با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب شهر زنان بیوه: روایت زنی عراقی از جنگ و مقاومت اثر حیفا زنگنه

دانلود و خرید کتاب شهر زنان بیوه: روایت زنی عراقی از جنگ و مقاومت

۳٫۰ از ۳ نظر
۳٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شهر زنان بیوه: روایت زنی عراقی از جنگ و مقاومت  نوشته  حیفا زنگنه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب شهر زنان بیوه: روایت زنی عراقی از جنگ و مقاومت

هیفا زنگنه ( -۱۹۵۰)، نویسنده کُرد عراقی است. در سال ۱۹۵۸ میلادی، هنگامی که «حیفا زنگنه» فقط هشت سال داشت، عراقی‌ها به خیابان‌ها ریختند تا آزادی‌شان را جشن بگیرند؛ پیروزی‌ای گرانقدر بر استعمار انگلیس، استعماری که از ۱۹۱۷ شروع شده بود. بدین‌ترتیب زنگنه در یکی از جوامع آزاد خاورمیانه رشد یافت تا این‌که در دهه هفتاد میلادی با کودتای حزب بعث عراق، این فضا فروپاشید. کودتای حزبی که، به ‌رغم ادعایش، مذهبی نبود. زنگنه در جنگ علیه صدام به نیروهای مسلح مقاومت پیوست و چنین بود که در عنفوان جوانی دستگیر شد، به زندان افتاد و شکنجه را تجربه کرد. بعد از تحمل شش ماه حبس در زندان «ابوغریب» آزاد شد و از آن موقع در تبعید به سر می‌بَرَد. زنگنه در «شهر زنان بیوه» داستان کشورش را باز می‌گوید. داستان را از اواخر قرن بیستم شروع می‌کند، از زمان حمله آمریکا و انگلیس به عراق تا اشغال عراق.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
شبنم
۱۳۹۴/۰۶/۱۳

کتاب درهم ریخته وآشفته ای بودبه جزقسمتهایی که درموردوقایع جنگ واشغال عراق بودبقیه کتاب اصلاجذابیت نداشت

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
در نوامبر ۱۹۱۸، فرانسه و انگلیس در بیانیه‌ای اهدافشان را در خصوص عراق، «برقراری آزادی تمام و کمال برای مردمی که سال‌ها تحت تسلط ترک‌ها بودند» عنوان کردند و اعلام داشتند که دولتی ملی تشکیل خواهند داد و مقاماتی به کار می‌گمارند که صلاحیت خود را طی انتخابات آزاد و به دست مردم بومی كسب كرده باشند، اما حقیقت چیز دیگری بود. انگلیس و فرانسه قلمرو اعراب را بر اساس منافع استراتژیک خود از امپراتوری عثمانی جدا کرده بودند و به همین دلیل مناطق قومی و جغرافیایی را ابتدا پاره‌پاره و سپس فتح کردند. این کار بیش‌تر از همه به منظور پیشگیری از به وجود آمدن تمرکز قدرت‌های جدید بود.
alimohamad eftekhari
به عبارت دیگر در نیمی از خانوارهای عراقی یا زنی باردار است یا کودک زیر دو سال در آن خانواده وجود دارد. شاید بتوان چنین گفت که چگونگی رفتار یک جامعه با آن دسته از شهروندانش که بیش‌تر آسیب‌پذیرند می‌تواند معیاری باشد برای شناختن درجۀ انسانیت و عقلانیت آن جامعه.
alimohamad eftekhari

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۸۱-۲
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۰-۹۸۱-۲