دانلود و خرید کتاب اگر غم لشگر انگیزد سیدمهدی شجاعی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب اگر غم لشگر انگیزد اثر سیدمهدی شجاعی

کتاب اگر غم لشگر انگیزد

معرفی کتاب اگر غم لشگر انگیزد

کتاب اگر غم لشگر انگیزد (حماسه سجادیه؛ کتاب دوم) نوشتهٔ سیدمهدی شجاعی است و انتشارات نیستان هنر آن را منتشر کرده است. «تویی به جای همه» جلد نخست این مجموعه بود. 

درباره کتاب اگر غم لشگر انگیزد

واقعهٔ عاشورا یک واقعهٔ اتفاقی و تصادفی نیست. و در عین حال، یک انقلاب یا قیام یا نهضت از پیش طراحی‌شده هم نیست. واقعهٔ عاشورا مبتنی بر یک سلسله وقایع چندده‌ساله است که در مکانی به نام کربلا و زمانی به نام عاشورا متبلور شده است. و این واقعه بدون دیدن و دانستن و فهمیدن آن سلسله وقایع، به‌هیچ‌وجه قابل‌درک نیست.

مقدمات واقعهٔ عاشورا از زمان حیات رسول خاتم شکل گرفته است. خداوند متعال، آخرین مشعل هدایتش را در تاریک‌ترین نقطهٔ جهان برافروخت. آخرین رسولش را در میان جاهل‌ترین، وحشی‌ترین و افسارگسیخته‌ترین مردم تاریخ برانگیخت. و بماند که نفس بعثت پیامبر در این زمان و مکان، خود یکی از بزرگ‌ترین معجزات خداوند بود.

طبیعی بود که در ابتدای کار، جاهلیت در مقابل دانش و بینش بایستد، سبعیت و وحشیگری در مقابل مهربانی و عطوفت، قد علم کند و ظلم و ستم، تسلیم عدل و مساوات نشود و استحمارگران مردم، مانع بیداری و هشیاری و استقلالشان شوند.

طبیعی بود که وجود چنین پیام‌آوری را معارض و مزاحم منافع و مطامع خود ببینند و تمام قدرت و توانشان را برای نابودی او به کار بگیرند و با همهٔ قوا مانع پیوستن مردم تحت‌ستم به منجی و حمایتگرشان شوند.

اگر کربلا صحنهٔ تقابل میان اسلام اصلی و بدلی بوده است، اگر فلسفهٔ شهادت حسین در کربلا، تبیین اسلام علوی و افشای اسلام اموی بوده است.

اگر حسین (ع) در کربلا به‌دست اسلام اموی به شهادت رسیده است، رسالت سجّاد پس از حسین استمرار و تداوم همان مسیر است.

نام حسین، یاد حسین و خون حسین، تنها با تبیین اسلام علوی و تشریح مختصات اسلام اموی، زنده می‌ماند و استمرار می‌یابد.

اینکه سجاد (ع) در تمام طول عمرش هر روز و هر ساعت به هر بهانه‌ای از حسین یاد می‌کند و از مصیبت حسین می‌گوید و در عزای حسین می‌گرید، صرفاً تداعی درد و داغ نیست. تبیین هدفی است که حسین جانش را فدای آن کرده است. تشریح مصادیقی است که حسین برای مفهوم کلی آن جان داده است.

تثبیت ملاک‌ها و معیارهایی است که حسین با خون خود بر پیشانی تاریخ حک کرده است.

اگر پس از عاشورا، رسالت سجاد (ع)، تداوم راه حسین است، این رسالت با تبیین مبانی و ملاک‌های تشخیص اسلام علوی و اسلام اموی، محقق می‌شود.

کتاب اگر غم لشگر انگیزد؛ حماسه سجادیه در رثای حضرت امام سجاد (ع) و رسالت او نوشته شده است.

خواندن کتاب اگر غم لشگر انگیزد را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به دوستداران امام چهارم شیعیان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب اگر غم لشگر انگیزد

«امام به رفیق می‌گوید:

- یک سؤال می‌توانم از تو بپرسم؟!

رفیق ابتدا مکثی از سرتعجب می‌کند و بعد:

- سؤالتان را هم امری.. ب.. ب پرسید! من گوش ب.. ب به فرمان شما هستم.

- من این لکنت زبان خفیفت را دوست دارم. سخن گفتنت را شیرین‌تر می‌کند. خودت چطور؟! احساس می‌کنم که گاهی معذب می‌شوی. از کِی با تو همراه شده است؟!

-ب.. ب.. با اجازهٔ شما از آخر شروع می‌کنم. مادرزادی نیست این لکنت. از پانزده سالگی عارض شده است. از ترس. حادثه‌ای پیش آمد و من دچار وحشت و لکنت شدم. وحشت رفت و لکنت ماند. فقط روی یک حرف، ب.. ب.. بله. خیلی وقت‌ها معذب می‌شوم. ب.. ب.. به خاطر این‌که احساس می‌کنم طرف مقا ب.. ب.. لم معذب و معطل می‌شود. ولی بسم‌الله را در نماز ب.. ب.. بدون لکنت می‌گویم. چون ب.. ب.. با خدا راحتم. همیشه آرزو می‌کردم کاش خوب می‌شدم. همیشه یعنی تا الان.

الان که گفتید؛ شما دوست دارید، من هم سعی می‌کنم که دوستش داشته ب.. ب.. باشم.

امام لبخند می‌زند:

-اخلاق و ادب و مهربانی‌ات، کم‌نظیر است. می‌خواستم خواست قلبی تو را بدانم. ان‌شاءالله از این پس دیگر لکنت نخواهی داشت. به حق محمد و آل محمد- علیهم‌صلوات‌الله-.

رفیق از خوشحالی بال در می‌آورد. مثل کسی که از بستر مستمر بیماری برخاسته و ذوق راه‌رفتن و دویدن دارد، دوست دارد که همهٔ کلمات «ب«دار را یک‌جا بر زبان بیاورد.

- بلاگردانتان بشوم. باقی باشد برایم بخشش و بزرگی‌تان. به برکت محمد و آل محمد. بزرگترین آرزویم را برآورده کردید بی‌آن‌که این بنده بر زبان بیاورد.»

معرفی نویسنده
عکس سیدمهدی شجاعی
سیدمهدی شجاعی
ایرانی

سید مهدی شجاعی نویسنده، رمان‌نویس، روزنامه‌نگار و فیلمنامه‌نویس فعال و مشهور ایرانی است. او در دوران نویسندگی خود بیشتر به داستان‌نویسی پرداخت و داستان‌های کوتاه و بلند زیادی در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان و همچنین ادبیات مذهبی نوشت. شجاعی در دوران کار حرفه‌ای خود به عنوان فیلمنامه‌نویس نیز فعالیت داشته و تاکنون از فیلمنامه‌های او در تلویزیون و سینما، چندین فیلم ساخته شده است. سیدمهدی شجاعی به دلیل نوشتن کتاب‌های برجسته‌ در زمینه‌های معنوی و اجتماعی نیز شهرت دارد.

نظرات کاربران

کاربر ۴۷۴۵۷۰۳ آرزو
۱۴۰۲/۱۱/۲۵

من هنوز نخوندم ولی میگن قشنگه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۲۳۲٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۴۲۴ صفحه

حجم

۲۳۲٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۴۲۴ صفحه

قیمت:
۲۰۷,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰
۵۰%
تومان