با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سرمایه‌دار علیه سرمایه‌داری

دانلود و خرید کتاب سرمایه‌دار علیه سرمایه‌داری

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سرمایه‌دار علیه سرمایه‌داری  نوشته  جورج سوروس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سرمایه‌دار علیه سرمایه‌داری

«سرمایه‌دار علیه سرمایه‌داری» نوشته جورج سوروس(-۱۹۳۰)، اندیشمند برجسته اقتصاد سیاسی آمریکایی است و در این کتاب به تحلیل نقادانه جورج سوروس درباره بحران مالی ۲۰۰۸ می‌پردازد و الگوی جدید برای بازارهای مالی ارائه می‌دهد. این کتاب به طرح چارچوبی مفهومی ‌می‌پردازد که به‌طور کلی به درک امور بشری و به‌طور خاص به درک بهتر بازارهای مالی کمک می‌کند. سوروس به‌عنوان «کارگزار اقتصادی و سیاسی ایالات‌متحده»، در جای جای کتاب، نقدهایی رادیکال بر وضع نهادهای اقتصادی آمریکا، وارد کرده است. به گفته وی «‌نظام مالی جهانی بر مبنای فرض‌های اشتباه شکل گرفته ‌است. این گزاره، اظهارنظری تکان‌دهنده است و تکان‌دهنده‌تر از آن اینکه تصورات غلط نه تنها از ویژگی‌های بازارهای مالی است بلکه از خصوصیات تمامی ساختارهای بشری به شمار می‌رود.» این نقد از درون که مبتنی بر پی رنگ‌های تئوریک نیرومند و مستظهر به انگاره‌هایی فیلسوفانه است از نمونه‌های کمیاب در زمینه تحلیل وضع اقتصادی آمریکا و جهان صنعتی به شمار می‌رود و حاوی اطلاعات ذی‌قیمتی است که به فهم ما از سامان اقتصادی جهان و کاستی‌های آن کمک می‌کند. از این حیث، این کتاب هم در زمره کتاب‌های اقتصاد سیاسی و اندیشه اقتصادی قرار می‌گیرد و هم در شمار کتاب‌های مرتبط با بازار سرمایه و امور مالی است. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «الگوی جدیدی که به طرح آن می‌پردازم از دو جنبه مهم با الگوی قبلی متفاوت است. اول اینکه به عقیده من، بازارهای مالی هیچ‌گاه واقعیت نهفته را به‌طور دقیق نشان نمی‌دهند؛ آنها همواره این واقعیت را به نحوی تحریف می‌کنند و این تحریف‌ها خود را در قیمت‌های بازار نشان می‌دهند. دوم اینکه این تحریف‌ها گه‌گاه بر اصول اساسی که انتظار می‌رود قیمت‌های بازار نشانگر آنها باشند، تأثیر‌گذار می‌شوند.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
تنها راهی که ممکن است سیاستمدران با آن متقاعد شوند تا ارزش بیشتری برای واقعیت قائل شوند این است که رأی‌دهندگان بر این موضوع پافشاری کنند و کسانی را که صادق و هشیار تشخیص داده می‌شوند ارج نهند و آنهایی را که مشغول فریبکاری آگاهانه می‌شوند مجازات کنند. به عبارت دیگر، لازم است رأی‌دهندگان بیش از پیش متعهد به کشف حقیقت باشند. بدون چنین تعهدی، سیاست‌های دموکراتیک به نتایج مطلوب نمی‌انجامند
mafian

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۲۷-۳‬‬
تعداد صفحات۲۷۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۸/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۲۷-۳‬‬