با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نهج البلاغه موضوعی (جلد هشتم: دنیاشناسی)

دانلود و خرید کتاب نهج البلاغه موضوعی (جلد هشتم: دنیاشناسی)

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نهج البلاغه موضوعی (جلد هشتم: دنیاشناسی)  نوشته  جمال‌الدین دین‌پرور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نهج البلاغه موضوعی (جلد هشتم: دنیاشناسی)

زندگی دنیا در فرهنگ دینی زندگی محدود و کوتاهی است که در میان دو بی‌نهایت قرارگرفته‌است. گرچه آغاز زندگی انسان ازلی نیست و آفرینش او در زمانی خاص صورت گرفته‌است، اما برای آدمی پایانی وجود ندارد و او موجودی جاودانه است. آن‌چه دارای اهمیت است اینکه سرنوشت ابدی آدمی در مدت زمان کوتاه زندگی دنیوی او تعیین می‌شود. ازاین‌رو طول عمر انسان در دنیا، گرچه به نسبت هستی پایان‌ناپذیر او، زمان بلندی نیست؛ اما از عمق و ژرفایی بهره‌مند است که تعیین‌کنندۀ سعادت و ضلالت آدمی است. امام (ع) می‌فرماید: شما برای آخرت آفریده شده‌اید، نه برای دنیا؛ برای بقا آفریده شده‌اید، نه برای فنا . این اثر که هشتمین کتاب از نهج‌البلاغه موضوعی است دنیا را از منظر امیرالمومنین علی (ع) و از میان خطبه‌ها و نامه‌های ایشان بررسی می کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سیامک
۱۳۹۷/۱۰/۲۹

عالی

Samieh Jalali
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

بسیا ر پرمحتوا وروان خوندنش رو توصیه میکنم برای هرکسی که خیلی دوستش داشتم هدیه اش کردم قیمتش کمه ولی اگه رایگان باشه شاید ۳۰ درصد بیشتر خوانده بشه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۴۸-۷۸-۳
تعداد صفحات۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۳۴۸-۷۸-۳