با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب شبکه‌های اجتماعی اثر معصومه نصیری

شبکه‌های اجتماعی

نویسنده:معصومه نصیریانتشارات:انتشارات پشتیبانسال انتشار:۱۳۹۶تعداد صفحه‌ها:۶۰ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۵.۰از ۱ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها۶۰ صفحه

معرفی کتاب شبکه‌های اجتماعی

«شبکه‌های اجتماعی» جلد ششم از مجموعه کتب شهروند هوشمند و نوشته معصومه نصیری (-۱۳۶۰) است که اصول و آداب فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از آنها را آموزش می‌دهد. قطعاً حضور در فضای آنلاین از هر نوع و شکل، سبب ایجاد تغییرات مثبت و منفی در شخصیت و اندیشه شما خواهد شد. تغییراتی که بدون حس کردن و حتی برنامه‌ریزی ذهنی رخ می‌دهد. باید بپذیریم شبکه‌های اجتماعی یا جوامع مجازی، بخشی از زندگی واقعی ما شده‌اند. شبکه‌های اجتماعی اینترنت را چه مجازی بدانیم و چه واقعی یا چیزی میان این دو، با آن چیزی که خارج از این فضاست و در یک زندگی بدون اینترنت در جریان است، تفاوت دارد. علت مهم این تفاوت، هجوم اطلاعات و آگاهی‌ها و کلمات است. می‌توان شبکه‌های اجتماعی را به محفل چند نفره تشبیه کرد که هر کس سخنی می‌گوید و دیگران در ادامه اش چیزی می‌گویند و تایید یا نقد می‌کنند. معمولاً افراد یک محفل و مجلس در عالم واقع محدود هستند و انسان‌هایی که دور هم جمع می‌شوند دوستی و اشتراکاتی دارند. اما آنچه در اینترنت و جوامع مجازی رخ می‌دهد این گونه نیست. در اینترنت با انسان‌هایی هم کلام می‌شویم که هیچ‌گاه در فضای خارج از اینترنت فرصت گفت و گو با آنان را نداشته‌ایم. گاهی کسانی با ما گفت‌وگو می‌کنند که هیچ اشتراکی با ما ندارند. شبکه‌های اجتماعی ابزارهایی در اختیار ما قرار می‌دهند که گفت و شنودهای مان را کنترل کنیم و با هر کسی سخن نگوییم و هر کسی سخن ما را نشنود؛ اما این ابزارها نمی‌توانند به طور کامل مانع این گفت و شنود شوند و حتی خود ما دوست نداریم باب گفت‌وگو با دیگر تفکرات را تماماً ببندیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

صابر
۱۳۹۸/۰۴/۱۰

این مجموعه کتاب باید توسط همه خونده بشه اما جلد ششم (شبکه های اجتماعی) باید توسط همه کسایی که گوشی هوشمند دارند و از شبکه های اجتماعی استفاده میکنند خونده بشه مخصوصا فصل دوم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۳)
نکته اولیه و بسیار مهم برای فعالیت در این فضا این است که «زودباور» نباشید. «زودباوری» را شاید بتوان پاشنه آشیل حضور مجازی دانست.
صابر
تاثیرگذاری اندیشه ما بر دیگران، به قدرت و استحکام اندیشه و استدلال‌های ما و توانایی در بیان آن بستگی دارد.
rezaat98
منظومه فکری ما مثل شهر مرز دارد. مادام که تنها در این شهر هستیم و در آن تنفس می‌کنیم و زندگی ما تمام بسته به فعالیت در شهر است و از آن خارج نشده باشیم، تصور زندگی در جای دیگر سخت است. اما وقتی به شهر دیگری برویم و دلبستگی هایمان به شهر کمتر شود و به عبارت دیگر وقتی که از مرزهای شهر عبور کنیم، دیگر آن اطمینان برای زندگی همیشگی در آنجا را نداریم و با تردید مواجه خواهیم شد.
صابر