با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
الکترو‌مغناطیس نوشتار

دانلود و خرید کتاب الکترو‌مغناطیس نوشتار

۴٫۰ از ۱ نظر
۴٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب الکترو‌مغناطیس نوشتار  نوشته  صادق نیک‌پور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب الکترو‌مغناطیس نوشتار

خاصیت باطنی نوشته‌ها یا «الکترومغناطیس نوشتار» که آرتور پوپ، مورخ و شرق‌شناس آمریکایی از آن نام برده، وجه مشترک اعتقادی برگرفته از سِرّ حروف و واژگان و عبارات نوشتاری به‌کار برده‌شده‌است. این خاصیت نوشتاری در معماری اسلامی با نگرش‌های مختلف عرفانی، فلسفی، ادعیه، تعویذ، طلسم، حدیث، قرآن، طب سنتی، نجوم، علوم خفیه و غریبه با اعتقادات مشابه نمود داشته و نیز در معماری‌های به جای مانده زرتشتیان، هندیان، چینیان، مصریان، ... یونان و همه نقاط دیگر دیده شده‌است.. صادق نیک‌پور در کتابش درباره این خاصیت باطنیِ نوشته‌ در طول تاریخ در نظر صاحبان سخن و حکمت همچون غزالی و نظامی و سهروردی و اربابان قلم و نزد تمدن‌های مختف همچون یونان و چین و تمدن اسلامی نوشته‌است و رد پای آنها را در طول تاریخ و در میان مکتوبات مختلف از جمله کتیبه‌‌های بناها، علوم غریبه و نجوم و... دنبال کرده‌است: یونانیان معتقد بودند که کلام دارای قدرت کیهانی است و انسان می‌تواند با کلام هر کار که بخواهد انجام دهد. بنا سازد یا ویران کند و این قدرت در کلام نوشته شده ماندگار می‌گردد و از این بابت بر قدرت الواح و کتیبه‌ها و تاثیر گذاری آنها در جهان در جذب و دفع عوامل مختلف خیر و شر ایمان داشتند و آن را به کار می‌بستند و سعی در فراگیری علوم آن می‌نمودند و اشخاصی متخصص نگارش برای خواسته‌های مختلف تربیت می شدند چون معتقد بودند که اگر خواسته‌ای اشتباه یا غلط نوشته شود اشتباه اجرا و ظاهر می‌گردد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Dexter
۱۳۹۶/۱۲/۲۷

کتاب جالبیه...ولی به نظرم یه اشتباه واضحی که وجود داره اینه که الکترومغناطیس یه چیز قابل اندازه گیری و مادی هست ولی اگه به قول نویسنده نوشته ها خاصیت ماورایی داشته باشند نیروهاش هم ماوراییه...و نسبت دادن نیرو الکترومغناطیس بهش

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
نوشتن هر امری به مثابه برنامه ریزی و ظهور آن پدیده نوشته شده است.
ashkan zabihi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۸۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۶۸-۲۲-۹
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۸۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۳۶۸-۲۲-۹