با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قرار ازدواج

دانلود و خرید کتاب قرار ازدواج

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قرار ازدواج  نوشته  ناهید قادری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب قرار ازدواج

«قرار ازدواج» نمایش‌نامه‌ای تک‌پرده‌ای از آلفرد سوترو است. او در ۱۸۶۳ در لندن متولد شد و همانجا تحصیل و مدتی نیز کار کرد. سوترو و همسرش مدتی در پاریس هم ساکن شدند و با موریس مترلینگ دوست شدند، دوستی‌ای که تا پایان عمرشان ادامه یافت و سوترو آثار مترلینگ را به انگلیسی ترجمه کرد. عمدهٔ فعالیت‌های سوترو تحریر نمایش‌نامه بود که اغلب با اقبال عمومی مواجه می‌شد.

سازندهٔ پل، عاشق تمام‌عیار، دیوارهای اریحا، شوهر حیران و باهوش‌ها از جمله نمایش‌نامه‌های او هستند. او همچنین مجموعه داستان‌های خود را به‌نام «دوشیزه‌های ابله» به چاپ رساند.

آلفرد سوترو در سال ۱۹۳۳، بعد از یک چند روز بیماری در خانهٔ خود چشم از جهان فرو بست.

آقای هریسون و لیدی آلین در حال گذاشتن قرار ازدواجشان هستند، اما از آنجا که هیچ‌کدام به دیگری علاقۀ خاصی ندارد، قرارشان با مشکل مواجه می‌شود:

لیدی آلین درحالی‌که به بازوی آقای هریسون کراکستد تکیه داده وارد اتاق می‌شود.

لیدی آلین یک دختر قدبلند است که به‌طرزی عالی لباس پوشیده است و به سبک زمانهٔ خودش زیبا است و همه خیلی تحسینش می‌کنند. او را در هر رختکنی در دنیا بگذارید، فوراً تبدیل به یک خانم انگلیسی نجیب‌زاده می‌شود. او، ذاتاً، تمام آن صفات عالی‌ای را که می‌تواند یک خانم فوق‌العاده بسازد را دارد: نگاه خیرهٔ سرد، حرکت پرافادهٔ شانه، انحنای تحقیرآمیز لب.

در وجود او یک‌جور حالت حسرت هست، اما فقط یک بینندهٔ باتجربه آن را درک می‌کند، چیزی که خبر از قلبی زخمی و پردرد می‌دهد ... گرچه این عضو را به خوبی تحت کنترل نگه می‌دارد. دختری که در دوره‌ای به دنیا آمده که مصنوعی بودن حاکمیت دارد و به او یاد داده‌اند که مصنوعی باشد و او درسش را خوب فرا گرفته است، اما اگر با یک شتر در یک صحرا تنها بماند، یا یک فرمانروای شرقی ازش بخواهد زن دویست‌وپنجاه‌وهفتمی‌اش بشود، بی‌تردید از پس خودش برخواهد آمد. در یک کلام، او خانمی است با متانت کامل و کنترل عالی بر خودش....

آقای هریسون و لیدی آلین در حال گذاشتن قرار ازدواجشان هستند، اما از آنجا که هیچ‌کدام به دیگری علاقۀ خاصی ندارد، قرارشان با مشکل مواجه می‌شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۱۳۳
تعداد صفحات۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۱/۰۹
شابک۹۷۸۶۰۰۸۹۲۸۱۳۳