با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تأملات

دانلود و خرید کتاب تأملات

۳٫۴ از ۷ نظر
۳٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تأملات  نوشته  مسیحا  برزگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تأملات

«تأملات: راهی به آرامش و دل‌آسودگی» نوشته‌ی مادر ترازا (۱۹۱۰-۱۹۹۸) است. مادر ترزا پنجاه سال از زندگی خویش را صرف خدمت به فقیرترین مردمان کرد. او در زاغه‌های کلکته مشاهده کرد که عشق الهی چگونه زندگی‌ها را دگرگون می‌کند. جایی که همگان درد و رنج می‌بینند، مادر ترزا وقار و شرافت می‌دید. درواقع، این فقیران‌اند که پرستندگان کالا و مصرف نمی‌شوند و آن‌قدر آزادگی دارند که جوینده‌ی راه حق باشند. در زمانه‌ای که ارزش‌ها جابجا شده‌اند، ما به یاد و یادآورانی نیازمندیم که اهمیت ایمان را به ما گوشزد کنند و به ما یادآور شوند که دل‌آسودگی نتیجه‌ی ایمان است. پیام مادر ترزا ساده است، اما بسیاری از ما متوجه آن نمی‌شویم. ایمان، به میزان زیادی زیر فشار دنیای امروز است. باوجود این، ایمان است که توان‌مان می‌بخشد تا بر دشواری‌ها چیره شویم، زیرا مهر و بخشش الهی تمامی ندارد. ما از خلال ایمان خود درمی‌یابیم که در مواجهه با دشواری‌هامان تنها نیستیم. خدا هست، جای نگرانی نیست. هر کدام از ما می‌توانیم از دل‌آسودگی بهره‌مند باشیم. شاید برای کسانی که غرق دنیای پر اضطراب کنونی‌اند، دست یافتن به این دل‌آسودگی، ناممکن جلوه کند. اما این کتاب، راهنمایی‌ست برای رسیدن به این دل‌آسودگی. راه ایمان، با تأملی ژرف و خاموش، و نیز نیایش آغاز می‌شود. نیایش، ما را از دغدغه‌های دنیوی می‌رهاند و به ما یادآور می‌شود که خداوند در لحظه به لحظه‌ی زندگی ما حضور دارد. آنگاه که، به واسطه‌ی نیایش، عشق الهی را دریافت می‌کنیم، می‌توانیم، به واسطه‌ی خدمت، این عشق را با دیگران سهیم شویم. مخاطب پیام ساده‌ی این کتاب بی‌پیرایه و کم‌حجم، همگان‌اند. این پیام ساده، از مرزهای نژادی و فرهنگی و عقیدتی می‌گذرد. این پیام ساده، دست ما را می‌گیرد و ما را به راه دل‌آسودگی و آرامش هدایت می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
S.Abolqasem
۱۳۹۸/۰۹/۲۷

بد

سپیده
۱۳۹۸/۱۱/۰۸

کاش تو فایل نمونه چند صفحه بیشتر میذاشتید، من درست متوجه نشدم تمام صفحات کتاب همین جملات کوتاه کوتاه هستن؟ یا اینا سرفصل بودن؟

🌻سپیده 🌻
۱۳۹۶/۰۲/۰۳

به به "مادر ترزا" ی عزیزم طاقچه جونم مرسی بابت این کتاب من عاشق مادر ترزا م عجیب زنی بودن "مادر ترزا"

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۰۵۸-۳
تعداد صفحات۹۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۳
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۰۵۸-۳