با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تخیل فعال

دانلود و خرید کتاب تخیل فعال

۴٫۴ از ۱۱ نظر
۴٫۴ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تخیل فعال  نوشته  رابرت الکس جانسون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تخیل فعال

«تخیل فعال» نوشته «رابرت الکس جانسون»(۱۹۲۱)، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی است. درون ما آدم‌های زیادی زندگی می‌کنند، آدم‌هایی که در جاهایی ما را برای تصمیم‌گیری‌های مهم زندگی دچار تردید می‌کنند. سربزنگاه سر و کله شان پیدا می‌شوند و وسوسه‌ای را به جان ما می‌اندازند که دست به کارهایی بزنیم که بعد پشیمان می‌شویم. برخی مواقع هم آدم‌هایی هستند که می‌خواهند به ما خط بدهند و به ما کمک برسانند و فریاد می‌زنند تا حرف آن‌ها را گوش دهیم‌. یک راه طبیعی که از طریق آن ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه می‌توانند باهم گفت‌وگو و کار کنند «تخیل فعال» است. هدف از این کتاب، فراهم آوردن یک روش عملی و گام‌به‌گام است تا بتوانید تخیل فعال را انجام دهید. شما یک روش چهار مرحله‌ای برای کار روی تخیل فعال خواهید یافت. تخیل از زبان بسیار ظریف و پیچیده نمادها برای بیان محتویات ناخودآگاه استفاده می‌کند. بنابراین می‌توان گفت اگر یاد بگیریم با یک چشم کارآزموده نگاه کنیم، متوجه می‌شویم تخیل جریان کاملی از انرژی و تصاویر بامعناست که در اکثر اوقات از ناخودآگاه جاری می‌شوند. تخیل، قوه تصویرپردازی ذهن است؛ وسیله‌ای که می‌تواند به موجودات دنیای درونی، لباس تصویر بپوشاند تا ما بتوانیم آن‌ها را ببینیم. تخیل نمادهایی را تولید می‌کند که ناخودآگاه از آن‌ها برای بیان خودش استفاده می‌کند. روانکاوان پیرو مکتب کارل گوستاو یونگ به کسانی که خواب نمی‌بینند توصیه می‌کنند از تخیل فعال برای ورود به ناخودآگاه خود استفاده کنند. تخیل فعال را کارل گوستاو یونگ کشف کرد و در این کتاب به طور کاربردی به شما می گوید چگونه برای پیشرفت و حل مسائل زندگی تان از آن استفاده کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
بیتا
۱۳۹۶/۰۲/۲۸

کاربردی و آموزشی هست و با کتاب تحلیل خواب و رویا مکمل هم هستند مطالعه شود. تشکر.

سپیده
۱۳۹۶/۰۲/۳۱

"جملات مثبت اندیشی گردآوری شده از نت"، - گاهی اوقات با ترس و لرز به پشت سرم نگاه می کنم، می بینم،چه شجاعتی!! "کتایون ریاحی" -اینکه همه چیز در گذرست،دلیل خوبی برای ارزشمند نبودن آن ها نیست. -به خودتان نگاه کنید،ملاک مقایسه شما هستید

- بیشتر
zohra behboody
۱۴۰۰/۰۲/۰۸

عالی بود

nabzi
۱۴۰۰/۰۳/۰۷

نویسنده دانا و صادق و صمیمی و ترجمه روان و خوب

Mary Azad
۱۳۹۹/۰۵/۰۷

یکی از بهترین و تاثیر گذارترین کتابهای بنیاد فرهنگ زندگی .

لطف تخفیف بزارید یا قیمت رو بیارید پایین
۱۳۹۸/۰۱/۱۱

قیمت ها خیلی بالاست لطف کنید برای کتابهای یا تخفیف بیشتر بزارید یا قیمت رو بیارید پایین ممنون میشم

jiminiiiiiiiiii
۱۳۹۵/۱۲/۱۹

چرا طاقچه جدیدا زده تو کار روانشناسی؟

gr8linux
۱۳۹۶/۰۱/۱۶

کتاب خوبیست !

sh53154335
۱۴۰۰/۰۱/۱۴

به نظر من این کتاب به ما یاد میده که چیزی بزرگ تر از این جهان هم وجود دارد،جهان ذهن که تخیل بخش مهمی را دربرمی گیرد

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
یونگ می‌گوید دقیقآ در همان جایی که بیشترین ترس یا درد را احساس می‌کنید، بزرگ‌ترین فرصت شما برای رشد فردی خوابیده است.
farzane farshbaf
شما باید آن‌قدر اعتماد به‌نفس داشته باشید تا بتوانید فضا و زمانی را به خود اختصاص دهید. به همه افراد منزل بگویید به‌هیچ عنوان مزاحم شما نشوند؛ مگر به‌خاطر یک انفجار هسته‌ای یا رجعت حضرت مسیح!
آبی آسمانی
در تخیل، شما شروع به صحبت با تصاویر و تعامل با آن‌ها می‌کنید. آن‌ها نیز پاسخ می‌دهند. زمانی که درمی‌یابید آن‌ها از دیدگاه کاملا متفاوتی نسبت به دیدگاه شما بحث می‌کنند، شگفت‌زده می‌شوید. آن‌ها چیزهایی به شما می‌گویند که شما هرگز نمی‌دانستید و افکاری را بیان می‌کنند که شما هرگز آگاهانه به آن‌ها فکر نمی‌کنید.
آبی آسمانی
حتی از برخی از شخصیت‌های خردمندی که در ناخودآگاه زندگی می‌کنند، پیشنهاد می‌خواهند. اما همه این گفت‌وگوها لغوی یا کلامی نیستند.
آبی آسمانی
دقیقآ در همان جایی که بیشترین ترس یا درد را احساس می‌کنید، بزرگ‌ترین فرصت شما برای رشد فردی خوابیده است.
آبی آسمانی
ژاپنی: من تلاش می‌کنم خودم‌رو ازطریق تو بیان کنم؛ اما همیشه به‌خاطر این کارهای بیشتر «مفید» شکست می‌خورم. لذت خاص آفرینش درون خودشه؛ نباید از اون انتظار درآمد یا مزایای به اصطلاح عملی داشته باشی.
farzane farshbaf
داستان‌ها از هوا نمی‌آیند؛ بلکه از جایی درون شخصی که آن تصاویر را می‌سازد می‌آیند.
آبی آسمانی
یک راه طبیعی که از طریق آن ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه می‌توانند باهم گفت‌وگو و کار کنند «تخیل فعال» است.
آبی آسمانی
ناخودآگاه، قدرتمند است. اگر می‌خواهیم به آن نزدیک شویم، احترام و احتیاط شرط عقل است. با این طرز فکر ما می‌توانیم از مزایای کار درونی بهره‌مند شویم و درعین حال از خودمان در برابر نیروی زیاده از حد ناخودآگاه محافظت کنیم.
Anahid
به‌خاطر داشته باشید خیال‌بافی‌ها عصاهای پیش‌گویی فوق‌العاده‌ای هستند. اگر خیالاتی در طول روز از پس ذهن شما عبور می‌کند، می‌توانید با اطمینان فرض کنید در حال بیان نمادین یکی از تحرکات، تضادها یا مناطق اصلی‌ای است که انرژی روانی شما در آن متمرکز شده است.
Moorche

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۵
تعداد صفحات۱۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۲۵