با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب پاسخ به والدین اثر سیما فردوسی

دانلود و خرید کتاب پاسخ به والدین

۳٫۳ از ۲۲ نظر
۳٫۳ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پاسخ به والدین  نوشته  سیما فردوسی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پاسخ به والدین

«پاسخ به والدین» نوشته‌ی دکتر سیما فردوسی(-۱۳۳۲) روان‌شناس مشهور کودک و نوجوان است. دکتر فردوسی از پیشگامان طرح روان‌شناسی کودک و نوجوان در ایران بوده است. این کتاب تلاشی است برای پاسخدهی به سؤالات عمده‌ای که والدین در خصوص تربیت کودکان خود دارند. کتابی که پیش رو دارید، کتابی کاملاً کاربردی است و به مسائل و مشکلات والدین در رابطه با تربیت فرزندانشان (چه از بُعد ناهنجاری و چه هنجار) می‌پردازد. همچنین رفتارهایی که در بعضی دوره‌های سنی امری طبیعی و در پاره‌ای دیگر نابهنجار محسوب می‌شوند، نیز مورد بررسی قرار گرفته‌اند. مباحث این کتاب به صورت پرسش و پاسخ ارائه شده و نویسنده محترم سعی نموده به رایج‌ترین پرسشهای والدین تا حد امکان پاسخ داده و راهکارهایی مطرح نماید. در این کتاب سعی شده است والدین با رفتارهای کودکشان چه در بُعد رفتارهای عادی و چه در بُعد رفتارهای غیرعادی آشنا شوند و جنبه‌های برخورد علمی را فرا بگیرند. البته والدین سؤالهای بی‌شماری در زمینه‌های مختلف دارند، ولی در این‌کتاب به جنبه‌های رایج و سؤالهایی که شایع‌تر است پاسخ داده می‌شود تا والدین در ابتدای راه، مشکل را درست تشخیص دهند. همان‌طور که قبلاً اشاره شد، مشکلات عاطفی‌ـ هیجانی کودکان بسیار متنوع است. بعضی از آنها شامل مشکلات روزمره هستند که هر والدی می‌تواند با برخورد منطقی و مناسب آن را رفع کند یا تأثیراتش را کمرنگ سازد، اما برخی دیگر بسیار عمیق و ریشه‌دارند که جنبه بیماری پیدا می‌کنند و باید علت آنها را شناخت تا با استفاده از شیوه‌های کارشناسانه و تخصصی آنها را رفع کرد. باید دنیا را از دریچه چشم کودکان بنگریم و از زاویه دید آنها وقایع محیط را تفسیر کنیم تا بتوانیم آنها را به طور عمیق درک کنیم. در غیر این صورت تفسیر غلطی از اندیشه و رفتار فرزندانمان خواهیم داشت. با این امید که دانش والدین با خواندن این کتاب افزایش یابد و در رویارویی با مشکلات هیجانی روزمره فرزندانشان موفق باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
akram
۱۳۹۶/۰۳/۱۷

مطالعه کردم نکات خوبی داشت ولی جدید نه

حسینی
۱۳۹۸/۱۰/۰۷

بخشهایی از کتاب رو لازم داشتم و خوندم نکات خوبی داشت

mohamad.kamali
۱۳۹۸/۱۲/۲۹

کتاب کاملا کاربردی و مناسب برای تربیت بچه‌هاس. مطلب غیرمفید داخلش پیدا نکردم. خداقوت.

✨🌸 𝒍𝒆𝒊𝒍𝒚 🌸✨
۱۳۹۹/۰۱/۲۴

درود، کتاب واقعا کاربردی، روان و جذاب بود.

Marzieh Kord
۱۳۹۹/۰۷/۰۴

کتاب بسیار روان نوشته شده ولی مطمئن نیستم که برای همه مفید باشه، چون اصلا مطلب جدیدی برای من نداشت و من انتظار سطح بالاتری رو داشتم، به عنوان مثال این قسمت که گفته به بچه نگیم میریم بازار بعد

- بیشتر
zee2271j
۱۳۹۹/۰۹/۰۵

مطالب جدیدی نداشت اصلا، و روش ها قدیمی بود، خیلی جاها مانند نکات جنسی واقعا نیاز به توضیح بیشتر داشت و رفع اشکال نمیکرد، هر مادری میدونه باید مراقبت کنه خب... بنظرم خیلی کم توضیح دادن توی کتاب.

Nasim A
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

کتاب خوب و از نظر من خلاصه واری بود. نکات خوبی در مورد تنبیه و تشویق داشت. و همینطور در مورد تحصیل بچه ها که اشاره شده بود اگر میخواین بچه به درس علاقه داشته باشه باید مطمئن بشین مطلب

- بیشتر
خوابگزار
۱۳۹۶/۰۳/۰۱

برنامه بعد ازظهر ایشون را یادتونه؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
این را باید در نظر داشته باشید که نتیجه یادگیری علاقه است و علاقه انگیزه ایجاد می‌کند. یعنی اول بچه باید یاد بگیرد و اگر یاد گرفت علاقه‌مند می‌شود. اگر یاد نگیرد به چه چیزی علاقه‌مند می‌گردد؟ چیزی که بلد نیست؟! پس باید در امر یادگیری به بچه‌ها اهمیت داده شود.
Zahra Eghbal

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۶
شابک‬‭۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۹۰-۸
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۶
شابک‬‭۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۹۰-۸