با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اولین اتوبوس

دانلود و خرید کتاب اولین اتوبوس

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اولین اتوبوس  نوشته  هامون قاپچی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اولین اتوبوس

«اولین اتوبوس» مجموعه داستان‌های کوتاه نوشته هامون قاپچی، نویسنده معاصر ایرانی است. این مجموعه شامل ده داستان کوتاه «اولین اتوبوس»، «دو طاقه پارچه»، «سنگ مثلث»، «شکوفه»، «مادر»، «مش رحیم، خوابی؟»، «گاهی ابری، گاهی آفتابی»، «شغال»، «مهمون‌خونه بهجت» و «جنوب» است.

در بخشی از داستان سنگ مثلث می‌خوانیم:

موج محکم خورد به صخره و یک تکه سنگ گفت پلق. این شعر دیگه‌ای بود که این روزها می‌خواند. از جدیدترین شعرهای بی‌استعدادترین شاعر جهان، شوهرش.

آن روز که این را گفت گریه کرد. می‌گفت در این چیزی است که هیچ کس نمی‌فهمد. جلوی زن زانو زد دستانش را گرفت و گفت این همان چیزی بود که همیشه می‌خواستم بگویم و نمی‌توانستم، از جایی آمد که نمی‌دانم کجاست.

قطار نم نم سریعتر شد. تکان‌های یک دفعه درد زن را بیشتر می‌کرد. دستش را به میله گرفت. مرد را نگاه کرد، به بیرون خیره شده بود. یک ساعت بعد از همه آت و آشغال‌های اطراف تهران گذشته بودند. فیروزکوه به آن طرف هوا تمیز می‌شد مرد یک کاغذ به او داد، از اول تا آخر صفحه نوشته بود دوستت دارم. دوستت دارم‌ها صفحه را سیاه کرده بود و وسط‌های صفحه را که زیاد نگاه می‌کرد خطوط در هم می‌دویدند. زورکی لبخند زد و کاغذ را تا کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۳۶-۶
تعداد صفحات۱۲۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۲/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۳۶-۶