با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهتاب سوزان

دانلود و خرید کتاب مهتاب سوزان

۳٫۵ از ۴ نظر
۳٫۵ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهتاب سوزان  نوشته  مرضیه  خسروی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مهتاب سوزان

«مهتاب سوزان» نوشته مالکوم لاوری(۱۹۵۷-۱۹۰۹)، نویسنده انگلیسی است. این کتاب داستان نوازنده و ملوان سابقی است که به الکل روی آورده و عقلش را از دست داده است و روانه بیمارستان روانی می‌شود. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: «مردی صبح زود از میخانه‌ی کنار باراندازی خارج می‌شود، بوی دریا در منخرهایش و بطری ویسکی در جیبش؛ به مانند کشتی‌ای که بندرگاه را ترک می‌نماید، سبک بر روی سنگفرش می‌خرامد. به زودی گرفتار طوفان شده و در حالی‌که احمقانه در تلاش است تا به بندرگاه بازگردد، از سویی به سوی دیگر در تلاطم خواهد بود. اکنون دیگر برایش تفاوت نمی‌کند در کدامین بندرگاه پهلو بگیرد. مرد وارد میخانه‌ی دیگری می‌شود. با زیرکی از این یکی هم جان سالم به در می‌برد؛ اما یک بار دیگر در دردسر افتاده. این بار موضوع جدی است. نزدیک بود که با خودرویی در خیابان تصادف کند، سرش را به دیواری کوبید، یک بار هم بر روی سطل زباله‌ای سقوط کرد و بطری از دستش رها شد. برخی عابرین با کنجکاوی به او خیره شده بودند، برخی با عصبانیت و برخی دیگر به قصد سرگرمی یا حتی اشتیاقی عجیب در او می‌نگریستند. این بار به کوچه‌ای پناه برد و با نقشی از افسردگی به دیوار تکیه زد، گویی تلاش می‌کرد چیزی را به خاطر آورد. یک بار دیگر سفر آغاز شد اما مسیرش چنان ناهموار می‌نماید که ناگزیر است بیش از زمانی که در تلاش برای به خاطر آوردن چیزی بود، تلاش کند. یا شاید به مانند گربه‌ی بیچاره‌ای که با ضربه بطری یک چشمش را از دست داده، می‌بایست در راه‌پیمایی خود بسیار دقت نماید؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ماراتن
۱۳۹۸/۰۲/۲۱

من با سرعت خواندم...داستان بلندی است که راوی مدتی از زندگی، مردی به نام بیل است... که در آرزوی دیدن هرمان ملویل با زنش، از انگلستان به آمریکا آمده. اما سر از یک تیمارستان در می‌آورد و با یک پسر نوجوان

- بیشتر
کاوه
۱۳۹۵/۰۸/۱۴

یه داستان که در اون مرز واقعیت و خیال مخدوش میشه.بسیار عالی.معرکه.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۳۹-۲۵-۱
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۳۹-۲۵-۱