با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب خشم و هیاهو اثر ویلیام فاکنر

دانلود و خرید کتاب خشم و هیاهو

۳٫۴ از ۱۰ نظر
۳٫۴ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب خشم و هیاهو  نوشته  ویلیام فاکنر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب خشم و هیاهو

«خشم و هیاهو» رمانی نوشته‌ی ویلیام فاکنر(۱۹۶۲-۱۸۹۷) نویسنده‌ی آمریکایی و برنده جایزه نوبل است. فاکنر در این کتاب اوج قلم و توانایی نگارشی خود را به نمایش می‌گذارد. «خشم و هیاهو» داستان سه نسل از یک خانواده آمریکایی و خدمتکارانشان است که روابطشان در طول داستان دچار فراز و فرودهایی می‌شود. این خانواده به نوعی نماینده جامعه آمریکا در وضعیت مدرن است که پیچیدگی‌ها، یأس امید و ناامیدی توأمان را تجربه می‌کند. عنوان خشم و هیاهو از این قطعه از مکبث گرفته شده است: «زندگی قصه‌ای است که توسط ابلهی روایت می‌شود، سرشار از خشم و هیاهو ولی پوچ.» کتاب در چهار بخش و با چهار راوی نقل می‌شود. «خشم و هیاهو» به سبک سیال ذهن نوشته شده است و سیری کاملا غیر خطی دارد. در بخش نخست داستان از زبان بنجامین، فرزند این خانواده که دچار عقب‌ماندگی ذهنی است روایت می‌شود. بسیاری از منتقدین خود این بخش را، به تنهایی، نشان‌دهنده اعجاز قلم فاکنر می‌دانند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: صدای ساعت را می‌شنیدم. صدای کدی را می‌شنیدم که پشت سرم ایستاده بود. صدای پشت بام را می‌شنیدم. کدی گفت، هنوز داره بارون میاد. از بارون متنفرم. از همه چیز متنفرم. بعد سرش را توی بغلم جا داد و همان‌طور که به من چسبیده بود، گریه می‌کرد و من هم زیر گریه زدم. بعد دوباره به آتش نگاه کردم و شکل‌های صاف و واضح دوباره ظاهرشدند. صدای ساعت و آن سقف و کدی را می‌شنیدم. کمی کیک خوردم. دست لاستر آمد و تکه‌ای دیگر برداشت. صدای خوردنش را می‌شنیدم. به آتش نگاه کردم. یک تکه بلند سیم از روی شانه‌ام رد شد. به طرف در رفت و دوباره آتش ناپدید شد. زیر گریه زدم. لاستر گفت: «الان واسه‌چی داد می‌زنی. اون‌جارو ببین.» آتش آن‌جا بود. ساکت شدم. لاستر گفت: «نمی‌تونی بشینی و همون‌طور که ننه جونت بهت گفت به آتیش نگاه کنی و آروم باشی. باید از خودت خجالت بکشی. بیا اینم یه تیکه دیگه کیک.» دیلسی گفت: «حالا چیکارش کردی. اصلاً نمی‌تونی بذاری تنها باشه.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
sayna
۱۳۹۶/۱۱/۲۶

چه ترجمه ای از این کتاب بهتره؟؟ و چه نشری؟؟

محمدرضا
۱۴۰۱/۰۲/۱۶

این کتابو چن سال پیش خوندم اولش تا حدودا یک سوم کتاب که از زبون یک دیونه نقل میشه هیچی از مکان و زمان نمیفهمی ولی ب مرور میاد دست و روان میشیو بقول یکی انگاری این کتاب و یبار

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۳-۷
تعداد صفحات۳۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۲۲۶-۳-۷