیبا را خواندم، تا مدت‌ها به آن فکر می‌کردم و سعی می‌نمودم بهتر و بهتر معنی‌اش را بفهم؛ تا این‌که افشین را با آن نخ سیگار در دستش همراه با فرهاد سیاه کار و حسین عملی دیدم.

آن روز به قدری ناراحت شده بودم که بی‌خیال از گرفتن روغن و صف شلوغ آن شدم و به طرف خانه‌ی حاج ماشاالله، عموی افشین که همه خیال می‌کردند جای پدر را برای او پر کرده است، حرکت کردم. افشین نه پدر داشت و نه مادر، خوب به یاد دارم آن روزی را که جنازه‌ی پدر و مادر آن کودک بیچاره را به شهر آورده بودند و به غسالخانه می‌بردند تا برای خاکسپاری آماده‌شان کنند... آن روز در شهر ما بلوایی بر پا بود که بیا و ببین...

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۷-۰
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۸
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۴۴۳-۲۷-۰