با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پری‌خوانی عشق و سنگ

دانلود و خرید کتاب پری‌خوانی عشق و سنگ

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پری‌خوانی عشق و سنگ  نوشته  چیستا یثربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب پری‌خوانی عشق و سنگ

«پری‌خوانی عشق و سنگ» دربردارنده سه نمایشنامه از چیستا یثربی(-۱۳۴۷)، نویسنده و نمایشنامه‌نویس معاصر ایرانی است. «پری‌خوانی عشق و سنگ»، «با صحرا بخوان، بی‌صدا» و «جریره بر اساس شاهنامه فردوسی» سه نمایشنامه آمده در این کتاب هستند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: (زنی چهره‌پوشیده در قالب مردی ظاهر می‌شود. مردی در حال زنگوله بستن به ستوران و خواندن آوازی زیر لب. زن با کوله‌پشتی‌اش وارد می‌شود.) زن: چارپادار... (مرد همچنان می‌خواند.) زن: (با فریاد) های! چارپادار... مرد: فریاد می‌زنی اول صبح؟ زن: صبح است و وقت کار. مرد: آری، اما تو خروس نیستی جوان! فریادت را هفت محله شنیدند. زن: به صدای آهسته، کسی پاسخم نگفت. مرد: چه می‌خواهی؟ زن: از این چارپایانت کدام یک پرطاقت‌تر است؟ مرد: تا مقصد کجا باشد... زن: هر جا... تو بیندیش راه دل! مرد: راه دل با مرکب نمی‌روند و تو دشت امروز من نیستی. زن: اگر راه دلم سوی خانه خدا باشد؟ مرد: خانه خدا؟ (مکث) پس اسبی پرطاقت می‌خواهی و درشکه‌ای. زن: و درشکه‌بان. مرد: درشکه‌بانت را نزد من بفرست!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سعید نعمتی
۱۳۹۶/۰۵/۱۶

کتاب خوبیه متن کامل اشعارروازاینترنت که گرفتم جالب بود.بابعضی کتاب هامیشه کلی کتاب دیگه خوند کلی چیریادگرفت این یکیش بود

shafie
۱۳۹۶/۰۸/۱۹

بسیار زیبا و خواندنی. خانوم یثربی فوق العاده هستن.

saeedeh
۱۳۹۵/۱۱/۱۶

سلام کتاب بسیار عالیست اما من چجوری میتونم نسخه چاپی رو بگیرم؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
مرد: آنجا کودکی دیدم... مرده با تیری در گلو... آنجا زنی باردار با طفلی مرده در خود... دخترکانی چهره‌سوخته، زنانی شیرده، اما بی طفلی که پستان گیرد... آنجا مردانی که زخم خنجر بر تنشان بوسه می‌زد... آنجا بوی خون و بدرود و آنجا همه جهان بود و من به دنبال صدای مردی که در چاه فریاد می‌کرد و خدایش را به یاری می‌طلبید... آنجا همه رفته بودید و من بیهوده به جست‌وجوی صدای مردی بودم که با آن نجات پیدا کنم.
sharin

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۱۶۳-۹‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۹/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۱۶۳-۹‬