با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نوجوان پنجاه‌ساله

دانلود و خرید کتاب نوجوان پنجاه‌ساله

۴٫۹ از ۱۸ نظر
۴٫۹ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوجوان پنجاه‌ساله  نوشته  گروه نویسندگان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نوجوان پنجاه‌ساله

«نوجوان پنجاه‌ساله» کاری از گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی، زندگی‌نامه و خاطرات شهید حمید هاشمی است. حمید هاشمی، در پانزدهم اردیبهشت سال ۱۳۴۵ در شهر همدان در خانواده‌ای مستضعف و در عین حال مستغنی از معنویت و روحانی‌زاده به دنیا آمد. پس از پایان دبیرستانش در سال ۱۳۶۳، در تابستان همان سال عازم جبهه شد و مدت چند ماه در جزیره‌ی مجنون بود و در آنجا رشادت‌های فراوان از خود نشان داد. او بعد از چند ماه فعالیت پرشور در جبهه، در ادامه‌ی عملیات والفجر ۸ (فاو) در شب بیست و نهم بهمن‌ماه ۱۳۶۴ با شرکت در یک رزم شجاعانه، شربت شهادت نوشید.حمید مدت ده سال بدون مزار بود تا اینکه در خردادماه ۱۳۷۴ پیکر مطهرش در منطقه شناسایی و در مردادماه همان سال، پس از یک تشییع باشکوه، بعد از نماز جمعه در گلزار شهدای باغ بهشت همدان به خاک سپرده شد. بخشی از کتاب را می‌خوانید: حمید بچه‌ی پر جنب و جوشی بود و خیلی شوخ‌طبع. این‌ها گیرایی‌اش را چند برابر می‌کرد. حمید کسی نبود که فقط دعا و نماز بخواند و به خاطر دعا و نماز شوخی نکند، اکثر وقت‌ها شوخی می‌کرد و خیلی بچه‌ی شلوغی بود. اعتقاد داشت که شوخی به جای خود و عبادت به جای خود، وقتی نماز می‌خواند و دعا می‌کرد، در حال خودش نبود و وقتی که شوخی می‌کرد، باز هم در حال خودش نبود! بعد از دعای کمیل، که حسابی با خدا خلوت کرده بود، شیطنت‌ها شروع می‌شد. حمید بچه‌ها را جمع می‌کرد، حمیدی که در دعای کمیل از هوش می‌رفت، در شوخی‌ها امانمان نمی‌داد. با لیوان و پارچ آب و سطل و... همدیگر را خیس می‌کردیم. از این‌طرف حیاط به آن‌طرف دنبال هم می‌دویدیم و در راهرو و حیاط مدرسه همدیگر را خیس می‌کردیم و به شوخی همدیگر را می‌زدیم. یک بار از مدرسه‌ای دیگر، دعوت کرده بودیم برای دعای کمیل بیایند دبیرستان امام خمینی (ره) و استقبال خوبی هم انجام دادیم. دعا که شروع شد بچه‌ها گریه می‌کردند و ضجه می‌زدند. بعد از اینکه دعای کمیل تمام شد، بچه‌ها نیم ساعت بعد شروع کردند به شوخی کردن و...

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
S
۱۳۹۶/۰۹/۰۹

شهید حمید هاشمی 9 ساله بوده که پدر را از دست داده از وی یادداشت هایی باقی مانده که زندگینامه اش را هرچند ناتمام نگاشته وی از همان دوران راهنمایی هم فردی انقلابی بوده وقتی معلم بی حجابی وارد کلاس

- بیشتر
reihaneh1991
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

اللهم الرزقنا توفیق الشهاده

homa51
۱۳۹۸/۱۱/۰۴

این کتاب هم مانند سایر کتابهای مشابه شامل توصیف خصائل و فضائل این شهید بزرگوار بود و شخصیت ایشان را همراه با جزئیات بر بستر اتفاقاتی در طی‌عمر مفید وبا برکتش‌توضیح میداد و خواننده کتاب را با زوایای وجودی این

- بیشتر
اللهم عجل لولیک الفرج
۱۳۹۹/۰۸/۲۲

شهید حمید هاشمی؛ از شهدای برجسته‌ی استان همدان هستند که با خوندن این کتاب با بخشی از خصوصیات اخلاقی و رفتاری این شهید بزرگوار؛ در قالب خاطرات نقل شده از دوستان؛همرزمان و بستگان شهید آشنا میشین. التماس دعا ُ

Narges
۱۴۰۰/۰۲/۲۹

ایشون یک شهید بسیار معمنی بودند که مردها ی ۸۰ ساله جلوی پسر ۷ ساله نماز می خواند ندند

شهید علی بلورچی
۱۳۹۹/۰۲/۲۵

بسم رب الشهداءوالصدیقین راست گفتی برادر ابرقدرت خداست نه آمریکا و نه شرق وغرب...ابرقدرت خداست...ابرقدرت خون شما شهیدان است...که عاقبت همه ی قدرت های پوشالی را در کاخ ظلمشان غرق میکند.‌..

تنها
۱۳۹۹/۰۱/۱۴

آمریکا کیست ؟ شوروی کیست؟ ابرقدرت خداست شهید حمید هاشمی مثل تمام شهدا میتواند الگوی خوبی برای نسل جدید و بخصوص نوجوانان و جوانان باشد

به خاطر فاطمه زهرا حجاب را رعایت کنید
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

با قرآن باشید تا قرآن در قیامت با شما باشد

Aysan
۱۳۹۷/۰۱/۳۱

بچه ها دیگر غواصی را یاد گرفته بودند،یک روز حمید رفت بالای سکو،می خواست بپرد توی آب و غسل بکند.آن قدر آنجا پشه داشت که به شوخی گفت:نیت می کنم غسل پشه،می خواد بشه می خواد نشه.. همه خندیدیم و حمید

- بیشتر
بنده خدا
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

این کتاب را جوانان و نوجوانان توصیه کنیم که آنها را حداقل ۳۰ سال بزرگ‌تر می‌کند

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶۶)
آمریکا کیست؟ اسرائیل کیست؟ ابرقدرت‌ها کیستند؟ ابرقدرت فقط خداست!
Aysan
شب‌های جمعه قبل از اینکه دعای کمیل را شروع کند عبارت: یا دائِمَ الفَضلِ عَلَی البَرِیهًِْ یا باسِطَ الیدَین بِالعَطِیهًِْ یا صاحِبَ المَواهِبِ السَّنِیهًْ صَلِّ عَلی مُحَمَّدٍوآلِهِ خَیرِ الوَری سَجِیهًْ وَاغفِرلَنا یا ذَالعُلی فی هذِه العَشِیهًِْ را سه بار می‌خواند.
S
به قول دوستی: خداوند پدر سختی‌ها و مصیبت‌ها را بیامرزد که باعث می‌شوند افراد پست و حقیر محو شوند و انسان‌های بزرگ و آزاده صیقل بخورند و درخشنده شوند.
Aysan
اولین بار به حوزه‌ی بسیج دانش‌آموزی شهید حمید هاشمی رفتم، سخن زیبای تو را دیدم که گفته بودی: آمریکا کیست؟ اسرائیل کیست؟ ابرقدرت‌ها کیستند؟ ابرقدرت فقط خداست!
S
حمید عزیز، سی سال از رفتنت و بیست سال از به خاک سپردنت گذشت. در این سی سال، ما حسرت‌ها خورده‌ایم و بر سر مزارت، بارها و بارها گریسته‌ایم. حمید از جان عزیزتر، می‌دانم الان در کسوت یک جوان رعنا در آسمان هستی. فرشته‌ها تو را خوب می‌شناسند. می‌دانند باید به تو غبطه بخورند. آخر تو نامدار آسمان هستی. تو فریب تجملات ناچیز زمین را نخوردی و اگر الان اینجا بودی، دست روی دست نمی‌گذاشتی تا حرف رهبر روی زمین بماند و افراد نالایق، در بین مسئولان دلسوز، مردم را به انقلاب بدبین کنند.
S
حمید کسی نبود که فقط دعا و نماز بخواند و به خاطر دعا و نماز شوخی نکند، اکثر وقت‌ها شوخی می‌کرد و خیلی بچه‌ی شلوغی بود. اعتقاد داشت که شوخی به جای خود و عبادت به جای خود، وقتی نماز می‌خواند و دعا می‌کرد، در حال خودش نبود و وقتی که شوخی می‌کرد، باز هم در حال خودش نبود!
Aysan
ابرقدرت فقط خداست! خداست و خداست ... ابرقدرت دین خدا، اسلام است. ابرقدرت کتاب خدا است، ابرقدرت وارثان پاک خدا و امت اسلام است. (صدای تکبیر جمعیت طنین‌انداز شد، الله‌اکبر الله‌اکبر...).
Husain Gh
من رفتم حلالم کن ...
Aysan
همیشه می‌گفت: در جمهوری اسلامی آدم عبوس و خشک مذهبی به درد نمی‌خورد، باید آدم بگوید و بخندد و به وقتش به کارش هم برسد.
乙_みG
خون شهیدان برای ابد درس مقاومت به جهانیان داده است. و خدا می‌داند راه و رسم شهادت کورشدنی نیست. و این ملت‌ها و آیندگان هستند که به راه شهیدان اقتدا خواهند نمود و همین تربت پاک شهیدان است که تا قیامت مزار عاشقان و عارفان و دل‌سوختگان و دارالشفای آزادگان خواهد بود. امام‌خمینی (ره)
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۱-۰۹-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۱۷۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۴۱-۰۹-۹

تجربه بهتر در اپلیکیشن