با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تقدیر زنان

دانلود و خرید کتاب تقدیر زنان

۲٫۴ از ۸ نظر
۲٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تقدیر زنان  نوشته  ساره سرگلزایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تقدیر زنان

«تقدیر زنان» نوشته ورنا کست(-۱۹۴۳)، رییس انستیتو روانکاوی یونگ زوریخ است. دنیایی که شما در آن زندگی می‌کنید با دنیایی که برادر یا خواهرتان دارند کاملا متفاوت است. حتی اگر در مدتی طولانی با هم در یک خانه زندگی کرده باشید.کلام پدر و مادر چنان اثری بر زندگی ما دارد که گاهی مسیر زندگی ما تا انتها را ناخواسته تعیین می‌کند. تاثیر نامطلوب پدر و مادرخوب داشتن، به همان میزانی است که یک پدر و مادر بد برای فرزندانشان دارند.تاثیر ناخواسته پدر و مادر در حیطه‌های مهم زندگی امروز شما از جمله انتخاب شغل، انتخاب همسر، روابط زناشویی و رابطه با فرزندان نقش دارند. ولی موضوع مهمتر از خوب یا بد بودن پدر و مادر این است که تاثیرات آنها را باید تشخیص دهیم تا از آثار اجتناب ناپذیر برخی از خصلت‌های آنان که می‌توانند مانع رشد روحی - روانی، بروز افسردگی، بی‌انگیزگی و ناکارآمدی، عقب‌ماندگی در زندگی، و تولید اضطراب‌های بیهوده و بی‌ثمر شود جلوگیری کنیم.امروز که این کتاب در دستان شما قرار گرفته، مطمئنا زمان آن رسیده که خود را از زیر بار روانی‌ای که گذشته به شما تحمیل نموده، رهایی دهید. این کتاب که با زبانی ساده و پر از مثال‌های کاربردی توسط خانم پرفسور ورنا کست، رییس انستیتو روانکاوی یونگ زوریخ، نوشته شده به شما می‌گوید اگر زن هستید و آن طور که باید از زندگی لذت نمی‌برید، باید در جستجوی هویتی تازه برای خود باشید؛ یعنی در جستجوی روانی مستقل از روان پدر و مادرتان.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
ققنوس
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

کتابهایبنیاد خیلی گرونن نهایت تخفیفشم 30 در صده. چه خبره. مطالب اینجوری میخوایین مجموعه نه گانه دبی فورد با ترجمه الهام شریف رو بخونید. تمام و کامله

saeede94
۱۳۹۷/۰۳/۲۸

با ترجمه مشکل داشتم و نتونستم تا انتها بخونمش.و همچنین بیان مطالب به صورت گام به گام و تفهیمی نیست.برای مخاطب عام که متخصص روانشناسی یونگ نیست ارتباط برقرار کردن با کتاب خیلی سخته چون مفاهیمی رو مطرح میکنه بدون

- بیشتر
mohadese
۱۳۹۸/۰۸/۱۰

خیلی کتاب جالبیه. فقط احتیاج داره با ترمینولوژی یونگ اشنا باشی و البته این کتاب احتیاج داره چند دور خونده بشه و هر بار که میخونیش یه مطلب تازه پیدا میکنی. خلاصه اینکه هممون چه خانم چه اقا بدون اینکه

- بیشتر
بیتا
۱۳۹۶/۰۳/۰۲

کتاب تکراری و بیشترش داستان بود. کتاب تقدیر مردان و تقدیر زنان مثل همه، فقط داستاناش فرق میکنه. جالب نبود. دیگه به بنیاد و کتابهاش و تبلیغاتش اعتماد ندارم. چیز جدیدی ندارن فقط با کلک میخان به پول برسند.

اتنا
۱۳۹۹/۱۰/۳۰

روان و منجسم نبود ولی خیلی جالب بود ونکات کابردی ازنطریه های عقده یونگ میداد. به کسایی که علاقهمند به مطالعات مربوط یونگ هستن خیلی پیشنهاد میکنم اینکتابو

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
برای این‌که یک دختر جوان هویتش را پیدا کند، لازم است مادرش را بپذیرد و با عقده مادر مواجه شود. در غیر این صورت هر نوع رابطه او با جنس مخالف، نه‌تنها متحمل فرافکنی‌های ناشی از رابطه او با پدرش و انتظارات برآورده نشده او از پدرش می‌شود، بلکه بار انتظارات برآورده نشده او از مادرش و مشکلاتی که در رابطه با او داشته را هم به دوش خواهدکشید.
REZA
اگر به فردی هرگز اجازه داده نشود که والدینش را ترک کند و از آن‌ها جدا شود، یا اگر از داشتن طرز تفکر متفاوت با پدرش منع شود، در این صورت جنبه‌های خاصی از عقده‌ها را تجربه خواهد کرد. در چنین شرایطی دختر یا پسر جوان مجبور می‌شود با والدینش بستیزد، چون در غیر این صورت نمی‌تواند به جدایی از آن‌ها و آزادی دست یابد.
Sara motiee shirazi
عقده مادر مثبت، به ما فرصتی می‌دهد تا نیازهای بدنی‌مان را به‌عنوان چیزی «بهنجار و عادی» تجربه کنیم و آن‌ها را به شیوه‌ای بهنجار نیز ارضا کنیم. این عقده باعث می‌شود که از بدن، انرژی حیاتی، غذا و جنسیت خود کاملا لذت ببریم. بدن آزاد است که احساسات خود را ابراز کند و چنین ابراز احساساتی را از جانب دیگران نیز بپذیرد. ایگویی که به این شکل رشد کرده باشد در ارتباط با دیگران می‌تواند از مرزهای خود فراتر رود و درعین حال نگران غفلت از خودش نباشد.
Sara motiee shirazi
در جامعه فراوان می‌شنویم: «تقدیر» کسی این‌طور بوده است که .... این امر حکایت و واقعیت تلخی را بیان می‌کند که اگر به عقده‌های خود هشیار نشویم باید با یک داستان و اتفاق تکراری و شکست مداوم یا احساس تلخ همیشگی نسبت به زندگی، علی‌رغم داشتن دستاوردهای بیرونی فراوان، همسفر باشیم.
Sara motiee shirazi
کسانی که ما از آن‌ها متنفریم، به همان اندازه کسانی که به آن‌ها عشق می‌ورزیم، فکرمان را درگیر خود می‌کنند.
REZA
عقده‌ها پیرامون موضوعی خاص و بنیانی جمع می‌شوند و ذاتآ سرشار از هیجانات نیرومندی هستند. هرگاه این موضوع خاص یا هیجان ناشی از آن، در زندگی ما برانگیخته شود به آن موقعیت واکنش نشان می‌دهیم و آن را به واسطه عقده تعبیر و تفسیر می‌کنیم. در چنین شرایطی، ما «دچار هیجان» می‌شویم و به روش‌های کلیشه‌ای، همان روش‌هایی که همیشه از آن‌ها استفاده کرده‌ایم، از خودمان دفاع می‌کنیم.
REZA
عقده‌ها، هسته هیجانی شخصیت ما را تشکیل می‌دهند. هر زمان که فرد برخوردی دردناک یا مهم با رویدادی بیرونی دارد یا در محیط زندگی با خواسته‌ای روبه‌رو می‌شود که او را پریشان می‌کند یا به طریقی ظرفیت لازم برای کنار آمدن با آن را ندارد، عقده‌ها برانگیخته می‌شوند. از این‌رو، بدیهی است که عقده‌ها در نتیجه تعامل نوزادان و کودکان با مراقبان‌شان به‌وجود می‌آیند. بنابراین احتمالا زمان شکل‌گیری عقده‌ها، اوایل کودکی است، اما در هر زمان دیگری از زندگی نیز می‌توانند شکل بگیرند.
REZA
عقده‌های ما بازتاب تعاملات اولیه ما با دیگران هستند (چه این تعاملات مشکل‌ساز بوده باشند یا خیر)، این تعاملات شامل روابط ما در دوران کودکی و در بقیه سال‌های زندگی‌مان است. عقده‌ها شامل هیجانات مربوط به خود، سیستم دفاعی ما در مقابل این هیجانات و انتظارات ناشی از این هیجانات درباره زندگی و چگونگی آن، هستند.
REZA
هنگامی که بین دو نفر تعاملی دشوار یا حائز اهمیت وجود داشته باشد که هیجاناتی را درگیر کند، یک عقده شکل می‌گیرد. از آن پس هرموقع که شرایط یا رویداد مشابهی رخ دهد، در پرتو این عقده تعبیر و تفسیر خواهد شد و آن عقده را تقویت می‌کند. به عبارت دیگر، افراد یاد می‌گیرند که موقعیت‌های خاص مکررآ رخ می‌دهند و این موقعیت‌ها همیشه با همان هیجانات همراه‌اند. عقده‌ها، آن صحنه‌هایی از زندگی افراد را بازآفرینی می‌کنند که در آن‌ها هیجانات شدیدی وجود داشته است.
REZA
هنگامی که کودک به سنین بزرگسالی (بلوغ و سال‌های پس از بلوغ تا سن بیست سالگی) می‌رسد، دیگر والدین نباید سعی کنند که افرادی ایده‌آل به‌نظر برسند. وقتی والدین می‌خواهند خود را افرادی ایده‌آل نشان دهند، تلویحآ جایگاه کودک را بی‌ارزش می‌سازند.
REZA

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۵۸-۳
تعداد صفحات۱۳۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۹,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۱۲/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۵۸-۳