با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کلیدهای رفتار با کودک سه‌ساله

دانلود و خرید کتاب کلیدهای رفتار با کودک سه‌ساله

۳٫۱ از ۷ نظر
۳٫۱ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای رفتار با کودک سه‌ساله  نوشته  سوزان ای.  گاتلیب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با کودک سه‌ساله

«کلیدهای رفتار با کودک سه‌ساله» نوشته دکتر سوزان ای. گاتلیب، روانشناس و پزشک آمریکایی است. کودکان سه‌ساله در مرحله شگفت‌آوری از رشد قرار دارند. آنان در حرکتهای ابتدایی و اولیه، صحبت کردن و مراقبت از خود مهارت یافته‌اند و نسبت به خود و دستاوردهایشان احساس مثبتی دارند. آنها مشتاق‌اند که دیگران را خوشحال کنند، کنجکاو هستند، خلق‌وخویی متعادل دارند و خوشبین هستند. این کتاب به منظور ایجاد بینشی جامع درباره کودکان سه‌ساله نوشته شده است و به همین دلیل کودک را فردی مستقل، عضوی از خانواده و بخشی از اجتماع در نظر می‌گیرد. بخش اول کتاب به آشنایی با دنیای درونی کودک اختصاص یافته است. در این بخش رشد حرکتی، گفتاری و عاطفی، تواناییهای ادراکی و نوع خلق‌وخوی کودک مورد بررسی قرار گرفته است. بخش دوم کتاب، کودک را در متن خانواده مورد بررسی قرار می‌دهد. این بخش به موارد عملی مانند تغذیه، خواب، بازی و ایمنی می‌پردازد. مواردی مانند نظم و ترتیب، روابط با دیگران، عزت‌نفس، تولد نوزاد جدید و مشکلات رفتاری تشریح می‌شوند. بسیاری از والدین مایلند بدانند که چگونه می‌توانند به رشد بهتر کودک خود کمک کنند. در این بخش، چندین فصل به تشریح راههای پرورش کودک تیزهوش، خلاق و علاقه‌مند به یادگیری اختصاص یافته است. کودکان سه‌ساله با دنیای وسیع‌تر اطرافشان در تعامل هستند. گاهی به منزل جدیدی نقل‌مکان می‌کنند، به مسافرت می‌روند، جشن تولد می‌گیرند، دوره پیش‌دبستان را شروع می‌کنند یا با افراد متفاوتی روبه‌رو می‌شوند. در بخش سه کتاب به این موقعیتها پرداخته شده است. تعاریف این کتاب به طور کلی کودکان سه‌ساله را دربر می‌گیرد. هدف از این تعاریف تهیه یک برنامه زمان‌بندی خشک و انعطاف‌ناپذیر نیست؛ بلکه تغییر و دگرگونی در رشد کودک را نیز باید مدنظر قرار داد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
zahra gol
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

این مجموعه کتابها عالین. من عنوان یه مادر با یه سری رفتارهای بچه م مواجه میشم که فکر می کنم تمام زحماتم برای تربیت بچه هدر رفته ولی این کتابا منو همیشه نجات می دن و می فهمم رفتارش دقیقا

- بیشتر
حکیمه
۱۳۹۷/۱۰/۱۱

عالی عالی! به همه والدینی که کودک ۳ ساله یا در آستانه ۳ سالگی دارن، توصیه می کنم. خریدنش به شدت می ارزید. ممنون صابرین!

Laleh Sadeghi
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

صفحاتی از کتاب که دارای عدد و رقم هست مثل صفحات ۱۰۳ ، ۱۰۴ یا ۱۲۳ کلمات به هم چسبیده و اعداد کاملا قر و قاطی تایپ شده و اصلا مفهوم نیست

saraaghababaei
۱۳۹۹/۰۶/۱۰

بنظرم متوسط بود من کودک دوساله از همین انتشارات بیشتر دوست داشتم

زهره
۱۳۹۸/۰۳/۰۱

جدول ها ی کتاب درست چاپ نشده لطفا بررسی شود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۱)
«اگر یک بزرگسال واقعا به من گوش می‌دهد، پس حتما مهم هستم!»
شبنم
سه‌سالگی، آخرین سالی است که کودکان قشقرق به پا می‌کنند.
رها
والدین با شرکت در لذت کشف و اکتشافات کودک سه‌ساله‌شان، متوجه می‌شوند که خودشان نیز با حس جدیدی از شگفتی و کنجکاوی به دنیا می‌نگرند.
رها
تنبیه به کودکان می‌گوید که چه کاری نباید بکنند ولی نمی‌گوید چه رفتاری باید داشته باشند.
رهگذر دنیا
آیا کودک من به اندازه کافی غذا می‌خورد؟ بسیاری از والدین نگرانند که کودکشان به اندازه کافی غذا نمی‌خورد. تمایز قائل شدن میان حجم غذای بزرگسالان و حجم مناسب غذای کودک سه‌ساله، حائز اهمیت است. ۶۰ گرم مرغ، ۱۲۰ گرم شیر و یک برش نان تست برای کودک سه‌ساله کافی است. با در نظر گرفتن این اندازه‌ها، در حالی که به نظر می‌رسد کودک در تمام روز «هیچ چیزی» نخورده است، به سادگی کالری روزانه‌اش تأمین شده است.
رها
. یک کودک سه‌ساله به طور طبیعی می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه توجه خود را به چیزی معطوف کند. این مدت براساس زمان و دامنه توجه ۳ تا ۵ دقیقه برای هر سال از سن تخمین‌زده شده است.
رها
کودک سه‌ساله بین اشیای جاندار و اشیای بی‌جان تفاوتی قایل نیست. او نمی‌تواند درک کند که چرا دسته شکسته فنجان را می‌توان به آن چسباند اما گلبرگها را نمی‌توان به گل چسباند. او احساسات بشری را به اشیای بی‌جان نسبت می‌دهد.
مهدی
کودک سه‌ساله بین اشیای جاندار و اشیای بی‌جان تفاوتی قایل نیست. او نمی‌تواند درک کند که چرا دسته شکسته فنجان را می‌توان به آن چسباند اما گلبرگها را نمی‌توان به گل چسباند. او احساسات بشری را به اشیای بی‌جان نسبت می‌دهد. مثلاً اگر در حین راه رفتن روی جدول پیاده‌رو زمین بخورد، مقصر پیاده‌روی بد است که موجب زمین‌خوردن او شده است.
parisa_msi
پدربزرگها و مادربزرگهای موفق، مدبر هستند. آنها تشخیص می‌دهند که فرزندانشان هم اکنون مسئولیت زندگی را به عهده دارند. آنها درک می‌کنند که والدین میل دارند از گرایشهای خودشان پیروی کنند حتی اگر این کار به معنی عدول کردن از روشهای ریشه‌دار قدیم باشد. آنها انتقاداتشان را به گونه‌ای مطرح می‌کنند که قدرت و اعتماد به نفس والدین مخدوش نشود. اگر در موردی به توافق نرسند، آن را به صورت خصوصی با والدین مطرح می‌سازند و نه در حضور کودک. مواردی مانند دادن هدایای گرانقیمت را، پیش از آنکه به کودک قول دهند، با پدر و مادر او در میان می‌گذارند.
Ghazal Hashemi
کودک سه‌ساله احساس می‌کند مرکز عالم است. در این تفکر خودمدار، کودک حوادث طبیعی را چیزهایی می‌داند که همه برای او و به نفع او اتفاق می‌افتند. امواج، خود را به ساحل می‌زنند تا با او بازی کنند و خورشید هر روز صبح طلوع می‌کند تا او را گرم کند.
parisa_msi

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۶۵-۶
تعداد صفحات۲۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۳/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۱۸۱-۶۵-۶