با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهارت‌های ارتباطی

دانلود و خرید کتاب مهارت‌های ارتباطی

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت‌های ارتباطی  نوشته  محمدرضا  آل‌یاسین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب مهارت‌های ارتباطی

«مهارت‌های ارتباطی» نوشته کریس کول، است و در این کتاب به آموزش مهارت‌های کلیدی در ایجاد ارتباط موثر و کارآمد می‌پردازد. امروزه بر کسی پوشیده نیست که ارتباطات روشن و مؤثر یکی از ارکان کلیدی موفقیت است. اما بسیاری از ارتباطات و مناسبات انسانی، اعم از روابط زناشویی، ارتباط والدین و فرزندان، رییس و مرئوس، خریدار و فروشنده و غیره، صرفاً به خاطر عدم آگاهی از فنون ارتباطات با شکست روبه‌رو می‌شود. در این کتاب می‌آموزید که چگونه از طریق زبان جسم، با نگاهی به افراد، از هیجانها، فشارهای عصبی، احساسی و جسمانی‌شان مطلع شده و رفتاری متناسب با این شرایط در پیش گیرید و به این وسیله از ایجاد تشنج و بگوومگوهای احتمالی جلوگیری کنید و یا بالعکس از حالات و حرکات افراد به شادابی و سرحال بودنشان پی برده و تقاضاها، پیشنهادات و نکته‌های انتقادیتان را در آن موقعیت مطرح کنید. در بخش دیگر کتاب، فن صراحت کلام (ابراز وجود) به تفصیل مورد بررسی قرار می‌گیرد. می‌آموزید که افکار و احساستان را صریح و بی‌پرده بیان کنید و به نقطه نظرهای دیگران، ولو این که مخالفش باشید، به دقت گوش کنید و به آن احترام گذارید. این کتاب با استفاده از حکایت‌ها، استعاره‌ها، ماجراهای واقعی و جدیدترین تحقیقات، با زبانی ساده و قابل درک به شما نشان می‌دهد که چگونه با هرکسی متناسب با شخصیت و موقعیتش ارتباط مؤثر برقرار کنید. در سراسر کتاب از ذکر نظریه‌های خشک و غیرملموس پرهیز کرده و مستقیم به اصول عملی ارتباطات پرداخته و نهایتاً کوشیده‌ایم با ارائه راهکارهای اجرایی، نارسایی‌های رفتاری شما را در هر اوضاع و شرایطی برطرف کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Mohammad Zand
۱۳۹۵/۱۲/۰۵

کتاب بی نظیره در حوزه ارتباطات ! تمامی نکات لازم برای یک رابطه مفید و موثر داره.

alaei.ir
۱۳۹۹/۱۰/۱۱

کتاب موثر در مهارتهای ارتباطی و بسیار کاربردی با مثالهای جالب

fateme
۱۳۹۹/۱۱/۰۱

کتاب خیلی خیلی جالبی هست،به شدت مهم و کاربردی

gholamali janati
۱۳۹۹/۱۲/۲۴

توصیه میکنم کتاب خیلی خیلی عالی و کاربردی در ایجاد و برقراری ارتباط با دیگران

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۱۲)
پیشرفت با باور کردن آغاز می‌شود.
joe more
اجازه ندهید که اشتباه بهانه‌ای برای تسلیم شدن شما شود. آن را بازخوردی تلقی کنید که نارسایی‌ها را به شما گوشزد می‌کند.
joe more
توانایی‌های افراد را بشناسید و ارتباط خود را بر مبنای آن استوار سازید. آنان را یاری کنید همان بشوند که در باطن هستند.
joe more
لرد جولیان فیلسوف انگلیسی می‌گوید: «پیش از خرده‌گیری از افراد در احوال خود جستجو کنید و ببینید که آیا خودتان در آن زمینه بیشتر قابل انتقاد نیستید.»
🐝 Mina 📚
ویلیام جیمز اصل انرژی مثبت را به ما آموخت. او گفت: «اگر تردید و ناباوری را کنار بگذارید و این احساس را به دست آورید که آنچه می‌خواهید کاملاً امکان‌پذیر است، به طور قطع به خواسته‌تان خواهید رسید.»
joe more
افراد برخوردار از عزت نفس با تعریف و تمجید از شایستگی‌های دیگران، عزت نفس آنان را نیز ارتقاء می‌دهند.
alaei.ir
وقتی با خود صحبت می‌کنید، مراقب کلماتتان باشید، گفتگوهای درونی‌تان ممکن است متحقق شوند و جامه عمل بپوشند.
joe more
به طور کلی افراد موفق پس از انجام هر عمل، ازنتایج به دست آمده تجربه می‌اندوزند و روش خود را در جهت نیل به هدفشان تعدیل و تنظیم می‌کنند. خطاها را فرصتی برای یادگیری و مسائل را تختِ پرشی برای اوج گرفتن تلقی می‌کنند؛ با اطمینان خاطر مسؤولیت‌ها را پذیرفته و نیرومندانه در جهت تحقق اهدافشان پیش می‌روند.
🐝 Mina 📚
چگونگی تعریف و تحسین از دیگران اگر حس می‌کنید که از مهارت لازم برای تعریف و تحسین از دیگران برخوردار نیستید از رهنمودهای زیر پیروی کنید: یقین حاصل کنید که تعریف و تمجیدتان واقعی است نه تصنعی. ده درصد از صد میلیارد نرونهای عصبی مغز ما مسؤول کشف حیله و نیرنگ است و با یک چشم برهم زدن تعریف ساختگی را تشخیص می‌دهد. دقیق باشید. تصریح کنید که چرا فرد موردنظر سزاوار قدردانی است و شما چه وقت و در چه موقعیتی به قابلیت‌هایش پی بردید. به این ترتیب او به کار تحسین آمیزش توجه کرده و به تکرار آن ترغیب می‌شود. تعریف و تمجید را به تعویق نیندازید. اجازه ندهید بین عملکرد قابل تحسین و تعریف وتمجید شما از آن فاصله بیفتد. در غیر این صورت تحسین قوتش را از دست داده و کم رنگ می‌شود. با مطرح کردن احساساتتان تأثیر تحسین را چند برابر کنید. در تعریف و تمجید از دیگران دست ودل باز باشید. تأکید به برتریهای دیگران مفیدتر از آن است که امکانات خویش را در اختیارشان گذارید.
🐝 Mina 📚
اگر فردی عیب جو هستید، با پیروی از موارد زیر به جای منتقد، حمایت کننده باشید: به جای این که عملکرد افراد را در بوتۀ انتقاد قرار دهید و از آنان خرده‌گیری کنید برای بهبود موقعیت‌شان اظهارنظر کنید. عیب جویی نکنید، راه و چاره نشان دهید. دستور ندهید، تقاضا کنید. به جای تحقیر و سرکوفت دیگران که بسیار منفی و مخرب است، برای ارتقاء اوضاع و شرایطشان در کمین فرصتها باشید. وضعیت دیگران را، نه از دریچه افکار و احساسات خویش، که بر مبنای نقطه نظرهای خودشان ارزیابی کنید. افراد را هنگام انجام کارهای دشوار و ناآشنا دلسرد نکنید؛ ترغیب‌شان کنید.
🐝 Mina 📚

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۴۱-۲
تعداد صفحات۳۱۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۴۱-۲