با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بخشش، شاهراه نجات انسان و جهان از درد و رنج

دانلود و خرید کتاب کتاب بخشش، شاهراه نجات انسان و جهان از درد و رنج

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتاب بخشش، شاهراه نجات انسان و جهان از درد و رنج  نوشته  دِسموند توتو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کتاب بخشش، شاهراه نجات انسان و جهان از درد و رنج

«کتاب بخشش، شاهراه نجات انسان و جهان از درد و رنج» نوشته دِسموند توتو و امفو توتو با ترجمه دکتر علی علی‌پناهی(-۱۳۲۸) کتابی است که به ما می‌آموزد چگونه کینه و نفرت را از دل خود دور کنیم و توانایی بخشش و گذشت را درون قلب خود تقویت کنیم. چرا باید بخشید؟، ویژگی‌های بخشش، درک و شناخت بخشش و .... موضوعاتی هستند که در این کتاب درباره آنها می‌خوانید. در مقدمه آمده‌است: چه بسا روزهایی که آرزو می‌کنم ای‌کاش می‌توانستم تمام ترس و وحشت‌ها و نفرت‌ها و تلخی‌هایی را که شاهد آنها بوده‌ام، از ذهن خودم پاک کنم. ظاهرآ راه‌های نوینی که ما انسان‌ها برای آزار یکدیگر خلق می‌کنیم پایانی ندارد. دلایلی هم که برای انجام این کار داریم و آن‌ها را موجه می‌دانیم، پایانی ندارد. البته ظرفیت و توانایی انسان برای صلح و آشتی نیز پایانی ندارد. در وجود هر یک از ما توانایی فطری و ذاتی وجود دارد که می‌توانیم از عمقِ درد و رنج، شادی و نشاط خلق کنیم. در بدترین و ناامیدکننده‌ترین شرایط، امیدواری را پیدا کنیم و در صورت لزوم هر رابطه‌ای را به صلح و آشتی تبدیل کنیم. مایل هستم دو واقعیت ساده را با شما در میان بگذارم: هیچ‌چیزی وجود ندارد که نتوان آن را بخشید و هیچ کسی وجود ندارد که سزاوار بخشش نباشد. اگر متوجه این نکته بشویم که همه‌ی ما به یکدیگر مرتبط هستیم ـ یا از طریق اصل و نَسَب، یا به‌واسطه حوادثی که برای ما روی می‌دهد و یا به‌خاطر هویت انسانی مشترکی که داریم ـ دو واقعیت فوق را درک خواهیم کرد. غالبا به این نکته اشاره کرده‌ام که در آفریقای جنوبی بدون بخشش هیچ آینده‌ای قابل تصور نیست. خشم و تمایل مابرای انتقام، عامل نابودی ما خواهد بود. این نکته هم برای فرد فرد ما صادق است، هم برای همه‌ی ملت ما.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
mohammad
۱۳۹۶/۰۶/۱۴

خیلی کتاب خوب و ر گذار

معجزه ی سپاسگزاری
۱۳۹۸/۰۶/۰۷

تنها چیزی که همین الان ۷:۴۰ صبح بهش معتقدم و شماهم بارها برای خودتون تکرار میکنید تا بمونه تو ذهنتون فقط اینه که: نتیجه رفتار و افکار هرشخص، به خودش برمیگرده پس: چرا در برابر آدمهایی که بمن احساس منفی میدهند واکنش منفی

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
مایل هستم دو واقعیت ساده را با شما در میان بگذارم: هیچ‌چیزی وجود ندارد که نتوان آن را بخشید و هیچ کسی وجود ندارد که سزاوار بخشش نباشد.
معجزه ی سپاسگزاری
«به اندازه‌ی کافی نفرت وجود دارد. ما باید عشق و مهربانی را گسترش دهیم». من یقین داشتم تنها راه پیروزی بر وحشت و ترور، واکنش با عشق و محبت است. من فهمیده بودم لازمه‌ی بخشش، پذیرش کامل آن چیزی است که اتفاق افتاده است. این امر به‌معنای چشم پوشی از عملی که اتفاق افتاده و موجب ناراحتی من شده است، نیست و به‌معنای این نیست که فرد خاطی از هرگونه مجازات قانونی مبّرا شود. بخشش صرفآ یعنی پذیرفتن واقعیت شرایط و رها کردن حادثه‌ای که قابل تغییر نیست. وقتی من پذیرفتم که شوهر و دخترم توسط تروریست‌ها کشته شده‌اند، توانستم به‌سوی آرامش قدم بردارم. این پذیرش، آرامش درونی‌ای به من داد که ادامه دارد و از بین نمی‌رود. این آرامش، اساس و جوهره‌ی انسانیت همه‌ی ما انسان‌ها است.
مادربزرگ علی💝
اگر من در مقابل سیلی‌ای که شما به من می‌زنید، به شما سیلی بزنم، این کار نه دردی را که من در صورت خود احساس می‌کنم کم می‌کند، نه رنجی را که از ضربه‌ی شما در دل خود حس می‌کنم، از بین می‌برد. انتقام و مقابله به مثل، در بهترین شرایط، فقط به‌طور موقت درد ما را تسکین می‌دهد. تنها راه احساس آرامش و التیامِ این درد، بخشش است. تا زمانی که نبخشیده‌ایم، درد همراه ما خواهد بود و امکان احساس آرامش و آزادی وجود نخواهد داشت.
123456
مایل هستم دو واقعیت ساده را با شما در میان بگذارم: هیچ‌چیزی وجود ندارد که نتوان آن را بخشید و هیچ کسی وجود ندارد که سزاوار بخشش نباشد.
احسان رضاپور
خشم و تمایل مابرای انتقام، عامل نابودی ما خواهد بود. این نکته هم برای فرد فرد ما صادق است، هم برای همه‌ی ملت ما.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۹۸-۷‬‬
تعداد صفحات۲۱۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۱۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۹۸-۷‬‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن