با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تقدیر مردان

دانلود و خرید کتاب تقدیر مردان

۳٫۴ از ۸ نظر
۳٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تقدیر مردان  نوشته  ساره سرگلزایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تقدیر مردان

«تقدیر مردان کجا رقم می‌خورد؟ چگونه می‌توان آن را تغییر داد» نوشته ورناکست، رئیس انستیتوی روانکاوی یونگ است. عقده یعنی گذشته. همه ما چون گذشته داریم، پس عقده نیز داریم. شما پدر و مادر خود را چگونه درک کرده اید؟ درک شما از پدر، عقده پدر و درک شما از مادرتان، عقده مادر را در شما شکل می‌دهد. عقده پدر و مادر دو عنصر اصلی است که در ناخودآگاه شما نقشی جدی ایفا می‌کنند و زندگی شما را کاملا در سلطه خود دارند. مهم نیست که سن شما چقدر است و یا اینکه رییس شرکت بزرگی هستید، یا در هر جایگاه دیگری قرار گرفته‌اید. یونگ در باره عقده می‌گوید: امروزه همه می‌دانند که انسان عقده دارد. آنچه هنوز به خوبی درک نشده این است که عقده‌ها هم می‌توانند ما را داشته باشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
اتنا
۱۳۹۹/۱۱/۰۱

بیشترکتاب کپی کتاب تقدیرزنان بود وهمانندان کتاب روان ومنسجم نبود.... اما مبحث عقده واتراتش درزندگی خیلی جالب وکارامد است😍

moona
۱۳۹۸/۰۸/۲۸

فوق العاده عااالی .لذت بردم

حسین الوندی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵

کتاب خوبیه

بیتا
۱۳۹۶/۰۳/۰۲

مثل کتاب تقدیر زنان هست و همش داستان. خوب یه کتاب میکردید. کتاب جالبی نبود واسه من.

mohsen
۱۳۹۵/۱۲/۳۰

سلام صفحه ۹۶ موجود نیست!

mohsen
۱۳۹۶/۰۱/۰۴

صفحه ی ۱۵۹ موجود نیست

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
اگر به عقده‌های خود هشیار نشویم باید با یک داستان و اتفاق تکراری و شکست مداوم یا احساس تلخ همیشگی نسبت به زندگی، علی‌رغم داشتن دستاوردهای بیرونی فراوان، همسفر باشیم. این کتاب دعوتی است برای رها شدن از اسارت عقده و یافتن اقتدار شخصی در زندگی.
فرهنگ
عقده‌ها پیرامون موضوعی خاص و بنیانی جمع می‌شوند و ذاتآ سرشار از هیجانات نیرومندی هستند. هرگاه این موضوع خاص یا هیجان ناشی از آن، در زندگی ما برانگیخته شود به آن موقعیت واکنش نشان می‌دهیم و آن را به واسطه عقده تعبیر و تفسیر می‌کنیم. در چنین شرایطی، ما «دچار هیجان» می‌شویم و به روش‌های کلیشه‌ای، همان روش‌هایی که همیشه از آن‌ها استفاده کرده‌ایم، از خودمان دفاع می‌کنیم. در چنین موقعیتی، افراد موقتآ نمی‌توانند همدیگر را درک کنند. عقده‌ها در هیجانات و رفتارهای ما نمایان می‌شوند
فرهنگ
هنگامی که کودک به سنین بزرگسالی (بلوغ و سال‌های پس از بلوغ تا سن بیست سالگی) می‌رسد، دیگر والدین نباید سعی کنند که افرادی ایده‌آل به‌نظر برسند. وقتی والدین می‌خواهند خود را افرادی ایده‌آل نشان دهند، تلویحآ جایگاه کودک را بی‌ارزش می‌سازند. در این سن، معمولا عقده پدر و عقده مادر «خودآگاه» می‌شوند و فرد تا اندازه‌ای از والدین حقیقی‌اش جدا می‌شود.
بهرام

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۵۹-۰
تعداد صفحات۱۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۶۸-۵۹-۰