با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جدایی معنوی: چگونه درد جدایی را به درمان تبدیل کنیم

دانلود کتاب جدایی معنوی: چگونه درد جدایی را به درمان تبدیل کنیم

۵٫۰ از ۹ نظر
۵٫۰ از ۹ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب جدایی معنوی: چگونه درد جدایی را به درمان تبدیل کنیم

«جدایی معنوی: چگونه درد جدایی را به درمان تبدیل کنیم» نوشته دبی فورد (۲۰۱۳-۱۹۵۵) است.

شما هیچگاه‌ نمی‌توانید از هیچ‌ کس‌ جدا بشوید! این‌ خبر تکان‌دهنده‌ می‌تواند هر کسی‌ را به‌ تعمق‌ وادارد. این مطالب در مورد التیام بخشیدن به شدیدترین آسیبی‌ست که زندگی می‌تواند وارد آورد: پایان یک رؤیا و از دست رفتن یک عشق. دبی‌ فورد در این‌ نوشته‌ با تکیه‌ بر تجربۀ‌ طلاق‌ خود و به‌ یاری‌ یک‌ وکیل خانوادۀ‌ ناظر بر صدها پروندۀ‌ طلاق‌، راه‌ جدایی‌ توأم‌ با یگانگی‌ را به شما می‌نمایاند. نکات‌ این‌ سطور نه‌ فقط‌ در بارۀ‌ زندگی‌ خانوادگی‌ست‌، بلکه‌ طریق‌ رویارویی‌ با هر گونه‌ از دست‌ دادن‌ در تمامی‌ روابط‌ انسانی‌ را به‌ دست می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Majid
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

«شما هیچ گاه نمی‌توانید از هیچ کس جدا شوید!» با این که اسم کتاب جدایی معنویه، ولی به نظر من اگر همهٔ زوج‌ها این کتاب رو می‌خوندن، آمار طلاق توی کشورمون خیلی پایین‌تر بود و از طرفی اگر هم کسی

- بیشتر
محّمدرضا کتاب خُور
۱۳۹۵/۱۲/۱۴

برای دوستانی که به تازگی دچار عارضه طلاق شده اند این کتاب فوق العاده بهشون کمک خواهد کرد، دبی فورد براساس تجربه تلخ طلاق خود شما رو راهنمایی میکنه که چطور با این پدیده کنار بیاید و به موفقیت مجدد

- بیشتر
علی
۱۳۹۵/۱۱/۲۷

درد، نشانهٔ آن است که آتش عواطف خشم‌آگین در نزدیکی ما زبانه می‌کشد و زخمی در درونمان نیاز به مراقبت و التیام دارد.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۴)
«امروز پذیرش، پاسخ تمامی مشکلات من است. از آن رو پریشان و مضطرب هستم که کسی، مکان یا چیزی و یا واقعیتی از زندگی‌ام، برای من قابل قبول نبوده است و تا هنگامی که نتوانم این شخص یا مکان و موقعیت را دقیقاً همان گونه که در این لحظه باید باشد بپذیرم، آرامش نخواهم یافت.»
حسین حمیدیا
حقیقت، مشاهدۀ رویدادهای زندگی بدون پیش‌داوری‌ست. توهّم، داستانی‌ست که ما بر مبنای توجیه احساسات بهبودنیافتۀ گذشتۀ خود می‌آفرینیم.
فخر
شرایط همواره آن گونه که به نظر می‌رسند، نیستنددر دل زمستان، من سرانجام آموختم که تابستانی شکست‌ناپذیر در درونم نهفته است.
فخر
روابط کارمایی به این دلیل وجود دارند تا عاملی برای یادگیری و رشد و نمو ما و ظهور والاترین استعدادهای نهفتۀ‌مان باشند. روح ما در بالاترین جایگاه خود می‌داند که چه کسی هستیم؛ اگر چه ممکن است ما در سطحی از آگاهی خود چرایی برخی رویدادها را درک نکنیم، اما روحمان از تجربیاتی که به آن‌ها نیاز داریم کاملاً آگاه است. ممکن است که شما در مسیر زندگی دچار اشتباه و سردرگمی شوید، فریب بخورید یا مورد بدرفتاری قرار بگیرید، اما هیچ یک از شرایطی که در زندگی با آن رویارو می‌شوید تصادفی نیست. هر موقعیت با هدف سوق دادن شما به سطح بالاتری از آگاهی ایجاد می‌شود و کار شما فقط این است که حقیقت را دریابید و سهمی را که هر رویداد می‌تواند در زندگی‌تان داشته باشد، کشف کنید.
fatemeh722
رها کردن به این مفهوم نیست که توجه خود را بر تفاوت‌های موجود میان پدیده‌ها متمرکز نمایید، بلکه به این معناست که از نتیجۀ کارها چشم‌پوشی و آن‌ها را به خدا واگذار کنید. نتیجۀ کارها باید به خرد هستی، یعنی به نیرویی برتر از شما سپرده شود. چنان نیرویی که می‌تواند طرح وجود هر کس را در والاترین شکلش تجلی ببخشد.
fatemeh722
جدایی، روند رها کردن است که برای بعضی‌ها در نخستین سال و برای برخی دیرتر اتفاق می‌افتد. جهان برای راهنمایی ما به وجود آمده است و اگر به آن اجازه دهیم، از ما محافظت می‌کند. اگر از این حقیقت منحرف شویم، همیشه در ترس به سر می‌بریم و درگیر هر آنچه که فکر می‌کنیم برای ما امنیت می‌آورد، می‌شویم.
fatemeh722
اگر شما هم مانند من معتقد باشید که «هیچ چیز اتفاقی نیست و هر چیزی همان گونه که باید اتفاق می‌افتد.» آنگاه می‌پذیرید که شکست در ازدواجتان نیز در نهایت، راهی برای اعتلای شماست. اجازه دهید که بار دیگر این نکته را تکرار کنم: شکست در ازدواجتان، راهی برای اعتلای شماست! می‌دانم که در حال حاضر شاید این مفهوم به نظر اغراق‌آمیز بیاید و حتی ممکن است شما را خشمگین کند. اما به شما قول می‌دهم به محض‌ آن که با این دید به زندگی نگاه کنید، همه چیز تغییر خواهد کرد.
fatemeh722
قانون پذیرش شرایط همواره آن ‌گونه که به نظر می‌رسند، نیستند حکمت الهی
fatemeh722
هنگامی که بررسی و توجه به الگوی رویدادهایی را که ما را به لحظۀ حال رهنمون شده‌اند، آغاز کنیم، نوعی زندگی آگاهانه را تجربه خواهیم کرد. این پیوستگی رویدادها که برای ما نادیدنی‌ست، همرخدادی نامیده می‌شود. این ارتباط میان رخدادها زبان سحرآمیز زندگی‌ست. همرخدادی، نقشۀ راهنمای ما برای دست‌یابی به امکانات زندگی‌ست. با این آگاهی هشیارانه، ما می‌توانیم ورای شرایط را ببینیم و به پیوستگی و ارتباط میان اشخاص و رویدادهای زندگی خود پی ببریم. هنگامی که ما رویدادها را از میان منشور تجزیه‌کنندۀ همرخدادی مورد تفسیر و بررسی قرار دهیم، می‌توانیم به حکمت الهی برای یافتن راه منحصر به فرد خود پی ببریم.
fatemeh722
ترس از ناشناخته، ترس دست زدن به کارهای بی‌نتیجه و ترس از آینده مانع از آن می‌شود که گذشتۀ خود را رها کنیم. شاید باور داشته باشیم که هر چه محکم‌تر به پول، فرزندان، رنجش‌ها یا عقایدمان بچسبیم، بیش‌تر می‌توانیم دنیا را در اختیار خود بگیریم. زمانی که ضربه خورده‌ایم، ترس و مقاومت، واکنشی کاملاً طبیعی‌ست. ما این گونه فکر می‌کنیم که می‌توانیم از همین راه به نتیجۀ دلخواه خود برسیم. اما ترس و هر چه که تحت تأثیر و بر مبنای آن قرار دارد، نسخه‌ای قطعی برای درد و رنج به شمار می‌آید. وقتی مشتاق رها کردن شرایط کنونی خود هستیم، بار دیگر احساس آزادی را تجربه می‌کنیم. از میان رفتن احساس اجبار مداوم به تغییر پدیده‌ها موجب بازگشت ما به مسیر زندگی‌مان می‌گردد. در این حالت، بار سنگینی که بر شانه‌هایمان حمل می‌کنیم، محو می‌شود و نیروی سرشت حقیقی خود را تجربه می‌نماییم.
fatemeh722

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۰۸۰
تعداد صفحات۲۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۰۸
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۰۸۰