دانلود و خرید کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو وندلین وان درانن ترجمه تینا غراب
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو اثر وندلین وان درانن

کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو

معرفی کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو

کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو نوشتهٔ وندلین وان درانن و ترجمهٔ تینا غراب و ویراستۀ سمیرا امیری است. کتاب کوله پشتی این کتاب را روانهٔ بازار کرده است. این رمان که جلد پنجم از مجموعهٔ «سامی کیز» است، برای نوجوانان نوشته شده است.

درباره کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو

کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو از زمانی گفته است که «سامی کیز» (Sammy keyes) و دوستانش با کامیونِ پدر یکی از بچه‌ها به یک مراسم ترحیم می‌روند تا تاج گلی را تحویل دهند. آن‌ها در میانهٔ راه با زن مرموز سیاه‌پوشی روبه‌رو می‌شوند که با خوک دست‌آموزش وسط جاده قدم می‌زند. این زن غریبه با آن‌ها آشنا می‌شود و قصهٔ مادر مادربزرگش (مری سبیلو) را برایشان تعریف می‌کند. این رمان هیجان‌انگیز و معمایی، نامزد مدال خوانندگان جوان کالیفرنیا شده است. گفته شده است که مهم‌ترین ویژگی رمان حاضر، شخصیت اصلی آن یعنی سامی است. نویسنده به‌خوبی توانسته قهرمانی جذاب و تأثیرگذار خلق کند؛ دختربچه‌ای شیطان و سربه‌هوا اما همزمان باهوش و شجاع که از خطرکردن ابایی ندارد و به دل ماجرا می‌زند. سامی عاشق کارآگاه‌بودن است؛ او نه‌تنها در دنیای اطرافش که در زندگی شخصی‌اش هم به‌دنبال کشف رازها است تا خود را بهتر بشناسد. نقطهٔ قوت دیگر اثر حاضر این است که چندین ژانر متفاوت، از معمایی تا کمدی را با هم ترکیب کرده و باعث شده کشش قصه‌ها بیشتر شود و مخاطب نوجوان را تا پایان به دنبال خود بکشاند.

مجموعهٔ «سامی کیز»، مجموعهٔ کتاب‌هایی معمایی و کارآگاهی از وندلین ون درانن است که حول شخصیتی به نام سامی می‌گردد. او دختری نوجوان و ماجراجو است که مادرش ترکش کرده و حالا مجبور است با مادربزرگش در خانهٔ سالمندان زندگی کند. سامی در هر یک از کتاب‌های این مجموعه، با اتفاقاتی مرموز و پرهیجان روبه‌رو می‌شود که باید حلشان کند. این مجموعه متشکل از ۱۸ کتاب است که حدفاصل سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۴ میلادی منتشر شده‌اند.

خواندن کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به همهٔ نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره وندلین ون درانن

وندلین ون درانن نویسندهٔ مشهور آمریکایی، ۶ ژانویهٔ ۱۹۶۵ در شیکاگو به دنیا آمد. او شغل‌های مختلفی را تجربه کرد؛ از جمله رانندگی لیفتراک، تدریس ریاضی و علوم کامپیوتر دبیرستان. به‌دلیل مشکلات مالی و کاستن از فشارها نویسندگی را شروع کرد. فیلم‌نامه‌های متعددی از آثار داستانی‌اش اقتباس شد. «رؤیای دویدن» (برندهٔ جایزۀ کتاب «خانوادۀ اشنایدر») و مجموعهٔ «سامی کیز» (برای نوجوانان) از آثار شاخص او است.

بخشی از کتاب سامی کیز و نفرین مری سبیلو

«وقتی به خانهٔ دات رسیدیم، چراغ‌ها هنوز روشن بود. داشتیم دوچرخه‌هایمان را کنار کالسکه‌خانه پارک می‌کردیم که پرسیدم: «خیلی دیر کردیم، به نظرت توی دردسر می‌افتیم؟»

دات گفت: «نه، مشکلی نیست...» و توی این فکرم که، ایول، چه عالی! چون اگر من مادربزرگم را این‌قدر معطل گذاشته بودم حسابی توی دردسر می‌افتادم که دات می‌گوید: «از خونهٔ لوسیندا بهشون تلفن کردم.»

«تلفن کردی؟»

جوری نگاهم می‌کند که انگار حواسم پرت است. «آره.»

«کی؟»

«همون‌موقع که رفتی دفتر خاطرات رو بیاری...؟» بعد سرش را تکان می‌دهد و می‌گوید: «اگه بهشون زنگ نمی‌زدم از دلشوره می‌مردن. بهشون گفتم که قبل از نیمه‌شب خونه‌ایم، پس مشکلی نیست.»

راستش را بخواهید پاک دفتر خاطرات مری‌سبیلو را فراموش کرده بودم. اما یک کپی از آن را در خورجین دوچرخهٔ هادسون داشتم. با وجود تمام اتفاق‌هایی که توی خانهٔ تایلر افتاده بود، به نظرم خواندن ماجرای زن سبیلوی هفت‌تیرکش، دقیقاً همان چیزی بود که بهش نیاز داشتم. برای همین گفتم: «منتظرم باشین، خب؟» و سپس بدوبدو به کالسکه‌خانه رفتم تا دفتر خاطرات و وسایلم را در جای امنی بگذارم.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱۸۶٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۴۸ صفحه

حجم

۱۸۶٫۸ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۴۸ صفحه

قیمت:
۳۰,۷۰۰
تومان