با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم اثر مارلین تارگ بریل

دانلود و خرید کتاب کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم  نوشته  مارلین تارگ بریل   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم

«کلیدهای رفتار با کودک مبتلا به اوتیسم» نوشته مارلین تارگ بریل است. این کتاب توضیح می‌دهد که اوتیسم چیست و چگونه تشخیص داده می‌شود. این کتاب به والدین کودکان مبتلا به اوتیسم کمک می‌کند تا با دشواری‌های آن بهتر رو به رو شوند و احساسات فرزندشان را درک کنند. آنان همچنین با چگونگی همکاری با روان درمانگرها و ارزیابی معیارهای آموزشی و روان‌درمانی جدید آشنا می‌شوند. بدین‌وسیله این خانواده‌ها می‌توانند به کودک خود کمک کنند تا توانایی‌های خود را پرورش دهد و از آنها استفاده کند. بخش اول، به موضوع شناخت اوتیسم پرداخته است. در این بخش، حقایق بسیاری درباره اوتیسم، مطرح می‌شود. این قسمت از کتاب، اوتیسم را به شما معرفی می‌کند و گستره‌ای از خصوصیات این اختلال را بیان می‌دارد. بخش دوم، تطابق با کودک مبتلا به اوتیسم نام دارد. این قسمت، گستره‌ای از احساسات خانواده‌ها را بیان می‌کند که در مواجهه با کودک بیمار خود، با آن‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند. بخش سوم، حمایت‌های خانوادگی نامیده می‌شود. این بخش به شما کمک می‌کند تا متوجه شوید که در این مسیر، تنها نیستید. در اینجا می‌آموزید که چگونه از شیوه‌های حمایتی، برخوردار شوید تا قدرت رویارویی با دغدغه‌های پیش رو را داشته باشید. بخش چهارم، بررسی و شناخت همه‌جانبه خود کودک است. در این بخش، شما، اطلاعاتی را درباره تکامل ذهنی و جسمی کودک، به‌دست می‌آورید. همچنین یاد می‌گیرید که چگونه می‌توانید به پیشرفت فرزندتان کمک کنید. بخش پنجم، مربوط به آموزش کودک در مدرسه است. این قسمت از کتاب، بر روند تعلیم و تربیت فرزندتان تمرکز می‌کند. همچنین این بخش، حاوی رهنمودهایی برای کمک کردن به فرزند در جهت یادگیری بهتر است. بخش ششم به فرزند مبتلا به اوتیسم شما که حالا بزرگ شده است، اشاره می‌کند. در این قسمت می‌خوانید که وقتی فرزندتان بزرگ می‌شود و دوران کودکی را پشت سر می‌گذارد، با چه مسائلی روبه‌رو خواهد شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
زهره
۱۳۹۸/۰۹/۰۳

فقط نمونه رو خوندم ولی پنج تا ستاره دادم.چون انتشارات صابرین رو خیلی قبول دارم و مطمئنم کتاب به درد بخوریه.امیدوارم هیچ خانواده ای درگیر موضوع اوتیسم نباشند. ولی خوشحالم که یک کتاب مبسوط در این زمینه وجود داره و

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴)
اجازه دهید که متخصصان برای معمای اوتیسم، راه‌حل پیدا کنند. شما و فرزندتان از زندگی کردن در کنار یکدیگر و جدا از هم، لذت ببرید.
فرهاد
اوتیسم، نوعی اختلال رشدی نیز محسوب می‌شود. این اختلال، بر بسیاری از ابعاد رشدی و تکاملی کودک، تأثیر می‌گذارد. وجود چنین نقصی، سبب می‌شود که کودکان مبتلا به اوتیسم، به‌وسیله حواس خود، اطلاعات را به گونه‌ای دیگر پردازش کنند. به‌این‌صورت آن‌ها، نسبت به محیط اطرافشان، بیش‌ازحد واکنش نشان می‌دهند یا برعکس، عکس‌العمل کمی از خود بروز می‌دهند. این کودکان، با کج‌خلقی و یا کناره‌گیری کردن از دیگران، مشکلات شنوایی، لامسه، بویایی و یا حرکتی خود را، از دید دیگران مخفی نگاه می‌دارند. این امر، سبب می‌شود که این کودکان نتوانند تأثیر متقابل را از دیگران دریافت کنند، تأثیری که برای رشد و تکامل بدان نیازمندند.
H.E.L.I.A
توانایی گفتاری و شنیداری کودکان اوتیسمی، دامنه وسیعی را شامل می‌شود. در حقیقت، در این بچه‌ها، توانایی صحبت کردن و درک آنچه می‌شنوند، گوناگون است. این‌طور به‌نظر می‌رسد که بعضی از آن‌ها، ناشنوا هستند، چون به گونه‌ای ناموزون پاسخ می‌دهند که گویی صدایی را نشنیده‌اند. بسیاری از این کودکان، به‌هیچ‌وجه، نمی‌توانند ارتباط کلامی یا غیرکلامی برقرار سازند. این موضوع، میزان سردرگمی و ناامیدی آنان را افزایش می‌دهد. به‌نظر می‌رسد که بعضی از آن‌ها نیز، به زبان دیگری سخن می‌گویند.
H.E.L.I.A
آنان در تنظیم شدت صدای خود مشکل دارند و نمی‌توانند به‌درستی، آن را تحت تسلط خود داشته باشند. آنان به‌ندرت آغازگر گفت‌وگو هستند، زیرا قادر نیستند جایگاه اجتماعی خود را به‌درستی درک کنند.
H.E.L.I.A

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۰۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۲۷۸۵۷۹۷‬‬
تعداد صفحات۳۰۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۹۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۲۷۸۵۷۹۷‬‬