با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هوش هیجانی خود را بسنجید

دانلود کتاب هوش هیجانی خود را بسنجید

۳٫۳ از ۳ نظر
۳٫۳ از ۳ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب هوش هیجانی خود را بسنجید

«هوش هیجانی خود را بسنجید» به قلم فیلیپ کارتر (-۱۹۴۴)، اثری در حوزه‌ی روانشانسی اجتماعی است که به بررسی مبحث هوش هیجانی، مفاهیم، تقسیم‌بندی و کاربردهای آن می‌پردازد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانی:

«مفهوم هوش هیجانی یعنی مجهز بودن به نوعی از خودآگاهی که شما را قادر می‌سازد احساساتان را شناسایی کنید و عواطف خود را مدیریت کنید؛ همچنین خودانگیزشی و توانایی تمرکز بر اهداف به جای تأکید بر به انجام رسانیدن کار‌های جاری نیز یکی دیگر از عناصر هوش هیجانی است. کسی که هوش هیجانی بالایی دارد، همچنین قادر به درک احساسات دیگران است و روابط را بهتر مدیریت می‌کند.

این مفهوم به ما می‌گوید که بهره هوشی، که معیار سنتی و مرسوم سنجش هوش بوده است، بسیار سطحی و تقلیل‌گرایانه است و حوزه‌های گسترده‌تری از هوش هیجانی مانند عناصر رفتاری و شخصیتی وجود دارند که میزان موفقیت ما را تعیین می‌کنند. به همین دلیل است که هوش هیجانی، در کنار آزمون استعداد، هم‌اکنون به بخش مهمی از مصاحبه‌های استخدامی و رویه‌های گزینشی مبدل شده‌اند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۱۲۰۰۴۱۵
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

این کتاب شامل آزمونهایی درباره 21 ویژگی مرتبط با هوش هیجانی است که برای کسانی که میخواهند هوش هیجانی خود را بسنجند مفید است

reyhane
۱۳۹۷/۱۰/۲۵

کتاب خوبی بود...من استفاده کردم. دوستان اگر به دنبال ماجرا یا داستان هیجان انگیز هستید این کتاب به دردتون نمیخوره...ولی اگر به دنبال مباحث روانشناسی هستید نکته های خیلی خوبی داره.

م ا (سروش)
۱۳۹۶/۰۳/۰۵

اصلا خوب نبود اصلا

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۷۴-۷
تعداد صفحات۲۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۷۴-۷